Zobacz temat - [R25]czujnik klapy bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25]czujnik klapy bagażnika

EMERYT19 - Pią Lut 17, 2012 10:20
Temat postu: [R25]czujnik klapy bagażnika
witam... od jakiegos czasu czujnik bagaznika reagowal tylko kiedy klapa byla minimalnie uniesiona... po podniesieniu lampka w bagazniku gasla... dzisiaj kontrolka na desce zapalila sie na stale mimo ze klapa jest domknieta... do tego nie idzie wlaczyc radia..i zegar ruszyl od poczatu jakby nie bylo pradu... czy to czujnik napewno czy wiazka do sprawdzenia??
tank_220 - Pią Lut 17, 2012 11:37

Sprawdź wiązkę tylnej klapy
piotrekcrash - Pią Lut 17, 2012 12:13

Miałem dokładnie tak samo.

Wiązka do sprawdzenia na łączeniu klapy z nadwoziem - przetarte kable.

Ja olałem na początku kontrolkę niedomkniętej klapy ale po 2tyg. zaczęła mi się sama włączać tylna wycieraczka. wtedy wymieniłem całą wiązkę.

Ale można też wyjąć starą wyciąć z 15cm w miejscu przetarcia czyli tak po 7-8cm od przetartego miejsca w jedną i drugą stronę i wstawić w to miejsc e nowe przewody.

Nie polecam Lutowania w miejscu przetarcia bez wyciągania wiązki gdyż podczas lutowania same luty są twarde oraz przewody podczas grzania lutownicą twardnieją, a co za tym idzie taka naprawa nie posłuży nam długo bo w tym miejscu liczy się elastyczność.

Pozdrawiam

najnowszy85 - Pią Lut 17, 2012 12:21

Witam ! 1000 % wiązka w klapie . U mnie też tak wariowało i wszystko się wyjaśniło natychmiast . Wyciągnij pancerz i będzie wszystko jasne . W takim przypadku lutować i założyć pancerze termokurczliwe . Pozdrawiam
EMERYT19 - Pią Lut 17, 2012 18:16

no tak zerklem na szybko to juz ktos tam grzebal...w niedziele odizoluje tasme i zobacze co i jak
Matius - Sob Lut 18, 2012 09:16

Tam gdzie jest taśma tam jest przerwany kabel a jak jest przerwany kabel to był pewnie łatany w tym miejscu a jak był łatany to zrobił się twardy czop który cały czas będzie dawał o sobie znać bo jest - twardy. W tym pięknym miejscu nie może być twardy czop tylko elastyczny kabelek dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyciąć od tego miejsca w jedną i w drugą stronę po "kilka cm" i wstawić nowy kabel. Nowy w sensie że naprawdę nowy a nie z jakieś starej "spróchniałej" instalacji bo problem będzie się powtarzał.

Wiązka tylnej klapy - częsty przypadek w roverkach. Wystarczy wpisać w Szukaj "wiązka tylnej klapy" i zobaczysz co jeszcze może się dziać.

EMERYT19 - Nie Lut 19, 2012 16:33

nie wiem...rozebralem odcialem moze nie duzo ale po kablach nie widac zeby byly jakies twarde czopy...normalnka..poprzecierane byly...dolozylem nowe ale jest kicha.... co dalej?? nowa wiazke kupic?? za dwa tyg jade do pl i nie usmiecha mi sie bez radia smiagac

[ Dodano: Sob Lut 18, 2012 21:33 ]
tak czytam po tych forach moze teraz jest ok tylko bespiecznik trzeba wymienic i wszystko wroci do normy??

[ Dodano: Sob Lut 18, 2012 21:47 ]
i zamiast lutowac dalem na kostki elektryczne...moze to jest blad

[ Dodano: Nie Lut 19, 2012 14:25 ]
wymienilem bezpiecznik i jest ok... tylko wycieraczka nie idzie tylna ale wpadlem zajrzec ktory to bezpiecznik bo moze tez padl:) a jak nie to znowu zabawa z kablami :mad:

[ Dodano: Nie Lut 19, 2012 16:33 ]
narazie jest wszystko ok... wie ktos czy zarowki od pozycyjnych moga byc niebieskie w pl??

gacek189 - Nie Lut 19, 2012 16:35

EMERYT19 napisał/a:
narazie jest wszystko ok... wie ktos czy zarowki od pozycyjnych moga byc niebieskie w pl??

Niestety nie mogą

EMERYT19 - Pon Lut 20, 2012 21:04

tak myslalem...mam jeszcze jedno pytanko...pociagne w tym temacie zeby nowego nie zakladac... podlaczylem ledy pod oswietlenie wewnatrz auta... zarowka gasnie jak zawsze a ledy lekko sie pala...nie duzo wiec aku raczej nie padnie od tego... ale czemu tak sie dzieje??
ADI-mistrzu - Pon Lut 20, 2012 21:08

Bo led ma wyższa sprawność i niewielki prąd już powoduje w nich świecenie czego niema w zwykłych żarówkach.
Prąd ten płyną także w żarówce, więc jeden wał czy masz LED czy żarówkę, różnica tylko podczas świecenia.

EMERYT19 - Wto Lut 21, 2012 06:13

czyli aku sie nie rozladuje:)
Matius - Wto Lut 21, 2012 17:01

EMERYT19 napisał/a:
czyli aku sie nie rozladuje:)


i tak i nie

ADI-mistrzu - Wto Lut 21, 2012 18:24

Rozładować kiedyś tam się rozładuje, bo elektronika samochodu cały czas pobiera prąd, nie znaczy ale pobiera.
Ale raczej długo byś musiał czekać na to...

EMERYT19 - Sob Lut 25, 2012 20:26

no auto smiga codziennie...jak stoi to swieto raczej jest...

[ Dodano: Sob Lut 25, 2012 20:26 ]
wyszlo to tak...jak zalozylem zarowke to ledy gasna do zera... pozostaje zarowke wymienic na niebieska/pomalowac ta...albo kupic takie coś

na zdjeciu troche inaczej to wyglada niz w realu...jednym bedzie sie podobac innym nie...jak to w zyciu

kuba.j - Czw Wrz 06, 2012 23:04

Witam , mam podobny problem :) kontrolka bagaja ciągle świeci .na początku ciągle świeciła po odłączeniu akumulatora świeciła tylko gdy odpaliłem i światła były wyłączone gdy zapaliłem światła kontrolka gasła . Jednak znowu świeci na stałe .Ponad to ciągle przepala się bezpiecznik światła tył prawe czy to ma jakieś powiązanie >?
Harry - Czw Wrz 06, 2012 23:23

kuba.j napisał/a:
Witam , mam podobny problem :) kontrolka bagaja ciągle świeci .na początku ciągle świeciła po odłączeniu akumulatora świeciła tylko gdy odpaliłem i światła były wyłączone gdy zapaliłem światła kontrolka gasła . Jednak znowu świeci na stałe .Ponad to ciągle przepala się bezpiecznik światła tył prawe czy to ma jakieś powiązanie >?

spr wiązkę w tylnej klapie, w gumowej osłonie po prawej str.

kuba.j - Pią Wrz 07, 2012 10:37

Te dwie rzeczy mogą mieć ze sobą powiązanie ?
leszczu - Pią Wrz 07, 2012 11:13

kuba.j napisał/a:
Te dwie rzeczy mogą mieć ze sobą powiązanie ?

Tak.

kuba.j - Pią Wrz 07, 2012 13:16

wiązka wydaje się być sprawna (jeżeli chodziło o tą wiązkę która trzyma tylna półkę na sznurkach ) gdzie jeszcze może być problem ?

[ Dodano: Pią Wrz 07, 2012 13:16 ]
leszczu, mam problem dlatego pisze na prive . Ta wiązka wydaje się być dobra tzn nie widaćtam wiele tylko jeden kabale czarny . co mogę jeszcze zrobić ?

leszczu - Pią Wrz 07, 2012 13:17

Cytat:
wiązka wydaje się być sprawna (jeżeli chodziło o tą wiązkę która trzyma tylna półkę na sznurkach ) gdzie jeszcze może być problem ?

:mrgreen: to nie o ta "wiązkę" chodzi. W sumie to nawet nie wiązka tylko sznurek. :mrgreen:
Wiązkę elektryczną która sprawia ci tyle problemów znajdziesz po otwarciu klapy, u góry z prawej stronie w gumowym wężyku.

kuba.j - Pią Wrz 07, 2012 13:20

i to należy zdjąć i czego tam szukać ?
leszczu - Pią Wrz 07, 2012 13:21

To ci powinno pomóc.
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=388693

ppavel - Sro Lip 30, 2014 23:23

roverkowicze potrzebuję pomocy odnośnie zamka tylnej klapy,
temat podobny to się podpiołem,
mianowicie, wypadło mi jakieś ustrojstwo podczas rozkręcania (naprawa wiązki klapy) i nie wiem jak to wcisnąć z powrotem,
chodzi o te "kwiatki", jeden wypadł a dwa się przemieściły, i klops



----------------------------------------------------------------------------------------------

Temat nieaktualny. Pozostałości po poprzednich naprawach. Komuś coś wpadło, i łatwiej bylo zostawić.