Zobacz temat - O co chodzi z podpisami?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Forum i WWW - O co chodzi z podpisami?

Tomi - Nie Lut 05, 2012 10:28
Temat postu: O co chodzi z podpisami?
O co chodzi tym razem?

Cytat:
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.

walkie - Nie Lut 05, 2012 10:29

nooo, musisz edytować ;)
kasjopea - Nie Lut 05, 2012 10:34

W związku z niereformowalnością niektórych użytkowników i brakiem ich reakcji na prośby o ograniczenie swoich podpisów do rozsądnej wielkości wprowadziliśmy ograniczenie ilości linijek w podpisie. Wynosi ona 7 dla Klubowiczów i 2 dla Sympatyków. Informacja o edycji pojawiła się u osób, które zapewne te ilości przekroczyli. MaReK wprowadzał to w nocy. Być może jak się pojawi udzieli szerszych wyjaśnień :) .
Tomi - Nie Lut 05, 2012 10:39

kasjopea napisał/a:
W związku z niereformowalnością niektórych użytkowników i brakiem ich reakcji na prośby o ograniczenie swoich podpisów do rozsądnej wielkości wprowadziliśmy ograniczenie ilości linijek w podpisie.


Co? Gdzie? Kiedy?

kasjopea - Nie Lut 05, 2012 10:41

Najlepszym przykładem jest kolega Raptile, którego ostatni podpis zajmował praktycznie cały ekran ;) .
Tomi - Nie Lut 05, 2012 10:50

kasjopea napisał/a:
Najlepszym przykładem jest kolega Raptile, którego ostatni podpis zajmował praktycznie cały ekran ;) .


Teraz piszesz o Raptile a poprzednią odpowiedź odebrałem osobiście, ponieważ w takiej formie była napiasana.

W kwestii formalnej, mowa o tym, co się wyświetla, czy długość linków, które są widoczne tylko w kodzie?

ADI-mistrzu - Nie Lut 05, 2012 10:53

Ilość wierszy, czyli liczba "enterów" dla sympatyków to jedn, dla klubowiczów 6, lub tak jak pisze kasjopea, 2 wiersze dla sympatyków, 7 wierszy dla klubowiczów. :wink:

Można by to napisać gdzieś, bo chwile musiałem do tego dochodzić.
Nadal jest w opcjach napisane że max 1300 (chyba) znaków, a brak informacji o wierszach.

walkie - Nie Lut 05, 2012 10:55

A nie lepiej by było napisać oficjalne ogłoszenie/post o takich zmianach i kiedy je wprowadzicie a nie pisać PW do każdego z osobna, które jak widać nie dochodzą?

W ogóle, nie myśleliście, aby stworzyć taki jeden wątek, temat, w którym pojawiałyby się wszystkie ogłoszenia moderacji?

I wreszcie ostatnie pytanie, co ma na celu ograniczanie długości stopki?

Tomi - Nie Lut 05, 2012 11:00

ADI-mistrzu napisał/a:
Ilość wierszy, czyli liczba "enterów" dla sympatyków to jedn, dla klubowiczów 6, lub tak jak pisze kasjopea, 2 wiersze dla sympatyków, 7 wierszy dla klubowiczów.


Jeśli jesteś taki dokładny, to czytaj dokładniej.

Mój podpis składał się 2 lub 3 linijek, gdzie w ostatniej linijce było jedynie kilkanaście cyfr. Pod każdą z cyfr był link do zdjęcia auta.

W kwestii kodu podpisu, to chyba można zrobić bardzo długi podpis, w którym nie będzie żadnego "entera".

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 11:00 ]
walkie napisał/a:
A nie lepiej by było napisać oficjalne ogłoszenie/post o takich zmianach i kiedy je wprowadzicie a nie pisać PW do każdego z osobna, które jak widać nie dochodzą?


Dobrze wiedzieć, że coś takiego było wysyłane, bo ja nie dostałem :(

Ponadto jeśli już przekazywać informacje, to lepiej aby one były kompletne, a nie lakoniczna informacja, która jest poprzedzona osobistą wycieczką admina/moderatora.

walkie - Nie Lut 05, 2012 11:02

Tomi napisał/a:
Ponadto jeśli już przekazywać informacje, to lepiej aby one były kompletne, a nie lakoniczna informacja, która jest poprzedzona osobistą wycieczką admina/moderatora.


dlatego właśnie zaproponowałam stworzenie takiego miejsca na forum, w którym ukazywałyby się oficjalne komunikaty administracji i moderacji forum.

Tomi - Nie Lut 05, 2012 11:04

Czasem mam wrażenie, że w pewnych kwestiach ACTA dawno na forum funkcjonuje :P
walkie - Nie Lut 05, 2012 11:05

Tomi, nie tylko na forum, większość buntuje się przeciwko czemuś co już tak naprawdę funkcjonuje w świecie ;)
ADI-mistrzu - Nie Lut 05, 2012 11:06

kasjopea napisał/a:
...niektórych użytkowników i brakiem ich reakcji na prośby o ograniczenie swoich podpisów do rozsądnej wielkości...

Dlatego nie dostaliście wiadomości.

kasjopea napisał/a:
...
Informacja o edycji pojawiła się u osób, które zapewne te ilości przekroczyli....

Chodzi o informację zamiast stopki pod postem.

kzrr - Nie Lut 05, 2012 11:09

W domyśle jeśli chcesz mieć "lepszy większy podpis" zostań klubowiczem...

Takie zmiany są kompletnie bez sensu...

kasjopea - Nie Lut 05, 2012 11:10

Tomi napisał/a:
Ponadto jeśli już przekazywać informacje, to lepiej aby one były kompletne, a nie lakoniczna informacja, która jest poprzedzona osobistą wycieczką admina/moderatora.
No była, masz rację, do Raptile.

Cytat:
MaReK wprowadzał to w nocy. Być może jak się pojawi udzieli szerszych wyjaśnień :) .

Tomi - Nie Lut 05, 2012 11:16

ADI-mistrzu napisał/a:
kasjopea napisał/a:
...niektórych użytkowników i brakiem ich reakcji na prośby o ograniczenie swoich podpisów do rozsądnej wielkości...

Dlatego nie dostaliście wiadomości.

kasjopea napisał/a:
...
Informacja o edycji pojawiła się u osób, które zapewne te ilości przekroczyli....

Chodzi o informację zamiast stopki pod postem.


W kwestii długości widocznego napisu, mój podpis był krótszy od Twojego.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 11:16 ]
kzrr napisał/a:
W domyśle jeśli chcesz mieć "lepszy większy podpis" zostań klubowiczem...

Takie zmiany są kompletnie bez sensu...


Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Długość podpisu wyświetlanego, a długość kodu, który go tworzy, to mogą być 2 różne kwestie.

Czy ktoś może odpowiedzieć dokładnie na moje pytanie, czy każdy będzie przekazywał nic nie mówiącą odpowiedź i powiększający frustrację.

ADI-mistrzu - Nie Lut 05, 2012 11:21

Mój miał chyba 7 wierszy z tego co pamiętam, ale nie otrzymałem wiadomości na PW ani nigdzie indziej.
Może z racji że zazwyczaj mam krótkie posty to nie był on dokuczliwy mimo długości, podobnie jak jest u kasjopea, niby długi ale jakieś specjalnie nie wadzi.

Ale żaba miał już nieraz niezłe tasiemce...

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 11:21 ]
Właśnie 3 linijkę zmajstrowałem :razz:

Ograniczenie do liczby znaków nowej linii jak widać.

Tomi - Nie Lut 05, 2012 11:28

walkie napisał/a:
Tomi, nie tylko na forum, większość buntuje się przeciwko czemuś co już tak naprawdę funkcjonuje w świecie ;)


Problem w tym, że jak w działa w ten sposób to dobrze ale jak się takie działanie zastosuje wobec niego, to trzeba się już buntować (czytaj ACTA)... coś jak

Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 11:28 ]
ADI-mistrzu napisał/a:
Ilość wierszy, czyli liczba "enterów" dla sympatyków to jedn,


Czy jesteś klubowiczem?

W Twoim podpisie widzę 2 "entery"

Alexi - Nie Lut 05, 2012 11:34

Cytat:
Zanim zadasz pytanie przeczytaj Techniczny FAQ , następnie poszukaj , a jeśli nadal masz wątpliwości dopiero zadaj pytanie stosując się do Zasad Kącika, w którym piszesz.
Pisz poprawnie
Pozdrawiam Monika
Galeria Sztuki
Przekaż 1% podatku dla Oli


A to niby jest krótki podpis xD

MaReK - Nie Lut 05, 2012 11:36

Cześć ;)

Faktycznie, ostatnio jakość i treść podpisów niektórych użytkowników była niedopuszczalna.
Były głosy aby całkowicie wyłączyć podpisy, bo niestety nie dało się zreformować niektórych osób.
Lepiej jednak ograniczyć ich długość niż pozbywać się ich całkowicie, tym bardziej, że niektóre osoby mają wartościowe podpisy (odsyłacze do porad, itp. itd.)

Oczywiście można było zrobić tak, aby niereformowalni nie mieli podpisów w ogóle. Niestety ciężko czasami upilnować takie kwiatki, a jak wiadomo, podpisy w dowolnych postach można sobie włączać i wyłączać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się ograniczanie ilości linii, enterów.

Sam również musiałem zmodyfikować swój podpis, bo nie łapałem się widełkach ;)

Tomi Tobie ucięło, bo powinieneś łapać się pod Klubowicza, ale zapomniałem o takich osobach, które mają status "Instytucja wspierająca". Zaraz to poprawię ;)

Co do podziału Klubowicz/Sympatyk, nadal jestem zdania, że ten kto płaci składki Klubowe powinien mieć większe przywileje niż osoba, która korzysta z tych samych dóbr bezpłatnie. Ale taka dyskusja była już jakiś czas temu i w innym temacie.

Zmiana wprowadzona została nie ad-hoc, tylko była dyskutowana w gronie adm/mod.
Przyznaję rację, że ów ograniczenie powinno pojawić się wraz ze stosowną informacją w wątku :)
Podzieliłem się jednak z nią tylko z moderatorami, a z resztą już nie zdążyłem - usnąłem ;)

Niedługo pewnie poprawię tę opcję na styl podobny do facebookowatego. Chodzi o tzw. rozwijanie stopki. Jeśli będzie miała ona ponad 7 linii Klubowicz lub 2 linie Sympatyk, pojawi się po prostu pole "rozwiń" lub "zwiń". Ale system musimy uzgodnić pomiędzy adm/mod.

Pozdrawiam,

Tomi - Nie Lut 05, 2012 11:36

alexi napisał/a:
Cytat:
Zanim zadasz pytanie przeczytaj Techniczny FAQ , następnie poszukaj , a jeśli nadal masz wątpliwości dopiero zadaj pytanie stosując się do Zasad Kącika, w którym piszesz.
Pisz poprawnie
Pozdrawiam Monika
Galeria Sztuki
Przekaż 1% podatku dla Oli


A to niby jest krótki podpis xD


Pod względem kodu, który jest niewidoczny dla przeglądającego forum, podpis jest jeszcze dłuższy :)

tronsek - Nie Lut 05, 2012 11:37

alexi napisał/a:
A to niby jest krótki podpis xD
ale spełnia warunki. Wykorzystane 6 linijek z 7 dostępnych.
Tomi - Nie Lut 05, 2012 11:40

tronsek napisał/a:
alexi napisał/a:
A to niby jest krótki podpis xD
ale spełnia warunki. Wykorzystane 6 linijek z 7 dostępnych.


Jeśli mowa o widocznym podpisie, mój zajmował 2 lub 3 linijki (nie pamiętam).

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 11:40 ]
tronsek napisał/a:
alexi napisał/a:
A to niby jest krótki podpis xD
ale spełnia warunki. Wykorzystane 6 linijek z 7 dostępnych.


Kolejny pisze o warunkach!! Jakie one są?? Gdzie można o nich przeczytać (dokładnie)?

Przestań pisać o warunkach, skoro sam nie wiesz jakie mają być!

tronsek - Nie Lut 05, 2012 11:40

Tomi napisał/a:
mój zajmował 2 lub 3 linijki (nie pamiętam).
wiem i widziałem. Dlatego w Twoim przypadku jest to dla mnie niezrozumiałe, dlaczego musiałeś edytować.
Tak, czy inaczej trzeba poczekać na Marka aby wyjaśnił co i jak.

MaReK - Nie Lut 05, 2012 11:42

tronsek napisał/a:
Tak, czy inaczej trzeba poczekać na Marka aby wyjaśnił co i jak.

No przecież wyjaśniłem ;) To błąd w oprogramowaniu ;P

Tomi - Nie Lut 05, 2012 11:45

Przepraszam, że się uniosłem ale czasem irytująca jest postawa admina/mod, który przyjmuje postawę wszechmogącego i wszechwładnego a nie potrafi przekazać podstawowych informacji, o które jest pytanie.

Źle świadczy, gdy admina może skomentować w sposób:
"Mądry wie co pisze,
głupi pisze co wie."

Dlatego jeśli się nie ma nic do powiedzenia (napisania) lepiej nie pisać nic.

walkie - Nie Lut 05, 2012 11:47

tronsek, Tomi należy do grupy Instytucja Wspierająca, która ma takie same przywileje (jeśli chodzi o forum) jak Klubowicz, ale Markowi to umknęło i Tomi został "potraktowany" jako Sympatyk.

A co do warunków, fajnie, że piszesz że takie są tylko że dla nas to w dalszym ciągu abstrakcja. Wszystko świetnie, że sobie coś ustaliliście, ale zapomnieliście dać nam szklaną kulę.

Tomi - Nie Lut 05, 2012 11:49

MaReK napisał/a:

No przecież wyjaśniłem ;) To błąd w oprogramowaniu ;P


Jak widzisz dla admina, to niezgodność z zasadami forum :)

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 11:49 ]
walkie napisał/a:
tronsek, Tomi należy do grupy Instytucja Wspierająca, która ma takie same przywileje (jeśli chodzi o forum) jak Klubowicz, ale Markowi to umknęło i Tomi został "potraktowany" jako Sympatyk.


Walkie patrz trochę wyżej podpis ADIego.

walkie - Nie Lut 05, 2012 11:51

No dobra, to przynajmniej chyba tak miało być jak napisałam. (z naciskiem na chyba).

I nie mam wytłumaczenia tego bałaganu. Nie wiem jak Wy ale idę w ciepłą wannę się zanurzyć. ;)

MaReK - Nie Lut 05, 2012 11:53

Tomi ustaw sobie testowo podpis na więcej niż 3 linijki.
Tomi - Nie Lut 05, 2012 11:57

Zmieniłem i chyba tak zostawię jako protest przeciw temu, co najbardziej mnie boli w niejasności regulaminu i regulacji.

A co mnie najbardziej boli, to przekazywanie komercyjnych informacji w podpisie... ale jak widać przeszkadza to tylko adminom, gdy handlarz samochodów pojawia się na forum i chce sprzedać parcha :)

MaReK - Nie Lut 05, 2012 11:58

Cytat:
_________________
Sprzedam wszystko i wszędzie (to podpis, który spełnia kryteria forum)
Czyli sprzedam:
1
2
3
4


No chyba się udało.

Tomi - Nie Lut 05, 2012 12:13

MaReK napisał/a:
Cytat:
_________________
Sprzedam wszystko i wszędzie (to podpis, który spełnia kryteria forum)
Czyli sprzedam:
1
2
3
4


No chyba się udało.


Specjalnie odniosłeś się tylko do kwestii technicznej :P

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:00 ]
A i to nie do końca (patrz podpis ADIego, który chyba klubowiczem nie jest :P

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:02 ]
Zresztą to kwestia na szerszą dyskusję (mowa o komercyjnych aspektach współpracy z klubem)...

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:13 ]
Jak widać dyskusja wymarła i żaden admin/mod nie chce się wypowiedzieć na ten temat... może dlatego, że nie sposób podpisać tego do regulaminu forum :P

ale ja się proszę "warna" tymi prowokacjami :)

MaReK - Nie Lut 05, 2012 12:13

Tomi napisał/a:
Specjalnie odniosłeś się tylko do kwestii technicznej :P

Tak.

Tomi napisał/a:
A i to nie do końca (patrz podpis ADIego, który chyba klubowiczem nie jest :P

Ja też złamałem barierę 7 linii. Forum załamuje tekst, aby nie wyjść poza ramy marginesu, więc dla nas to kolejna linia, ale nie ma tam entera. Co za tym idzie, możesz sobie wpisać 20 linijek, o ile zmieścisz się w ilości znaków, a nie użyjesz nigdzie końca linii ;)

Tomi - Nie Lut 05, 2012 12:24

MaReK napisał/a:

Ja też złamałem barierę 7 linii. Forum załamuje tekst, aby nie wyjść poza ramy marginesu, więc dla nas to kolejna linia, ale nie ma tam entera. Co za tym idzie, możesz sobie wpisać 20 linijek, o ile zmieścisz się w ilości znaków, a nie użyjesz nigdzie końca linii ;)


No właśnie o tym pisałem wcześnie, pytając o dokładną regułę (czy mowa o widocznym, czy o kodzie)... ale admini w kwestii tego pytania nabrali wody w usta.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:24 ]
Chyba jest jeszcze problem z regułami podpisu.

tronsek - Nie Lut 05, 2012 12:30

Tomi napisał/a:
Chyba jest jeszcze problem z regułami podpisu.
Masakra. Ostatnią linijkę traktuje jako jeden wyraz i nie jest w stanie załamać tekstu.
Tomi - Nie Lut 05, 2012 12:34

tronsek napisał/a:
Tomi napisał/a:
Chyba jest jeszcze problem z regułami podpisu.
Masakra. Ostatnią linijkę traktuje jako jeden wyraz i nie jest w stanie załamać tekstu.


Kwestia odpowiedniej manipalacji i już jest dłuższy podpis :)

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:34 ]
Aby tylko nie użyć "entera" i zmieścić się w 1300 znakach.

kasjopea - Nie Lut 05, 2012 12:39

Tomi napisał/a:
Przepraszam, że się uniosłem ale czasem irytująca jest postawa admina/mod, który przyjmuje postawę wszechmogącego i wszechwładnego a nie potrafi przekazać podstawowych informacji, o które jest pytanie.

Źle świadczy, gdy admina może skomentować w sposób:
"Mądry wie co pisze,
głupi pisze co wie."

Dlatego jeśli się nie ma nic do powiedzenia (napisania) lepiej nie pisać nic.


To oczywiście nie jest wycieczka osobista?

Na Twojego pierwszego posta odpowiedziałam tylko dlatego, żebyś nie czuł się olany zadając pytanie o podpis. Bo wtedy też byłoby bardzo źle. A że jak również wspomniałam (czytanie ze zrozumieniem ;)) zmiana została wprowadzona przez MaRKa w nocy i tylko on jest w stanie wyjaśnić wszystkie szczegóły techniczne, ograniczyłam się tylko do tego. Zapamiętam aby następnym razem nie odpowiadać na Twoje pytania.

MaReK - Nie Lut 05, 2012 12:54

To też trzeba poprawić tylko wydaje mi się bardziej słuszną koncepcją zrobienie "rozwijanego" podpisu jeśli przekraczana będzie ilość linii. Nie ograniczy to ilości linii w podpisie, bo nadal można będzie zrobić sobie podpis w stylu Raptile na 3/4 ekranu. Tylko nie zmusza się tym samym do czytania tego podpisu przez wszystkich, a jedynie tych, którzy chcą po naciśnięciu "rozwiń".

Administratorem w kwestiach technicznych oraz od tzw. kuchni jestem ja, ew. maciej, ale jego jak wiadomo na razie brak. Pozostaje jeszcze Kasjopea, która zajmuje się obsługą w zakresie forum przy pomocy narzędzi dostępnych na forum. Administrator violla i Tomaszi wspomagają funkcję skarbnika przy edytowaniu profili użytkowników i dodawania/usuwania do/z grupy Klubowicze.

Moderatorzy nie pełnią funkcji technicznych, a bardziej administracyjno/porządkowe dostępne jako narzędzia forum. Nie muszą się znać na kwestiach technicznych od strony kodowania php/html. Nie ma takiej potrzeby.

Dokładna reguła jest taka, jak podano wcześniej. Dotyczy wierszy w podpisie. Jednak zakrzywia to użycie tekstu bez użycia znaku "Enter". Co pokazuje przykład mój lub wspomnianego Adiego ;)

Ograniczenia nie mają robić na złość wszystkim innym spoza grona adm/mod, tylko pomóc w czytelności i przejrzystości forum. Skoro nie można doprosić się użytkowników o zmiany, to trzeba budować narzędzia, zmuszając ich do zmiany. Zawsze jednak pozostaje możliwość wyłączenia niereformowanym użytkownikom pewnych funkcji, począwszy od podpisu na zablokowaniu wejścia na forum skończywszy ;)

To jak z haszowaniem brzydkich wyrazów ;) Nie wolno ich używać, a jednak wielu to robi.

Jedyny problem jaki powstał (nie pierwszy z resztą raz) to brak szczegółowych informacji dostępnych wszystkim. Poniekąd jednak jest ten dział, żeby takie kwestie poruszać.

Adi także ma rację, że powinno to się również odbywać za pomocą komunikatu w trakcie tworzenia sygnaturki. Enigmatyczne "Twój podpis jest za długi" jest mało trafne w przypadku tych regułek ;)

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:54 ]
Tomi napisał/a:
Kwestia odpowiedniej manipalacji i już jest dłuższy podpis :)

Dokładnie tak ;)
tronsek napisał/a:
Masakra. Ostatnią linijkę traktuje jako jeden wyraz i nie jest w stanie załamać tekstu.

Tu nie chodzi o ostatnią linię ;) Może to być równie dobrze pierwsza linia w ilościu 700 znaków, potem enter i 5 znaków ;) Też się tak wyświetli. Aby to ograniczyć, trzeba policzyć znaki w jednej linii :)
Jeśli przekracza np. 120, to liczy się jako linia ;)

Tomi - Nie Lut 05, 2012 12:56

kasjopea napisał/a:
Tomi napisał/a:
Przepraszam, że się uniosłem ale czasem irytująca jest postawa admina/mod, który przyjmuje postawę wszechmogącego i wszechwładnego a nie potrafi przekazać podstawowych informacji, o które jest pytanie.

Źle świadczy, gdy admina może skomentować w sposób:
"Mądry wie co pisze,
głupi pisze co wie."

Dlatego jeśli się nie ma nic do powiedzenia (napisania) lepiej nie pisać nic.


To oczywiście nie jest wycieczka osobista?


Nie pisałem tego w odpowiedzi na Twój post i była to odpowiedź do "szczegółowej odpowiedzi m.in. ADIego. Jeśli ktoś bierze to do siebie, to nie mój problem.

Ty podałaś suchą informację i nie rozwodziłaś się nad nią. Pod względem merytorycznym jest wszystko O.K. i chyba nie powinnaś brać do siebie tego co powyżej.

A tak swoją drogą, to proszę się warna :)

kasjopea napisał/a:
Na Twojego pierwszego posta odpowiedziałam tylko dlatego, żebyś nie czuł się olany zadając pytanie o podpis.


Jakby to był główny problem forum :)

kasjopea napisał/a:
Bo wtedy też byłoby bardzo źle. A że jak również wspomniałam (czytanie ze zrozumieniem ;)) zmiana została wprowadzona przez MaRKa w nocy i tylko on jest w stanie wyjaśnić wszystkie szczegóły techniczne, ograniczyłam się tylko do tego.


kasjopea napisał/a:
wprowadziliśmy ograniczenie ilości linijek w podpisie


Trochę trudno wywnioskować, czy decyzję podjął sam MaReK, czy też był to długotrwały proces, który wykluł się po wielomiesięcznych dyskusjach w "kuluarach forum".

Ja mogę mieć conajwyżej pretensje o dość niefortunny początek odpowiedzi, którą udzieliłaś. Były to pierwsze słowa napisane w odpowiedzi na mój post i nie sposób odebrać ich innaczej, jak osobista wycieczka:
Tomi napisał/a:
O co chodzi tym razem?


kasjopea napisał/a:
W związku z niereformowalnością niektórych użytkowników i brakiem ich reakcji na prośby


Ja nie potrafię tego inaczej odczytać

kasjopea napisał/a:
Zapamiętam aby następnym razem nie odpowiadać na Twoje pytania.


Czy naprawdę o to chodzi, aby się obrażać?

Hrabia - Nie Lut 05, 2012 13:01

MaReK napisał/a:
Forum załamuje tekst, aby nie wyjść poza ramy marginesu,


Powaga? ;)

http://forum.roverki.eu/v...p=695149#695149

Tomi - Nie Lut 05, 2012 13:08

Podpis Hvila wydłużył się, ze względu na mój poprzedni podpis, który przez to, że nie zawierał spacji wydłużył się niemiłosiernie :) Teraz jest tak długi, przez Twoją odpowiedź.
MaReK - Nie Lut 05, 2012 13:15

Nie, Hrabia nie dał entera na końcu postu ;)
To też bug, kolejny forum ;) Jeszcze trochę posiedzimy i znajdziemy całą listę poprawek ;)

Hrabia - Nie Lut 05, 2012 13:27

Tomi, nie chodziło o długość podpisu Hvil-a a o załamywanie tekstu.
O ile działa w podpisie (widać na Twoim przykładzie z jedną linijką) to nie działa w treści postu.
Zawsze można wyłączyć swój podpis i na koniec każdego postu wklejać sobie reklamę/treść jaką się sobie tylko wymyśli.
Wniosek.
Nie ma co dokładać technicznym roboty bo zawsze jest sposób na obejście w sposób mniej lub bardziej wyrafinowany. Myślę że kontrolowanie podpisów przez modów wytrzyma może miesiąc może trochę dłużej a potem wyłapywane będą tylko pojedyńcze sztuki.
Może zamiast tego ograniczyć możliwość dodawania linków w podpisach? Oczywiście zostawić możliwość Klubowiczom i Inst. wspierającym.


Wymyślanie co raz to innych ograniczeń powoduje tylko spory których i tak nie brak.


Mój podpis jest wyłączony więc dam przykład...
Widać że niby podpis to nie podpis? Pewnie nie.



Przykład skopiowany od Marka.

_________________
MaReK
MG ZT 2.0 CDTI, 04r.
http://www.marek.idzik.pl/rover/MG/ses_1/
Oberek: http://www.youtube.com/watch?v=jJQ3l9AHCVA

Rover 200 8v, 98r.
Warszawa, WE 91726 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus molestie pharetra enim tincidunt lacinia. Aenean vel dui eget quam rhoncus lacinia. Mauris commodo velit ut diam malesuada et posuere orci aliquet. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

MaReK - Nie Lut 05, 2012 13:30

Słusznie prawi Hrabia. Jedyna niedogodność tej operacji, to trzymanie podpisu w schowku, żeby go wklejać.
Tomi - Nie Lut 05, 2012 13:31

Hrabia napisał/a:
Tomi, nie chodziło o długość podpisu Hvil-a a o załamywanie tekstu.
O ile działa w podpisie (widać na Twoim przykładzie z jedną linijką) to nie działa w treści postu.

Zadziałało dopiero, jak wsadziłem co jakiś czas spację. Jeśli usunę spacje, to znów podpis będzie bardzo długą jedną linijką.

Hrabia - Nie Lut 05, 2012 13:38

"Może zamiast tego ograniczyć możliwość dodawania linków w podpisach? Oczywiście zostawić możliwość Klubowiczom i Inst. wspierającym."

No i tu zaczyna się karuzela zła :)
Bo jeśli wyłączę podpis to w moim kwazi podpisie będę też linkował co chcę i może ktoś to wyłapie a może nie :)

Jedyną radą na to będzie całkowite wyłączenie możliwości linkowania na forum określonej grupie.

Tak czy inaczej te zmiany nie prowadzą do niczego :)

MaReK - Nie Lut 05, 2012 13:59

To bez sensu ;) Walczymy w tej chwili o przejrzystość postów, a nie zawartość merytoryczną. Od merytoryki są modowie. Obecnie trzeba zwalczyć problem długich postów, które się nie łamią :)
Hrabia - Nie Lut 05, 2012 14:23

MaReK napisał/a:
To bez sensu ;)
Wiem i zgadzam się :) Zawarłem tam taką delikatną ironię... tak delikatną że prawie niezauważalną... na wpadek gdybyś mnie poparł ;)


Walczcie :) dupa

maniaq - Nie Lut 05, 2012 14:25

a nie mozna dopisac do regulaminu, ze ma byc u klubowicza np. 5 linijek ,a u sympatyka 2 ?

nie mamy az tylu aktywnych uzytkownikow zebysmy nie wylapali ich, jak ktos raz na rok, napisze z dluzsza stopka chyba swiat sie nie skonczy, troche sztuczny porblem.

Zaba i inni przeginajacy moga byc zdyscyplinowani PW , jak nei to war, jak nie to banan... nikt na sile nie bedzie kultury uczyl....dupa

Hrabia - Nie Lut 05, 2012 14:29

O co chodzi z tą naszą ładniejszą częścią ciała na końcu postu? :Ddupa
Tomi - Nie Lut 05, 2012 14:29

Dlaczego do każdej odpowiedzi dodawana dupa?dupa
MaReK - Nie Lut 05, 2012 14:30

:rotfl: ;)
Hehehe :)

Hrabia - Nie Lut 05, 2012 14:31

Marek chce nam zafundować Warna

maniaq napisał/a:
nikt na sile nie bedzie kultury uczyl....dupa
- no... właśnie ;)
dzelo23 - Nie Lut 05, 2012 14:35

ale
Tomi - Nie Lut 05, 2012 14:37

dzelo23 napisał/a:
ale


lipa, już nie działa :)

maniaq - Nie Lut 05, 2012 14:52

albo malo czasu spedzam na forum albo mam dobre polaczenie- w kom nie otwieram , ale nie mam porblemow z podpisami... ZADNEGO

rozumiem celowsc ograniczenia poematow... ale chyba sa wazniejsze rzeczy niz dlugos kodu w podpisie

7Tomi - Nie Lut 05, 2012 14:54

Czytając wypowiedzi z wieloma można się zgodzić i nie zgodzić....

Tomi ma racje pisząc że pojawiają się handlarze żeby pchać parcha i części a wielu z nich nawet nie wie co sprzedaje.... i w dziale Sprzedam osoby, które umieszczają ogłoszenia :Postów 1 tylko po to żeby zarobić na marce....
ale to temat rzeka...

Ktoś mi od razu zarzuci, że Ty Tomi_114 miałeś reklamę w podpisie i linki do aukcji bla bla bla... a jesteś Sympatykiem.... Tak zgadza się... ma tak wiele osób... ale jakim innym sposobem mam trafić do potencjalnych klientów skoro sposoby legalne nie działają...

Grubo od ponad miesiąca proszę o informacje jak zostać instytucją wspierającą i móc umieścić baner na stronie aby nie zaśmiecać forum 10 linijkowym podpisem... walkie może potwierdzić, że już w grudniu pytałem od kogo uzyskać te informacje i pisałem to XX osób i nic... niedawno się dowiedziałem, że warunki są w p[przygotowaniu... więc nie płacę składki i czekam na info i tym samym ktoś mi zarzuci o Sympatyk a reklamę sobie robi na Forum... Zgadza się tylko akurat dla mnie marka Rover jest sposobem na życie i przetrwanie i Ci którzy byli u mnie przekonali sie, że nie serwisuje Roverów po to, żeby sie dorobić na nieznajomości innych mechaników... Po prostu robię to co lubię... i zależy mi na tym aby ludzie nie narzekali na Rovery ... A styczeń jest tego dobrym przykładem...:
1. R75 - tydzień postoju w Warsztacie XX - wymieniona masa zabawek - 1500zł auto nie zrobione (okazało sie, że do wymiany zaledwie jeden czujnik)
2. R200 - Diagnoza w XX warsztacie ze uszkodzone pierścienie cylindra auto nie pali na jeden tłok itp itd - naprawa - 1500zł a okazało sie ze nie pali bo wtryskiwacz padnięty.
3. R400 wymiana rozrządu - przestawiony pasek o 5 zębów i mechanik stwierdził ze to wina głowicy...
i Takich przypadków jest masa i jeśli ktoś dalej uważa, że to źle że robię sobie reklamę żeby w jakiś sposób pomagać użytkownikom to rzeczywiście usuńcie podpisy całkiem :) A Zarząd uprzejmie proszę o przesłanie warunków pozostania instytucją wspierającą.

A co do informacji też nic nie dostałem.

MaReK - Nie Lut 05, 2012 15:46

Tomi_114 co ma piernik do wiatraka ;D ?
Podobno to co "Staś" do "Kamizelki", ale ...

Rozmawiamy tu o podpisach ich funkcjonalności, a nie merytorycznej treści. O wprowadzeniu ograniczeń, które mają na celu spowodować żeby poszczególne jednostki nie robiły bałaganu umieszczając w nich elaboraty kolorowe.

Zawartość merytoryczna podpisów, podobnie jak postów, to inna sprawa. Temat na inną okazję, być może połączoną z tym co zrobić z "handlarzami" z przypadku. Tutaj zawsze będzie musiał czuwać moderator. Nic tego nie zmieni. Warunki zostania instytucją wspierającą to temat Zarządu. Nie ma sensu dyskutować o tym tutaj, tylko pisać maile na zarzad@roverki.pl lub PW. do osób obecnie zarządzających.

7Tomi - Nie Lut 05, 2012 15:58

MaReK napisał/a:
Tomi_114 co ma piernik do wiatraka ;D ?
Podobno to co "Staś" do "Kamizelki", ale ...


Właśnie ma. Bo 50% podpisów to podpisy typu Sprzedam... i Moim zdaniem to też nie do końca ok bo ot tego jest dział "giełda".

Ale jest masę pożytecznych podpisów z zamiennikami części czy spisem postów porad itp itd...

Więc akurat merytoryczna częśc podpisu też powinna być brana pod uwagę...

Bo widzisz różnice pomiędzy :
Sprzedam :
Drzwi do WSki
Halogeny do trumny
Komplet dziurek do sitka
Czapkę z długim rękawem

a

Szukaj tu
Przeczytaj to
Zapoznaj się z tym itp itd...

Tomi - Nie Lut 05, 2012 16:27

Nie chcę aby mnie źle nie zrozumiano, że mam pretensje do tych, którzy coś sprzedają na Allegro (bo im zastało), czy do osób, które prowadzą działalność gospodarczą.

Sztandarowym przykładem tego o co mi chodzi jest kolega Bonky, który nie posiada już Rovera, nie udziela się w żadnych wątkach (z wyjątkiem regeneracji), nie prowadzi działalności gospodarczej.

Zastanawiam się, jak to może w ogóle w klubie przejść. Dla mnie jest to tylko i wyłącznie zarabianie na klubie... do tego w "szarej strefie"

Naprawdę się dziwię, że nikogo z adminów/moderatorów czy Zarządu w oczy nie kole.

Kłują za to za długie podpisy...

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 16:27 ]
Tomi_114 napisał/a:

Grubo od ponad miesiąca proszę o informacje jak zostać instytucją wspierającą i móc umieścić baner na stronie


Zastanów się czy warto, bo jedyna różnica jest taka, że dostaniesz ikonkę w innym kolorze i baner na stronie, na którą nikt nie zagląda... baaa niewiele osób pamięta, że ona istnieje.

MaReK - Nie Lut 05, 2012 16:42

Rozumiem o co Ci chodzi, ale nie ma to przełożenia na obecną dyskusję, która dotyczy funkcjonowania ograniczeń linijek w podpisie ;) Rożnicę widzę oczywiście, a widzisz taką:

_____________
Jestem Super Bohatoerem
Mam wielkiego ptaka i wszystkie laski zapraszam do siebie.

Telefon mój to xxx-312-391

Więcej szczegółów na pw.

Tylko poważne oferty, bo głupie odrzucam.

Aha i jeszcze jedno. Urodziłem się w Pionkach Małych

Miałem ciekawe dzieciństwo

W ogóle to coś mi leci z komory silnika.

Chętnie pogram z kimś w szachy.

Przychodzi baba do lekarza....



Zobacz moja super strone -> www.wp.pl


Moje auta były różne - kwadratowe i podłóżne






_________________

to koniec przykładu. I takie kwiatki się zdarzały i ludzie sobie niewiele robili ze zwracania im uwagi. Post miał dwie linijki, a podpis 20 ;)

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 16:42 ]
Tomi napisał/a:
Zastanów się czy warto, bo jedyna różnica jest taka, że dostaniesz ikonkę w innym kolorze i baner na stronie, na którą nikt nie zagląda... baaa niewiele osób pamięta, że ona istnieje.

Jeśli się potrafi wykorzystać reklamę z tytułu odwiedzin strony, na pewno warto.
Wbrew temu co piszesz, na stronę trafia wiele osób, nie tylko klubowicze, ale też osoby postronne. Wszystko potwierdzają statystyki, które są całkiem pokaźne. Dlatego Zarząd śmiało może szukać instytucji wspierającej nie tylko w postaci firmy związanej z marką, ale także zupełnie inne, którym zależy na rozsławieniu firmy poprzez wyświetlanie bannerów w miejscach, które są często odwiedzane.

Zresztą jako firma obsługująca serwery dostaję czasami zapytania o taką ofertę współpracy.
Odsyłam jednak do Zarządu i niech ten podejmuje rozmowy.

Wiadomo, że forum w tej kwestii jest 6-ciokrotnie więcej odwiedzane w ciągu miesiąca niż strona, dlatego należy również pomyśleć o bannerach na forum.

Jeśli jednak ktoś wychodzi z założenia, że pojawiający się banner na stronie danej firmy będzie równoznaczny z tym, że firma będzie postrzegana w samych superlatywach... to faktycznie, lepiej niech się zastanowi, bo to tak nie działa ;)

Joa - Wto Lut 07, 2012 01:09

OT wydzielony do tematu: http://forum.roverki.eu/v...p=695583#695583

[ Dodano: Wto Lut 07, 2012 01:09 ]
kolejny OT wydzielony do tematu: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75935

AndrewS - Sro Lut 03, 2016 14:06

Co teraz z linijkami w podpisie ??
Czyżby weryfikacja składek ??

MaReK - Sro Lut 03, 2016 14:10

Najwyraźniej to o to chodzi. Okazało się, że kolega emes zaprowadził porządek na forum i stąd te zamieszanie ;) Porządek oczywiście słuszny. Zawsze na koniec stycznia przeprowadzana jest weryfikacja Klubowiczów. Tych co nie opłacili składki "wygasa się". Wszystko wróci do normy po opłaceniu składki i powrocie do grupy Klubowiczów ;)
maciej - Czw Lut 04, 2016 16:07

Hmm... A Czy było jakieś przypomnienie?
Bo nie widziałem...

Zawsze wpłacałem 3 albo 4.01, ale w tym roku zapomniałem...
Zawsze były też maile z przypomnieniem...

Właśnie poszło z mBanku, więc już jest na koncie klubowym. :D

AndrewS - Czw Lut 04, 2016 17:44

oo następnego Dziadka klubowego zaskoczyło :P
Jak to Dziadki sklerotyki :mrgreen:

maniaq - Czw Lut 04, 2016 23:51

mi tez braklo przypominajki ;) ale przy was, w klubie, czyje sie mlodo ;P
maciej - Pią Lut 05, 2016 08:39

:D
Senn - Nie Lut 28, 2016 00:19

Też zapomniałem, ale tylko dlatego, że skleroza nie boli :) Przelew zlecony przed weekendem.
harry99 - Wto Gru 20, 2016 11:11

Dobrze że ta sprawa została łagodnie rozwiązana :) Pozdrawiam was serdecznie