Zobacz temat - [R75] Po wymianie pompki paliwa szarpie i pierdzi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Po wymianie pompki paliwa szarpie i pierdzi

adams91 - Sob Mar 24, 2012 20:38
Temat postu: [R75] Po wymianie pompki paliwa szarpie i pierdzi
witam jestem tu nowy mam problem z roverkiem 1.8 benzynka.
Wiec tak zaczelo sie od zlej jakosci paliwa tzn zle przeplukanych baniek po chemii i dzieki im na dnie baku zostala maz przez ktora poszly dwie pompy paliwa teraz bak zostal oczyszczony wsadzona 3 pompa a samochod chodzi przy gazowaniu jak traktorek tzn ostatni tlummik pierdzi a do tego sie przydlawia przed ta sytuacja chodzil cichutko i wszystko bylo dobrze a jesli juz idzie to leci jak szaloy i ma buta. Dodam ze wtryski daja ladnie krokowiec przeczyszczony iskra jest, przeplukany benzynka czujnik podcisnienia albo cisnienia kolektora dolotowego. no i to by bylo na tyle dodam ze ma dopiero niecale 90 tys.. POMOCY

aa pompka zostala zamontowana od 2.0 czy ma to jakis wplyw na to??

Boncky - Nie Mar 25, 2012 09:37

pompa używana, nowa? dobrze dobrana? do tego silnika pompka tylko oryginał... jeden model pasuje...

objawy jak by dostawał za mało paliwa

adams91 - Nie Mar 25, 2012 15:46

pompa uzywana z allegro od modelu z silnikiem 2.0 ale na allegro wstawiaja pompki z opisem ze pasuje od kazdego modelu. ale samochod raz sie przydlawi i idzie pozniej dobrze popusci sie gaz i chce sie dodac to znowu sie przydlawi. Powyżej 2500 tys obrotow to jedzie jak by nic mu nie bylo.
Boncky - Nie Mar 25, 2012 21:12

adams91 napisał/a:
pompa uzywana z allegro od modelu z silnikiem 2.0 ale na allegro wstawiaja pompki z opisem ze pasuje od kazdego modelu. ale samochod raz sie przydlawi i idzie pozniej dobrze popusci sie gaz i chce sie dodac to znowu sie przydlawi. Powyżej 2500 tys obrotow to jedzie jak by nic mu nie bylo.



z tego co mi wiadomo z 2.0 nie pasuje do 1.8 ale nie dam sobie głowy uciąć, wiem że jak sam kupowałem to a katalogach była tylko do 1.8 i 1.8T, wygląd wszystko to samo ale inne parametry

21matys - Pon Mar 26, 2012 07:58

adams91 napisał/a:
pompa uzywana z allegro od modelu z silnikiem 2.0 ale na allegro wstawiaja pompki z opisem ze pasuje od kazdego modelu.
kiedyś wg opisu to kupiłbym zawór sterujący turbiną ze zmienną geometriądo do rovera 75 CDT chociaz teraz wiem ze rover nie posiadał turbiny ze zmienną geometrią, ale sprzedawca upierał sie ze to to :) wiec jednak czasem trzeba brac dystans i co najwiazniejsze lepiej wypytac sie na forum zanim sie cos zakupi, bo niektórzy sprzedawcy wszystko ci powiedza co byś chciał słyszeć
adams91 - Pon Mar 26, 2012 14:38

to bylo kupione jak najszybciej bo rroveryk idzie na sprzedaż i teraz tesciu dzwonil ze zalal do niego 98 i troche lepiej idzie ale na niższych obrotach dalej dlawi.
damianz11 - Pon Mar 26, 2012 22:19

Sprzedajesz czy sprzedałeś :?: Jak mu nie działa to niech jedzie do mechanika i on mu udzieli wyczerpujących odpowiedzi :wink:
adams91 - Wto Mar 27, 2012 05:01

jest w trakcie sprzedaży:) jesli chodzi o mechanika to wsystko sam potrafie zrobic a oddam do mechanika to zacznie wymieniac cewki krokowca swiece i wieleinnych podzespolow i bedzie chcial kase a wcale go nie zrobi:) a tak apropo to tylko raz oddalem R400 do mechanika w trasie zeby dolal mi olej do skrzyni bo mi wyciekl a wie ej u mechanikow nie bylem bo olej dolal ale nie pomyslal ze ktoredys musial ten olej uciec i nie dokrecil miski od skrzyni:) wiec jest lepiej jest tak chcesz miec cos dobrze zrobione zrob to sam:)
Boncky - Wto Mar 27, 2012 23:14

ale usterka naprawiona? wiadomo co ?
adams91 - Czw Kwi 05, 2012 20:15

na razie nic nie wiadomo stoiw garażu bo nie ma czasu zeby do niego zajrzec ale jesli bede wiedzial co dokladnie to od razu napisze. A mysle ze pompka nie mooze za malo paliwa dawac bo to jest od wiekszego silnika.

[ Dodano: Czw Kwi 05, 2012 20:15 ]
powiem tyle nie wiem co bylo ale przeszlo moze to byla zla jakosc paliwa