Zobacz temat - Wzmacniacz pali bezpiecznik na kablu zasilajacym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Wzmacniacz pali bezpiecznik na kablu zasilajacym

frydrys - Sob Mar 17, 2012 13:05
Temat postu: Wzmacniacz pali bezpiecznik na kablu zasilajacym
Odebrałem wczoraj auto od mechanika (wymiana rozrzadu) po właczeniu radia sub nie grał zobaczyłem przepalony bezpiecznik na kablu zasilajacym-od akumulatora do wzmacniacza. Po wymianie bezpiecznika na nowy i wł.radia wzmacniacz uruchomił sie zapaliła sie zielona lampka moze na 5 sekund i strzelił bezpiecznik co moze byc przyczyną? mechanik zdejmował klemy z aku nie wiem wogólę po co.. czy doszło do jakiegoś zwarcia i uszkodziło wzmak? Po podłaczeniu wzmaka bezposrednio pod aku spalił sie bezpiecznik we wzmacniaczu.Wzmak Carpower hbp-1502 dodam ze przed zaprowadzeniem do mechera wszytsko grało cacy i nie było problemu z bezpiecznikami.
greg-si - Sob Mar 17, 2012 19:22

Pewnie zwarł plus z minusem i coś poleciało we wzmacniaczu.
lucas202 - Nie Mar 18, 2012 09:15

kolego a miałeś bezpiecznik na kablu zasilającym wzmak zaraz za akumulatorem? pewnie nie
wtedy na zwarcie przy klemach spowodowało by ze siadłby bezp. na kablu zasilającym a nie ten we wzmacniaczu. (oczywiscie jesli miałby mniejsza wartość niz ten we wzmacniaczu)

frydrys - Nie Mar 18, 2012 13:58

lucas202 napisał/a:
kolego a miałeś bezpiecznik na kablu zasilającym wzmak zaraz za akumulatorem? pewnie nie
wtedy na zwarcie przy klemach spowodowało by ze siadłby bezp. na kablu zasilającym a nie ten we wzmacniaczu. (oczywiscie jesli miałby mniejsza wartość niz ten we wzmacniaczu)

tak jest bezpiecznik na kablu zasilajacym 30A był tyle ze ja mam go w bagazniku i on własnie strzelił, a jak podłaczyłem wzmak bez tego bezpiecznika czyli odrazu plus ze wzmaka do aku to spalił sie bezp we wzmaku czyli pewnie cos tam sie uszkodziło no nic jutro zawioze do naprawy i wszytsko bede wiedział :/

pelson91 - Nie Mar 18, 2012 14:38

frydrys napisał/a:
tyle ze ja mam go w bagazniku

No widzisz, a powinien być blisko akumulatora.

frydrys - Nie Mar 18, 2012 16:21

pelson91 napisał/a:
frydrys napisał/a:
tyle ze ja mam go w bagazniku

No widzisz, a powinien być blisko akumulatora.


nie wiedziałem o tym juz mam zrobione przy aku :wink:

wszystko juz działa gra i buczy :wink: po za ubytkiem z portfela :/ koncówki mocy poleciały