Zobacz temat - [R 214Si] kręci, ale nie odpala..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214Si] kręci, ale nie odpala..

natalcia - Nie Sty 29, 2012 16:29
Temat postu: [R 214Si] kręci, ale nie odpala..
Witam, mam pewien problem, w czwartek jeździłam normalnie, wszystko było ok, a w sobotę próbuję odpalić, kręci kręci i nic.. później zaczęły przygasać lampki itp więc akumulator poszedł do ładowania. Dzisiaj, po naładowaniu dalej go kręci kręci i nic... nie za bardzo wiem co się może dziać (może to tylko przez to że jest -15 na polu?), pompkę paliwa słychać.. Ostatnio jak tak miałam, jakieś 3 miesiące temu, auto było holowane do mechanika i okazało się że rozrząd był przeskoczony...

Proszę o jakieś rady.. pozdrawiam

leszczu - Nie Sty 29, 2012 16:32

natalcia, trzeba sprawdzić czy jest iskra. Ja bym zaczął od sprawdzenia cewki, podmień na jakąś inna, nawet od poczciwego maluszka pasuje. :wink:
siejson - Nie Sty 29, 2012 17:29

tak jak napisal Leszczu cewka do sprawdzenia a takze swiece , otoz jesli masz zwyczajne tzw "letnie" to teraz przy takiej temperaturze moga nie domagac
natalcia - Nie Sty 29, 2012 17:36

a jak sprawdzić cewkę? świece były wymieniane wszystkie ok 3 miesiące temu ..
leszczu - Nie Sty 29, 2012 17:37

natalcia napisał/a:
a jak sprawdzić cewkę?

Podmieniając na inną. :wink:

polofix - Nie Sty 29, 2012 17:57

leszczu napisał/a:
natalcia, trzeba sprawdzić czy jest iskra. Ja bym zaczął od sprawdzenia cewki, podmień na jakąś inna, nawet od poczciwego maluszka pasuje. :wink:

nie wprowadzaj kolegi w błąd! cewka od malucha nie będzie pasowała. musi być przynajmniej od samochodu, który jest na module a nie na platynkach! inaczej może się coś uszkodzić. cewki wizualnie są podobne ale inne w środku. nie wiem jak te najnowsze maluchy maja ale chodzi o to co pisałem powyżej.

leszczu - Nie Sty 29, 2012 18:02

polofix napisał/a:
nie wprowadzaj kolegi w błąd!

"Kolegi" nie wprowadziłem w błąd, jak już coś to koleżankę, ale też nie, bo sam Adi-mistrzu nie raz na forum pisał, że cewka od malucha do sprawdzenia wystarczy. :wink:

siejson - Nie Sty 29, 2012 18:16

wystepuja dwa rodzaje swiec z tego co sie orientuje ktore roznia sie inna "ciepłota" swiece na zime nie co roznia sie od tych na lato , prawie nikt tego nie przestrzega tk jak np wymiany plynu chlodzacego ale swiece o malej cieplocie ktore byc moze masz teraz moga nie domagac w tak niskich temperaturach.Ewentualnie jeszcze Kopułka i palec moga byc walniete;)
natalcia - Nie Sty 29, 2012 18:29

a co z tym przestawieniem rozrządu? może to znowu to?
polofix - Nie Sty 29, 2012 19:08

natalcia napisał/a:
a co z tym przestawieniem rozrządu? może to znowu to?

a jaką przyczynę przeskoczenia stwierdził mechanik? bo jak pasek przeskoczy to; mógł być zbyt luźny, lub zacierała/uszkodziła się rolka. skoro to naprawił to raczej nie mogło sie powtórzyć.

Dudek - Pon Sty 30, 2012 12:55

a ja zadam takie banalne i dla niektórych głupie pytanie...
Czy nie masz w baku jakoś mało paliwa :?:

Ja miałem kiedyś też taką sytuację, że samochód nie chciał odpalić.
W baku zostało mi ok 8l i po dolaniu 10l samochód odpalił za pierwszym razem :mrgreen:

igorka21 - Czw Lut 02, 2012 18:51

Dudek napisał/a:
a ja zadam takie banalne i dla niektórych głupie pytanie...
Czy nie masz w baku jakoś mało paliwa :?:

Ja miałem kiedyś też taką sytuację, że samochód nie chciał odpalić.
W baku zostało mi ok 8l i po dolaniu 10l samochód odpalił za pierwszym razem :mrgreen:


Podobnie jak kolega, tydzień temu miałam taką sytuację, mrozów jeszcze nie było. Kręciłam kilka razy, wcześniej problemów nie było z odpalaniem, a tu kaput.

Dolałam 7 l i po kilku próbach odpalił bez problemów.

Nie tylko na świece i aku trzeba dbać zimą, przy takich mrozach panujących obecnie, warto mieć więcej w baku niż mniej.

Dziś -19 rano i odpalił za pierwszym razem

zapal - Czw Lut 02, 2012 19:56

dzis mialem ten sam problem aku zmieniony i po kreceniu pare minut posypal sie rozrusznik.. jako ze bylem zly na mase rzucilem go w kat teraz rozberalem i zatarte jest jedno lozyska stad opory mialem przy odpalaniu i ciezko krecil... sproboj zapalic na popych czy pojdzie zreszta jak sie dlugo kreci zalew swiece i wtedy na bank nie zapalil...