Zobacz temat - [Freelander TD4] Klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander TD4] Klimatyzacja

GrossLand - Sob Mar 10, 2012 22:26
Temat postu: [Freelander TD4] Klimatyzacja
Witam !! !

Jak w temacie ;D

Zbliża się wiosna a po wiośnie lato, i pomyslałem o serwisie klimatyzacji w landku.

Konkretnie do sedna, jak kupiłem autko w lato 2010 to klima chłodziła idealnie... teraz juz raczej bida. Nie mam się co dziwić bo serwis klimy omijalem z daleka;D Pewnie czynnik chłodzący do wymiany/uzupełnienia. No cóż zaniedbałem...a klime w aucie mam pierwszy raz i teraz proźba do Was drodzy koledzy ! Na co powinienem zwrócić uwage w Ladzie przy tym zabiegu ? Ja zamieżam przeprowadzić następujące czynności:

odessanie starego czynnika i oleju/uzupełnienie nowym, odgrzybianie klimatyzacji ozonem, sprawdzanie szczelności (ciśnień) układu azotem, i zastanawiam się czy wymienić osuszacz ? np. taki jak ten: http://moto.allegro.pl/os...2119143823.html czy warto ten filtr wymieniać ??
i oczywiście wymienię filtr kabiny;D

czy coś pominołem i czy taki serwis w freelanderze jest skomplikowany i warto szukać serwisu gdzie mają do czynienia z takimi autami czy raczej jest to standardowa usługa jak przy większości aut ?

Mam nadzieje że nie zapomniałem o niczym :roll:

Pozdrawiam i oczekuje na porady :razz:

SyntaX - Sob Mar 10, 2012 23:22

Jak będziesz zmieniał czynnik warto zmienić oringi w klimatyzacji bo jak nie jest klima dłużej używana to lubią polecieć a kosztują grosze.
Dostaniesz u każdego dystrybutora części Kager.

GrossLand - Nie Mar 11, 2012 19:52

hmm a gdzie znajdują sie dokładniej takie oringi ?
SyntaX - Nie Mar 11, 2012 22:10

Jak to gdzie na łączeniu rurek klimatyzacji.
Dostaniesz je też na Landstore.pl
Są 2 rodzaje oringów na cieńsza i grubszą rurkę

JUU100240L - 14 mm
JUU100220L -7 mm

GrossLand - Nie Mar 11, 2012 23:03

okej przyjąłem do wiadomości;D