Zobacz temat - [R75] Dziwne stukanie pod maską
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwne stukanie pod maską

diesel - Pią Kwi 06, 2012 21:24
Temat postu: [R75] Dziwne stukanie pod maską
Coś mi strasznie wali, jak się stanie przodem do auta to jest to gdzieś z lewej strony. Na wolnych obrotach stuka naprawdę głośno, jak dodaje gazu to te tłuczenie ustaje, zauważyłem też że jak skręcę koła czy to w jedną czy w drugą stronę na maxa i trzymam żeby nie odbiła kierownica to też nie stuka, a jak puszczam to znów wali. Po odpaleniu silnika też jest przez chwile cicho i po jakiś 10 sekundach już coś tłucze. Nic nie dymi, normalnie też dojechałem do domu, jeździ się normalnie jak gdyby nigdy nic ale na jałowych obrotach niemiłosiernie coś stuka. Radziłem się już kilku "mechaników" na razie telefonicznie gdyż stało się to przed chwilą i warianty były różne, że to pompa wspomagania, coś z rolkami a inny wspomniał coś o napinaczu łańcuszka rozrządu, i zastanawiał się jeszcze nad zaworami i szklankami ale to już chyba raczej gdybanie było z jego strony... Proszę o jakąś pomoc, każda się przyda. Najgorsze jest to że samochody lubią dawać o sobie znać jak są najbardziej potrzebne...
7Tomi - Pią Kwi 06, 2012 21:55

Słyszalne bardziej z przodu silnika czy z tyłu??
diesel - Pią Kwi 06, 2012 22:04

Chyba tak po środku, bo jak przykładam ucho to gdzie nie przyłożę to wydaje się że to nie tu... a może to koło pasowe? Pozdrawiam.
automechanik - Pią Kwi 06, 2012 22:14

Sprawdż koło pasowe i napinacz
diesel - Pią Kwi 06, 2012 22:18

Ok. Sprawdzę na pewno.
PS.
Niedawno wymieniałem wszystkie rolki na Ina i paski Gates, tam chyba jedna rolka była z napinaczem chyba że coś pomieszałem...

apples - Sob Kwi 07, 2012 08:19

diesel napisał/a:
Coś mi strasznie wali, jak się stanie przodem do auta to jest to gdzieś z lewej strony.
Koło pasowe wału korbowego. Podnieś obroty silnika tak do 1500rpm i jak ustanie to na 100% koło. Miałem podobnie http://forum.roverki.eu/v...p=522995#522995
diesel napisał/a:
tam chyba jedna rolka była z napinaczem chyba że coś pomieszałem
Rolka jest zamontowana na samonapinaczu.
diesel - Sob Kwi 07, 2012 14:41

Dokładnie tak się dzieję ! Dzięki za pomoc, muszę teraz zastanowić się tylko jakiej firmy zakupić bo są z 300zł i za 1200zł, używek nie biorę pod uwagę. Wiadomo najlepiej wydac jak najmniej ale kto oszczędza płaci dwa razy, może jakiś złoty środek?