Zobacz temat - [rover 45 2000r. 1.8 117kW ]demontaż kratki nawiewu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 45 2000r. 1.8 117kW ]demontaż kratki nawiewu

dawidek126 - Pią Lut 17, 2012 18:02
Temat postu: [rover 45 2000r. 1.8 117kW ]demontaż kratki nawiewu
Witam!!!!
mam pytanie... jak zdemontować prawy wylot nawiewu w moim aucie???

sTERYD - Pią Lut 17, 2012 23:52

kratkę się normalnie wyciąga. tak jak w większości aut :cool:
dawidek126 - Sob Lut 18, 2012 13:54

zdemontowałem schowek pasażera i dup... niema dostępu aby tą kratkę wypchnąć .... próbowałem podważać ale trochę boję się o okleinę drewnopodobną.... co teraz może ma ktoś magiczny sposób???
mastersik - Sob Lut 18, 2012 15:45

Dołączam się do tematu. Chciałbym zdemontować panel nawiewu środkowy, gdyż muszę podkleić jedną (klapkę/piórko). Dostępu tam nie ma nigdzie, a boję się zeby plastik nie pękł. To wyjmuje się z całą listwą czy sam nawiew?
bizon - Sob Lut 18, 2012 21:02

dawidek126 napisał/a:
co teraz może ma ktoś magiczny sposób???

Na chama

dawidek126 - Pią Lut 24, 2012 14:46

na chama ?? ? to raczej nie bardzo ... dzisiaj podważałem takimi plastikowymi "łopatkami" w dwóch miejscach na raz i nie udało mi się, miałem wrażenie ze ramka zaraz wypadnie a owiewki zostaną wewnątrz:)

[ Dodano: Pią Lut 24, 2012 14:46 ]
do kratki środkowej i prawej jak i lewej trzeba zdemontować plastikową osłonę zegarów (4 wkręty dwa nad zegarami a dwa schowane pod zaślepką tempomatu z prawej a z lewej pod włącznikami świateł przeciwmgielnych. po zdjęciu osłony trzeba wyjąc drewnopodobną listwę wraz z kratkami .... mocowane na spinki "rozprężne" wykonane z blaszek, do kratki środkowej należy dodatkowo odłączyć linkę od przełącznika środkowego tego co jest pomiędzy kratkami środkowymi.... jest ciężko listwa drewno podobna jeśli nigdy nie była demontowana to naprawdę ciasno siedzi. najtrudniej odsunąć kratkę prawą, gdyż po wysunięciu listwy drewnopodobnej kratka prawa nadal się trzyma.... dzieje się tak gdyż pod kratką są dwie spinki blaszane rozprężne które trzeba od dołu wcisnąć żeby się minęła z ramki deski rozdzielczej . Generalnie ciężka sprawa i trudno jest nie pozostawić odgniotów na tapicerce. trzeba pamiętać żeby zaczynać demontaż listwy od strony zegarów.

Powodzenia:)