Zobacz temat - [MG F] Generator HHO . Samochód na wodę?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MG F] Generator HHO . Samochód na wodę?

fighter - Pon Mar 05, 2012 20:43
Temat postu: [MG F] Generator HHO . Samochód na wodę?
Witam!
Panowie. Co sądzicie o instalacji wodorowej w aucie? Opłacalne? Nie zaszkodzi? Ktoś może montował. Mój Emdżik zdecydowanie za dużo siorbie..:(
Pozdrawiam!

Madis - Wto Mar 06, 2012 19:30

Jak za dużo siorbie to po co kupowałeś takie auto :D A tak na serio to też ciekaw jestem o tą instalacje... ja akurat nie zamierzam nic montować do mojego MGF ale interesuje mnie to czysto technicznie bo jakoś nie miałem okazji nigdy o tym słyszeć. Także podpinam się do pytania.
fighter - Wto Mar 06, 2012 19:32

okazja się trafiła, to nie sposób było sie oprzeć :)
Gites - Pią Mar 23, 2012 18:30

Instalacja wodorowa... ale to chyba nie jest na wodę, bo reakcja elektrolizy jest zbyt wolna żeby dostarczyć wystarczająca ilość wodoru do silnika. Chyba jeździ się na "paliwie" w postaci krystalicznej tak?
kryty - Wto Kwi 17, 2012 23:56

Czytałem trochę o tym cudzie - rozbija ono wodę na jony H-HO i w takiej formie wpada to nam do komory silnika, czyli łatwopalny (a nawet wybuchowy :wink: ) wodór i tlenek wodoru. Na samej wodzie auto nie pojedzie, to jeszcze nie te czasy... a nawet jeśli kiedyś nastaną to Donek i tak nam nałoży akcyze na kranówkę :twisted: A wracając do tematu - wpada nam pod tłok taka mieszanka i powoduje (podobno) lepsze spalanie mieszanki paliwowej. Czyli te węglowodory które normalnie uciekają nam przez wydech są (podobno) dopalane do końca co daje (podobno) więcej mocy i mniejsze zużycie. Tyle tych "podobno" dlatego, że poza informacjami ze stron producentów nie widziałem jeszcze żadnej relacji z użytkowania tego wynalazku więc dopóki teorii nikt nie potwierdzi w praktyce, można właśnie jedynie teoretyzować. Aha dodam, że gdzieś widziałem info że potrzebny jest korektor sondy lambda. Logiczne bo zmienia nam się skład mieszanki. W zestawie jaki widziałem na allegro sprzedawca się chyba dołączeniem takiego korektora nie chwalił, więc żeby się nie okazało że po wmontowaniu jakiegoś pół-amatorskiego układu wodór jest ale silnik nie koniecznie chce z naszym nowym wynalazkiem gładko współgrać.