Zobacz temat - [Rover 416 Si] Mrozy i ZAMYKANIE auta BEZ akumulatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416 Si] Mrozy i ZAMYKANIE auta BEZ akumulatora

Dr.Stein - Sob Lut 11, 2012 09:24
Temat postu: [Rover 416 Si] Mrozy i ZAMYKANIE auta BEZ akumulatora
Głupie Pytanie aczkolwiek w celu uniknięcia prześladującego pecha
- Czy jak wyjmę akumulator z mojej 416-tki i auto będzie stało tydzień powiedzmy pod blokiem
czy mogę mieś problem np z immobiliserem?
- przeglądałem forum i jedni wypowiadali się ze niby nie mogą auta swojego kluczykiem zamknąć
- jednym immobiliser nie chce się wyłączyć.
- ktoś z Was chociażby na jedną noc wyjmował akumulator i miał jakieś problemy?

tronsek - Sob Lut 11, 2012 10:19

Wyjmij aku na otwartym aucie i dopiero potem pozamykaj auto. Po ponownym podłączeniu nie będzie wył alarm.
Nie powinno być jakichkolwiek problemów z immo. Ja na jesień prze jakiś czas codziennie odpinałem aku, bo coś mi "kradło" prąd. Żadnych problemów z immo nimiałem.

Dr.Stein - Sob Lut 11, 2012 10:24

kurcze oby nic sie nie działo bo kurde ostatnio sam pech mnie goni
Dziekuję oczywiście
i przyznaję Ci punkt "pomógł" :)

d4niell - Sob Lut 11, 2012 10:27

Ja zabieram swój akumulator na noc. Zamykam drzwi i otwieram maskę odpinam akumulator wyjmuje i zatrzaskuje maskę a np.: kluczyk 10 którym odkręcam klemy chowam do środka, i.. chowam się do domu bo ręce odmarzają :P Później jak chce gdzieś jechać to po prostu otwieram drzwi (ale tylko kierowcy bo centralny nie działa) otwieram maskę zakładam aku, i czasami mam taki myk, że aby otworzyć centralny to muszę ze 2-3 razy kluczyk przekręcić i nie wiem czym to jest spowodowane. Ale zazwyczaj otwiera bez problemu :wink:
Adrian - Sob Lut 11, 2012 10:30

Dr.Stein,
Tylko sprawdź wcześniej działanie kluczyka w zamku, żeby później zonka nie było...

bizon - Sob Lut 11, 2012 11:31

Dr.Stein napisał/a:
przeglądałem forum i jedni wypowiadali się ze niby nie mogą auta swojego kluczykiem zamknąć
- jednym immobiliser nie chce się wyłączyć.

Problemy sa tylko gdy przed wyjeciem akumulatora nie masz dobrze zsynchronizowanego pilota

faecd - Sob Lut 11, 2012 11:36

Ja wiele razy wyciagalem aku i najpierw otwieralem maske, pilotem zamykalem drzwi, aku out i maska w dol.

po podlaczeniu synchronizowalem pilot i zawsze dzialalo. Bez problemu :)

bizon - Sob Lut 11, 2012 11:43

faecd napisał/a:
pilotem zamykalem drzwi, aku out


Jak zrobisz dowrotnie jak napisal tronsek, to po podlaczeniu nie zalaczy Ci sie alarm. Tyle ze drzwi nie pilotem ale kazde osobno ryglami