Zobacz temat - [R75] Jak zdjąć boczek (tapicerkę) drzwi tylnych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak zdjąć boczek (tapicerkę) drzwi tylnych

bareq - Nie Lut 05, 2012 13:38
Temat postu: [R75] Jak zdjąć boczek (tapicerkę) drzwi tylnych
Postanowiłem ściągnąć tapicerkę coby obadać dlaczego klamka zewnętrzna odmawia współpracy, klipsy dookoła pusciły, ale coś trzyma ów boczek mniej więcej na środku, boję się ściągać siłą żeby czegos nie połamać, co to może być?
dzelo23 - Nie Lut 05, 2012 13:55

boczek trzyma (albo trzymają 2) duże blaszane mocowania na wysokości rączki właśnie. Boczek odciągając od drzwi należy podnosić do góry, trochę siły trzeba użyć.
bareq - Nie Lut 05, 2012 13:59

dzieki :smile: boczek juz zdjęty, ale teraz mam kolejny problem bo ta operacja niewiele mi dała, nie ma żadnego dostępu do mechanizmu klamki, jak się tam dobrać? :?:
7Tomi - Nie Lut 05, 2012 14:31

bareq napisał/a:
dzieki :smile: boczek juz zdjęty, ale teraz mam kolejny problem bo ta operacja niewiele mi dała, nie ma żadnego dostępu do mechanizmu klamki, jak się tam dobrać? :?:


Zeby sie dostać do mechanizmu klamki musisz zdjąć klamkę zewnętrzną gdyż mechanizm klamki jest przykręcony od zewnątrz. Najpierw musisz delikatnie podważyć ta małą częśc chromowaną za klamką. Jak ją wyciągniesz przesuwasz całą klamkę w kierunku tyłu samochodu i klamka powinna ci "wyjść: z drzwi. Pod nią masz dwie zaślepki. Ściągasz je i masz tam 2 śruby na torx'a. Odkręcasz je i wtedy mechanizm klamki wejdzie do środka drzwi. Jak się nie mylę żeby to wszystko wyszło sprawnie dobrze jest też odkręcić siłownik i wyciągnąc mechanizm c całym siłownikiem. Jeśli klamka odmówiła Ci posłuszeństwa to bedzie albo ułamany mały "dzynkiel" w mechanizmie albo prowadnica w zamku.

bareq - Nie Lut 05, 2012 16:42

Podziękował za pomoc :grin: rozkręciłem to ustrojstwo i wygląda na to że klamka jakoś za mało popycha ten pionowy pręt który na końcu jest zakończony gwintem i otwiera zamek drzwi. Posłałem już wszystkie K i Ch w kierunku angielskich inżynierów ale nie wiem o co tam chodzi, ten biały plastik który znajduje się tam pod spodem w miejscu zaznaczonym na zdjęciu wygląda na cały, oglądam tę klamke i nie mogę nic wymyśleć :/
doniek1988 - Nie Lut 05, 2012 16:49

a może to nie wina klamki tylko zamka mi przy pierwszych mrozach i wilgoci padły 4 od razu
bareq - Nie Lut 05, 2012 16:55

Ło jezusicku, nareszcie !! ! Wystarczyło niejako wyregulować naciąg tego plasticzku osadzonego na pręcie. Za tydzien drugie drzwi, ale to już pójdzie szybko :lol:
Dziekuję za pomoc i szerokości

huberto8 - Sob Sty 30, 2016 10:10

Witam,mam ten sam problem ze nie mogę otwierać drzwi ehhh.... mam takie pytanko chce go oddać do kogoś kto to zrobi i mam pytanie czy do normalnego mechanika czy mam latawic kogoś od otwierania drzwi zamków itd