Zobacz temat - [iDT All] Prolem z gniazdem świecy żarowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [iDT All] Prolem z gniazdem świecy żarowej

pgrad - Sob Lut 11, 2012 11:22
Temat postu: [iDT All] Prolem z gniazdem świecy żarowej
Mam problem. Dzisiaj zabrałem się za wymianę świec żarowych. Po wykręceniu jednej ze świec okazało się że jest zerwany gwint. Tzn. tulejka siedzi sztywno, ale na świecy jest zniszczony gwint, oraz na części gniazda. Wygląda to na usterkę fabryczną ponieważ świece nie były ruszane od nowości. Co w takim przypadku? Myślałem żeby kupić gwintownik i spróbować przegwintować gniazdo. Co o tym myślicie?
bizon - Sob Lut 11, 2012 11:32

pgrad napisał/a:
Myślałem żeby kupić gwintownik i spróbować przegwintować

Nie wiem czy Ci opilki nie naleca do srodka

szoso - Sob Lut 11, 2012 11:32

przy gwintowaniu wiórki metalu wpadną do środka
pgrad - Sob Lut 11, 2012 11:39

no tak, ale jakby to z odkurzaczem robić? Zresztą trochę wiórów jest na gwincie już, więc? Chodzi o to czy da się? bo nie wiem czy jest sens kupować gwintownicę. Ten kanał do świecy jest dość długi więc opiłki raczej nie wpadną do cylindra (mam nadzieję). Samochód stoi w garażu, jaka lipa!!! Kiedyś ktoś opisywał wymianę całego gwintu, i z tego co pamiętam nie zdejmował głowicy. Tak to wygląda:
Remigiusz - Sob Lut 11, 2012 12:35

pgrad, Przy której świecy tak masz nie przypadkiem przy 2. świecy ?? :?: Ja tez tak mam świeca Nr. 2 ma środku zepsuty gwint. :wink: Nie były tez jeszcze nigdy wykręcane.

Ja nie gwintowałem tylko wkręciłem i wykręciłem kilka razy świece żeby się gwint dopasował i tak mi potem wlazła prawie całkiem do środka. Bo jak u ciebie tylko kilka obrotów moglem nowa wkręcić i byc koniec :neutral:

pgrad - Sob Lut 11, 2012 13:50

Kupiłem gwintownik. W gnieździe są wióry, więc i tak nie pogorszę sprawy gwintowaniem, a wkręcając nowa świecę mogą się wsypać nowe wióry po odpaleniu silnika. Na szczęście gniazdo nie jest proste, tylko jak na rysunku i wióry nie wpadną do cylindra przy gwintowaniu. O efektach dam znać jak będzie po wszystkim.
flapjck1 - Sob Lut 11, 2012 13:56

smaruj gwintownik smarem stalym, i rob malymi posuwami ( wkrecaj po trochu i wykrecaj w calosci ), wtedy wiory beda ci sie przyklejac do gwintownika
pgrad - Sob Lut 11, 2012 14:21

Namagnesowałem gwintownik. Głowica jest aluminiowa więc wszystko się przyklejało do gwintownika. Opiłki po starej świecy wyciągnąłem odkurzaczem. Świeca zamontowana :) Problem był z trzecią świecą licząc od akumulatora.
Remigiusz - Sro Lut 22, 2012 20:02

Jak to jest tam gwintownik ?? M10 skok 1mm :?:

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 20:02 ]
Tak, M10 skok 1mm :mrgreen: Dzis u siebie prze gwintowałem tez bo była głowica ściągnięta :mrgreen: