Zobacz temat - [214i] Ciężko kręci kierownica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i] Ciężko kręci kierownica

Magoot - Sro Mar 28, 2012 18:13
Temat postu: [214i] Ciężko kręci kierownica
Witam.
Mam problem z ciężko chodzącą kierownicą. Dzisiaj rano jeździłem i wszystko było w porządku, teraz po południu wyjechałem drugi raz i zauważyłem, że chodzi kierownica dużo ciężej. Od czego mogło stać się to tak nagle?
Dodam, że pomiędzy jeżdżeniem rannym a popołudniowym uzupełniałem płyn do chłodnic bo miałem już mało, ale nie wydaje mi się, żeby to miało jakiś związek, ale zawsze lepiej poinformować.
Jeżeli ktoś wie jaka może być tego przyczyna to z góry dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam!

sTERYD - Sro Mar 28, 2012 18:23

sprawdź poziom płynu od wspomagania i czy przy włączonym silniku coś się nie dzieje w zbiorniczku.
Magoot - Czw Mar 29, 2012 12:35

Dzisiaj zauważyłem nawet, że kiedy kręcę kierownicą słychać takie jakby trzeszczenie.
Właśnie sprawdzałem stan tego płynu od wspomagania i jest równo z linią MIN. To znaczy, że to jest powodem? Jeżeli tak to wie ktoś może jakiego tego płynu powinienem dolać?
Z góry dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam!

Sebah2o - Czw Mar 29, 2012 12:59

a sprawdź czy masz suchą pompę wspomagania... bo może się pompa kończyć. albo jak zaczynasz słyszeć jakieś odgłosy to może być też gdzieś nieszczelność i cały układ się może zapowietrzać
Magoot - Czw Mar 29, 2012 13:07

Nie za bardzo wiem gdzie jest ta pompa wspomagania ;) .
sTERYD - Czw Mar 29, 2012 15:29

tam, gdzie idzie wąż z dołu zbiorniczka ;)
Magoot - Czw Mar 29, 2012 17:59

Ok, dzięki. Mam jeszcze dwa pytania :) .
Jaki płyn do wspomagania należy dolać żeby uzupełnić?
I jakieś dwa tygodnie temu zauważyłem, że kierownica przekręciła ma się troszkę w prawo i jak jadę prosto to kierownica nie jest ustawiona prosto (chyba nawet pisałem o tym problemie tu na forum). Czy to może być związane też z tym wspomaganiem?
PS. Przed chwilą wykonałem jeden kurs i to "trzeszczenie" kierownicy coraz bardziej daje o sobie znać i szczerze mówiąc zaczynam się niepokoić trochę.
Z góry dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam!

slax - Czw Mar 29, 2012 18:12

A to trzeszczenie czuć ewidentnie na kierownicy? Czy moze gdzieś pod maska? Jesli Ci sie kierownica przekręciła to zajzyj do drążków kierowniczych, nie uderzyłes w krawężnik ostatnio albo temu podobna rzecz?
Magoot - Czw Mar 29, 2012 18:46

Tak, to na pewno słychać przy kierownicy. A żebym w krawężnik uderzył też nie przypominam sobie, staram się ich unikać ;P .
Chciałem jeszcze ponowić pytanie jaki płyn dolać do tego wspomagania.
Czy MOBIL ATF 220 1L może być?
Z góry dzięki za odpowiedź!

KNA - Czw Mar 29, 2012 21:03

MOBIL ATF 220 to jest chyba olej do skrzyni biegów, a ty masz dolać płyn do wspomagania. Musisz tylko zobaczyć jaki masz już wlany, bo są dwa, czerwony albo niebieski.
Co do twojego problemu, to miałem kiedyś podobnie, u mnie zawinił zawór w pompie wspomagania. Można było się pobawić w jej naprawę, ale nie miałem czasu i kupłem używaną pompę na Allegro za jakieś 40zł.

slax - Czw Mar 29, 2012 21:47

Na poczatek zobacz jaki masz kolor płynu, powinienes mieć czerwony. Do Twojego ukladu wspomagania stosujesie płyn o specyfikacji dextron II czyli np wspomniany Mobit ATF 220.
Magoot - Sob Mar 31, 2012 19:04

Wrócę dzisiaj ze szkoły i doleje tego płynu. Miejmy nadzieję, że to pomoże, że ta pompa wspomagania jest sprawna ;P .

[ Dodano: Sob Mar 31, 2012 19:04 ]
Możecie powiedzieć mi gdzie kupić taki płyn? Sprawdzałem na trzech stacjach i na żadnej z nich nie mieli.
PS. Tak, mój płyn jest czerwony.

sTERYD - Nie Kwi 01, 2012 00:31

to jest właśnie olej do automatycznych skrzyń biegów zgodny ze specyfikację dexron 2, stosowany również w wielu układach wspomagania kierownicy. :cool:
kupisz w każdym lub prawie każdym sklepie auto-moto

rafal506 - Nie Kwi 01, 2012 01:25

Lej go śmiało.Jakiś czas temu wlałem go u siebie i wszystko ok.
7Tomi - Nie Kwi 01, 2012 09:45

Elf Elfmatic chyba najłatwiej dostępny na każdej stacji. I sprawdza sie w Roverkach.
leszczu - Nie Kwi 01, 2012 11:02

W Orlenie powinieneś bez problemu dostać. :wink:
maniek007 - Nie Kwi 01, 2012 12:57

ja mam takie pytanko mianowicie mam podobny problem pojawiający się okresowo płyn w zbiorniczku jest ale jest ciemny prawie czarny do tego poci się pompa wspomagania. Myślę że to waśnie ona sprawia problem, i tu mam główne pytanko na allegro pompy do r220 lecą po jakieś 250zł za używkę a do benzyniaka za 50zł i czy różnią się one czymś?? Mogę kupić tę z benzyny i wrzucić do mojego diesla??
sTERYD - Nie Kwi 01, 2012 13:14

to zupełnie inne pompy :/
maniek007 - Nie Kwi 01, 2012 13:17

no to lipa a jest może inne autko z tą pompą jakaś honda czy coś w tym stylu lub jakiś sposób regeneracji uszczelki itp ??
PTE - Wto Kwi 03, 2012 11:04

Zerknij tutaj.
Magoot - Sro Kwi 04, 2012 18:44

Witam.
Dolałem tego płynu do wspomagania i na początku nawet dało to jakiś efekt, kierownica chodziła lekko (chociaż to skrzypienie było nadal słychać cały czas), natomiast dzisiaj już znowu ciężko kręci.
Wychodzi na to, że padła jednak ta pompa wspomaania, tak? Teraz nie pozostaje nic innego jak wymienić tę pompę?

Kozik - Sro Kwi 04, 2012 22:03

a może wymiana całego płynu skoro przez chwilę było ok?