Zobacz temat - [R200] Swiecący Check Engine
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Swiecący Check Engine

thansen - Nie Lut 05, 2012 10:45
Temat postu: [R200] Swiecący Check Engine
Witam wszystkich klubowiczów jak i sympatyków.Mój problem polega na tym iz swieci się nonstop check engine i autko potrafi same zgasnać.Ten objaw pojawił się dzisiaj i wybłyskałem kody 31,34,71 lecz niewiem gdzie szukać usterki .Pomóżcie.
Kapussta23 - Nie Lut 05, 2012 12:43

Kopiuj wklej :grin:

31-Czujnik położenia wału - brak sygnału.przyczyna Zwarcie do masy, przerwa w obwodzie, uszkodzenie CKP, uszkodzenie ECM

34-Cewka czasu wtrysku paliwa.przyczyna Przerwa w obwodzie, brak zasilania, uszkodzenie ECM

71-Czujnik temperatury zasysanego powietrza - niskie napięcie. przyczyna Zwarcie do masy, przerwa w obwodzie,uszkodzenie IAT, uszkodzenie ECM


nie grzebałeś nic przy komputerze?na początek sprawdziłbym mase.bo wszystko na to wskazuje

thansen - Nie Lut 05, 2012 15:14

nie nie grzebałem nic przy kompie wymieniłem aku na nałodowany podłaczylem i wszystko bylo ok ale po około 20 minutach chodząc na wolnych zgasł i właśnie wtedy zapalił się check
Kapussta23 - Nie Lut 05, 2012 17:46

a przy wymianie aku nie dotknąłeś czasem jakimś kablem do obudowy komputera?w 220 to tam miejsca na styk jest. mogłeś przez to go zjarać.
thansen - Czw Lut 09, 2012 10:00

nie niczego nie dotknąłem zawsze uważam zeby nie dotknąc kompa poprostu chodził sobie i zgasł ale odpala i jeździ nie wiem co to c
zyzby skutek mocnego mrozu?