Zobacz temat - [MG ZS 180] dziwne odgłosy spod maski
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS 180] dziwne odgłosy spod maski

MGZS - Wto Mar 13, 2012 07:56
Temat postu: [MG ZS 180] dziwne odgłosy spod maski
Witam wszystkich jestem tutaj nowy i stałem się posiadaczem MG ZS 2.5 V6 z 2003r i otóż kupując auto wszystko było ok i po przejechaniu 300KM zaczęło coś "grzechotać" pod maską lecz po wciśnięciu pedału sprzęgła ten odgłos się już nie pojawia co to może być? łożysko oporowe? skrzynia? sprzęgło ?
Czekam na waszą pomoc i mniej więcej koszta części i czy pasują od Rovera 2.5 v6?

maniaq - Wto Mar 13, 2012 12:40

grzechotanie raczej z klapkami VIS bym wiazal, ale czy przy przegazowce te klapki sie odzywaja ? na postoju np ? w wyszukiwarce wpisz VIS i poczytaj, w watku o R75, bo tam ten silnik tez wkladali, duzo przydatnego info znajdziesz ;) sa przyklejone tematy . wczesniej czy pozniej tam trafisz, to lepiej jak lekture juz zaczniesz :D

Czy to sie odbywa w trakcie jazdy tylko po wysprzegleniu i wcisnieciu sprzegla ? a samo sprzeglo dziala ok, nie ma oporu wbijajac biegi, nie slizga sie sprzeglo ? Jezeli to sie wycisza po wcisnieciu pedalu sprzegla, niezaleznie od predkosci obrotowej silnika, to raczej cos z przeniesieniem. Ale za malo informacji zeby trafnie zdjagnozowac... Opisz dokladniej, kiedy , czy na cieplym czy na zimnym - itd.

MGZS - Wto Mar 13, 2012 15:44

otóż te grzechotanie jest na zimnym i na ciepłym silniku np ja biegu jałowym(na luzie) po wciśnięciu pedału sprzęgła grzechotanie zanika po ok 3 sekundach , samochód jeździ normalnie , biegi również wchodzą normalnie a sprzęgło się nie ślizga
Adrian - Wto Mar 13, 2012 17:01

Weź kogoś do pomocy i zlokalizujcie miejsce z którego dochodzą te odgłosy.
MGZS - Wto Mar 13, 2012 21:28

mechanik stwierdził że te odgłosy to od skrzyni biegów..
Mundekk - Wto Mar 13, 2012 22:49

Może sprzedający wypchał skrzynie trocinami i na początku było pięknie a po przejechaniu paru km zaczyna sie sypać. Kupowałeś od handlarza czy osoby prywatnej?
Markzo - Sro Mar 14, 2012 06:39

raczej skrzynia/sprzęgło, jakby się tak visy tłukły to by waliło cały czas i pewnie motylki były by w stanie agonalnym :/ weź auto na podnośnik, jeden niech wysprzęgla i wrzuca biegi a reszta patrzy i słucha, od spodu jest ładny dostęp, wszystko jak na dłoni (całe przeniesienie napedu)...
MGZS - Sro Mar 14, 2012 07:46

Mundekk napisał/a:
Może sprzedający wypchał skrzynie trocinami i na początku było pięknie a po przejechaniu paru km zaczyna sie sypać. Kupowałeś od handlarza czy osoby prywatnej?


no niby miał koleś kilka lepszych furek na podwórku.. i wydawał się normalny przejechałem 300km i zaczęło się

Browario - Sro Mar 14, 2012 11:27

Mam identyczny problem, chociaz nie wystepuje za kazdym razem. Przejechalem juz 15000km z takim grzechotaniem i raz to wystepuje a czasem przez jakis czas nie. U mnie dzieje sie to tylko przy obrotach na biegu jałowym a po wcisnieciu sprzęgła odgłos znika (a czasem nie :shock: ). Wszystko poza tym cacy, sprzęgła jeszcze nie zmieniałem po kupnie samochodu ale wydaje mi sie ze to może mieć ze sprzęgłem związek. U ciebie moze byc podobnie.
MGZS - Czw Mar 15, 2012 17:13

jednak podczas jazdy też jest ten dzwięk.. możliwe że to łożysko oporowe?