Zobacz temat - [R25] brak wstecznego i czujnika cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] brak wstecznego i czujnika cofania

Drwal85 - Pon Lut 27, 2012 21:00
Temat postu: [R25] brak wstecznego i czujnika cofania
Witam, oddałem mechanikowi autko aby wymienił łącznik wodzików w skrzyni. Po odebraniu autka nie świeci mi wsteczny ani nie działa czujnik cofania. Podjechałem powrotem aby się temu przyjrzał: uzyskałem odpowiedz że nie ma w ogóle napięcia na kablu. Bezpieczniki posprawdzał i są ok. Co to morze być? jakieś propozycje? :mrgreen:
leszczu - Wto Lut 28, 2012 15:06

Wiązka klapy tylnej. :wink:
Drwal85 - Wto Lut 28, 2012 17:18

autko u elektryka i okazało się, że padł czujnik ;) a powiedz mi kable wstecznego idą przez klapę? jak otworzę bagażnik to też świeci wsteczny, a chyba nie powinien bo połączenie zostaje przerwane?
leszczu - Wto Lut 28, 2012 17:20

Ida od czujnika do żarówek. :wink:
Drwal85 - Wto Lut 28, 2012 20:56

No tak, ale mi chodzi o to że idą od czujnika dołem auta do żarówek a nie górą przez klapę. Światła wstecznego nie są w klapie bagażnika :) więc czymu miały by iść tym gumowym wężykiem od dachu do klapy? albo ja nie rozumiem albo się nie dogadaliśmy :mrgreen:
leszczu - Sro Lut 29, 2012 17:16

Drwal85, masz racje, pomyliłem się. :wink: Ale dodajmy, że jak włączysz wsteczny przy załączonych przednich wycieraczkach, to tylna wycieraczka uruchamia się automatycznie, więc jakieś kabelki od czujnika w wiązce muszą iść. :wink:
Drwal85 - Sro Lut 29, 2012 19:16

a no widzisz :) tego też nie wiedziałem hehehehe
chudson - Pią Mar 02, 2012 13:46

Cytat:
jak otworzę bagażnik to też świeci wsteczny, a chyba nie powinien bo połączenie zostaje przerwane?


A otworzenie klapy nie przerywa zadnego obwodu. To nie kadett gdzie były styki między klapą na nadwoziem. - choć patrząc na ilość isterek wiazki w klapie to szkoda ,że tak tego nie rozwiązali

Drwal85 - Pią Mar 02, 2012 15:18

zrobione :) działa bez zarzutów hehehehe