Zobacz temat - Szkoda a zniżki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Szkoda a zniżki

Mundekk - Pon Mar 19, 2012 14:08
Temat postu: Szkoda a zniżki
Witam. W maju będzie trzeba znowu kupić OC do roverka tylko mam teraz dylemat jak naliczać zniżki w tych kalkulatorach OC i ile rzeczywiście będzie zniżek. Spowodowałem we wrześniu szkode(u mnie tylko listwa na dzwiach zarysowana, a u babki któa zarysowałem błotnk). Do tej pory nie przyszedł żaden papier z ubezpieczalni oprócz tego w którym pisałem co sie stało jak do tego doszło itp. Nie wysłali mi żadnego pisma jak to sie skończyło i czy dostaje za to jakieś zwyżki. Z tego co wiem powinni chyba coś wysłać jak sie sprawa zakonczyła, a jeśli nie przysłali to nie będe miał zwyżki? Ubezpieczenie jest na tate który jeździ od wielu lat bezszkodowo i ma 60%, ja mam dopiero rok prawo jazdy więc nie miałem żadnych zniżek i niemam teraz pojęcia jak mam liczyć to oc i zniżki czy zwyżki za mnie.
PS. ubezpieczenie mam w mBanku i nie wysłali mi też kalkulacji OC w przypadku kontunuacji

szoso - Pon Mar 19, 2012 14:51

musisz to jakoś sprawdzić bo jeśli pójdziesz gdzie indziej to mogą poprosić o historię przebiegu ubezpieczenia w mBanku i wtedy będzie nie miłe zaskoczenie
skoro jest na tatę to co najwyżej mogą zabrać kilka procent z tych 60, zwyżki nie będzie

sknerko - Pon Mar 19, 2012 15:59

Jeżeli uznali szkodę poszkodowanemu i wypłacili kasę powinieneś zostać o tym poinformowany.
machi12 - Pon Mar 19, 2012 19:09

niekoniecznie informują ubezpieczalnie o przyznaniu pieniędzy osobie poszkodowanej. Dowiesz się przy wznawianiu, i stracisz max 20%.
Jeśli chodzi o kalkulację na przyszły rok, ubezpieczalnia nie ma obowiązku wystawiać jeszcze ofert. Zaczną wysyłać te oferty dopiero do WZNOWIEŃ polis wystawionych po 11 Lutym :)