Zobacz temat - [R75] Problemy z uszczelką.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problemy z uszczelką.

pgielniak - Nie Lut 12, 2012 09:56
Temat postu: [R75] Problemy z uszczelką.
Witam
Bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu.
Bardziej zależy mi na wypowiedziach fachowych związanych z problemem niż z całą zaistniałą sytuacją choc byc moze jedno ma wspolne z drugim.

Kupiłem 22 grudnia Rover 75 1.8 manual, petrol. Dopiero co był po naprawie uszczelki, wymiana paska i pompy itp, ( warsztat potwierdził te usługi choc powiedzieli ze nie dawali gwarancji )

Jak dojechałem do domu 400 km to sie okazało ze mam smietane w oleju.
Oddałem samochod do naprawy, prywatnie. Koles oddał głowice do planowania i powiedzieli ze głowica jest na smietnik. Po konsultacji wybralismy w internecie kolejną głowice z zakładu po regeneracji i po sprawdzeniu. uszczelke i sróby tez.
Koles podczas montażu urwał srube jedną, skrecił reszte i oddał mi tak samochód ale powiedział mi o tym. Ustalilismy ze tak nie moze byc. Zresztą znowu miałem wode w oleju. kupiłem znowu uszczelke i sruby nowe, olej i oddałem mu samochod jeszcze raz. Wykrecił tą złamaną srube, wymienił uszczelke (tak powiedział) i niestety po 2 dniach znowu mam smietane i woda znika w chłodnicy.
On nie wie co w takiej sytuacji, rezygnuje z współpracy.
Ja też nie. Co mam robic? POMOCY !!

Wydałem już na to wszystko2500 zł

Przemas

GaDo - Nie Lut 12, 2012 10:51

wymień silnik
Boncky - Nie Lut 12, 2012 10:57

źle wykonana robota nic innego, jak głowice zrobili było ok to źle zamontowana, zapewne teraz czeka Cie zakup kolejnej głowicy i oddanie komuś kto to zrobi dobrze, przed założeniem można też sprawdzić blok silnika czy jest ok, po prostu oddaj auto do kogoś to to dobrze zrobi... nic więcej.
GaDo - Nie Lut 12, 2012 11:48

jeżeli masz jakieś potwierdzenia że to oni Ci naprawiali to bym ich na twoim miejscu zaskarzył , musieli by ci oddac to co wydałes + samochod zastepczy na okres przez ktory nie mogłes uzywac swojego samochodu
dzienix21 - Nie Lut 12, 2012 11:55

witam jak mieszkasz w UK okolice Dundee to mam dobrego mechanika i nie drogi pozdrawiam
pgielniak - Pon Lut 13, 2012 09:14

W jaki sposób można sprawdzić czy blok silnika jest ok?