Zobacz temat - [MG ZT] Stuki w silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Stuki w silniku

stazaj88 - Nie Lut 19, 2012 17:11
Temat postu: [MG ZT] Stuki w silniku
Witam
W MG którego kupiłem coś stuka w silniku. Niestety nie jestem w stanie zlokalizować miejsca z którego dochodzą stuki oraz trzęsie silnikiem, tym bardziej przyczyny. Bardzo proszę o pomoc w nakierowaniu mnie co to może być co mam ewentualnie sprawdzić. Nagrałem 2 filmiki na których słychać stukanie. Jeden na zimnym silniku (mocniej stuka) drugi na nagrzanym (słabiej stuka). Na pierwszym filmiku (pod koniec) odłączałem cewki przy tylnej głowicy.


http://www.youtube.com/wa...ojteGv1gwW6GHiR

http://www.youtube.com/wa...ojteGv1gwW6GHiR

Pozdrawiam

maziciel - Nie Lut 19, 2012 17:42

Stukaja klapki VIS lub silniczki w obudowach.
Wklep fraze w wyszukiwarke i poczytaj troche o tym systemie i jego usterkach.

stazaj88 - Nie Lut 19, 2012 20:13

Nie są to silniczki vis ani kolektor, mam wrażenie że dźwięk dochodzi z głowicy, albo z bloku
apples - Nie Lut 19, 2012 21:59

stazaj88 napisał/a:
Nie są to silniczki vis ani kolektor
Bo ?
xROnx - Nie Lut 19, 2012 22:17

Kolektor hałasuje. przyłóż ucho do kolektora i będziesz słyszał grzechotanie. gniazda "patyka" klapek VIS się wyrobiły i latają. u mnie było tak samo. już nie jest ;)
i masz odłączoną (grubą)rurkę odmy -> trójnik przy alternatorze ;)

stazaj88 - Pon Lut 20, 2012 14:41

Przykładałem ucho w różnych częściach kolektora, nasłuchiwałem i za nic nie brzmiało mi to na klapki w kolektorze, za to wydaje mi się że głośniej słychać to przy głowicy. Był u mnie kolega z forum i też mówił że to nie kolektor ani visy.
Przeczytałem już sporo tematów o stukaniu, o visach i kolektorze i nie znalazłem żadnego nagrania na którym było by słychać klekotania w kolektorze.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz w dokumentach z auta znalazłem fakturę z przeglądu serwisowego zrobionego 15 tyś mil temu (teraz ma 90t mil)W załączniku pisze: knocking from engine bay co google tłumaczy jako pukanie z komory silnika. Czy to jest to samo pukanie które wyszło na serwisie - nie wiem.

Niestety trójnik jest ułamany :(

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 14:41 ]
Dziś znów osłuchiwałem silnik i odgłos jest podobny do tego jaki kiedyś miałem w oplu przy luźnym pasku rozrządu.

Oglądałem też filmiki na yt klekoczącego kolektora i jest to inny stukot

Czy ten stuk to może być napinacz rozrządu, albo przestawiony rozrząd ?