Zobacz temat - [R75]nie koduje radia (ALPINE)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75]nie koduje radia (ALPINE)

wschodni - Sob Lut 25, 2012 17:14
Temat postu: [R75]nie koduje radia (ALPINE)
Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum a i od niedawna szczęśliwym posiadaczem rovera 75:)

Piszę z zapytaniem czy można coś zrobić z zapisywaniem ustawień w radiu?

Założyłem nieoryginalne radio w moim roverku gdyż oryginalne podstawowe na kasety mi nie odpowiadało, a zmieniarki niestety nie udało mi się namierzyć ;(
Kupiłem więc w elektronicznym kostkę do BMW (bo rzekomo taka pasuje) i podłączyłem radio Alpina. Niestety kiedy zmienię sobie ustawienia (typu bass, treble, kodowanie stacji) one się kodują tylko do momentu wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki. Gdy wyciągnę i wsadzę ponownie po przekręceniu na II pozycję, uruchamiam radio ręcznie. Rozwalone na cały regulator i brak zapisanych poprzednio stacji itd. :cry:
W poprzednim aucie było wszystko ok z radiem z resztą prawie go nie używałem. Co może być przyczyną?

Pzdro

BigBoyPL - Sob Mar 10, 2012 17:26

Na 4 pinie w kostce ISO-A (zasilającej) ma być napięcie +12V niezależne od stacyjki.
Może też bezpiecznik od radia (jeśli taki jest w skrzynce z bezpiecznikami) się wypiął, spalił etc.

wschodni - Pon Mar 19, 2012 13:07

Dzięki sprawdzę

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 13:07 ]
Witam.
Sprawdzałem te napięcie i załącza się dopiero po przekręceniu zapłonu.
Czy to może być jakiś bezpiecznik czy po prostu zmostkować?
Pozdrawiam

Sprawa zalatwione - wymiana bezpiecznika i poprawa kabelków przy radiu pomogła:)