Zobacz temat - [R600] Dziwne odgłosy z przedniego koła, ciężko się kręci
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Dziwne odgłosy z przedniego koła, ciężko się kręci

bubas83 - Nie Lut 19, 2012 11:49
Temat postu: [R600] Dziwne odgłosy z przedniego koła, ciężko się kręci
Witam, od paru dni mam taki problem że jak ruszam spod bloku to przez chwile słysze dziwny dźwięk, taki szuranie i do tego metaliczny dźwięk, jakby jakaś blaszka tarła. Po przejechaniu kilku kilometrów dźwięk nieco cichnie, ale dalej jest. Jako że pogoda nie pozwala raczej na grzebanie na dworze to jedyne co zrobiłem to podniosłem go na lewarku i kręciłem przednim lewym kołem. Koło idzie obrócić ręką ale bardzo ciężko no i coś brzęczy przy kręceniu. Czy to może być objaw zużytych klocków? Bo mi sie wydaje ze to by tarło podczas hamowania. Jakie moga być jeszcze przyczyny? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :wink:
Kozik - Nie Lut 19, 2012 12:11

z pewnością musisz rozebrać żeby zobaczyć co i jak, brzęczenie może być z czujnika zużycia klocka (blaszka która trze o tarczę).

bubas83 napisał/a:
Czy to może być objaw zużytych klocków? Bo mi sie wydaje ze to by tarło podczas hamowania. Jakie moga być jeszcze przyczyny?


bez hamowania odstęp klocka od tarczy jest minimalny, więc przy hamowaniu może brzęczeć bardziej a bez hamowania mniej.

możesz mieć też zapieczone prowadnice w zacisku, co powoduje nie odbijanie klocka

pogoda - tarcza przy takiej pogodzie przez noc rdzewieje i po paru km znowu jest "nowa"

tak jak pisałem na początku bez rozbierania raczej się nie obejdzie

Balas87 - Pon Maj 14, 2012 16:19

Panowie powiedzcie mi czy można przeczyścić prowadnice bez odłączenia przewodu hamulcowego ?? tak samo tyczy się tłoczka?? chodzi mi o to że chce to zrobić bez odpowietrzania i czy taka operacja w ogóle jest możliwa. Z góry dzięki za pomoc, bardzo mi się grzeją felgi więc pewnie prowadnice albo tłoczek nie odbija ?

[ Dodano: Pon Maj 14, 2012 16:19 ]
i jeszcze jedno gdzie dokładnie są te prowadnice ??

magill - Pon Maj 14, 2012 21:00

jeżeli chcesz tylko przeczyścić prowadnice to wystarczy odkręcić dwie śruby (klucz 12) trzymające zacisk. Po ściągnięciu koła zajrzyj 'od tyłu' zacisku. Jedna wyżej, druga niżej. Wtedy będziesz mógł wyciągnąć zacisk, a następnie klocki. Wyciągnij te blaszki, po których poruszają się klocki, i porządnie to oczyść. Przeczyść też miejsca, na których osadzone są te blaszki, bo jest tam kupa rdzy i wpływa to dość znacząco na blokowanie się klocków. Ja dla pewności zeszlifowałem końce klocków. Po tym powinno być dużo lepiej.
Nie musisz przy tej operacji odpowietrzać układu.
Jeżeli natomiast chcesz przeczyścić tłoczek to bez rozebrania się nie obędzie, a tym samym bez odpowietrzania.. Przeczyść najpierw prowadnice i zobacz jaki będzie efekt.. :)

Balas87 - Pon Maj 14, 2012 21:05

a czy śruba pływająca na którą nasuwa się czarną gumę na wpływ na blokowanie klocków ??