Zobacz temat - [r200 sdi]Wymiana kierownicy i poduszki.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 sdi]Wymiana kierownicy i poduszki.

plemaster - Sob Kwi 07, 2012 16:33
Temat postu: [r200 sdi]Wymiana kierownicy i poduszki.
Kupiłem na allegro kierownicę do swojego Roverka, jest ona jednak bez poduszki. Chciał bym wyjąć poduszkę ze swojej starej kierownicy wmontować ją w nową no i oczywiście wsadzić to wszystko w samochodzie. Trochę się boję za to zabierać żeby mi w twarz ta poduszka nie strzeliła ;) . Czy ktoś kto ma w tym jakieś doświadczenie może napisać krok po kroku jak się wykręca kierownicę --> wymienia poduszkę --> wkręca kierownicę ? zdjęcia mile widziane ;)
tronsek - Sob Kwi 07, 2012 16:41

Przeczytaj sobie ten artykuł http://www.roverki.pl/tec...-400-95-99.html
Jest tu opisane jak zdjąć poduchę i kierownicę. Co prawda na przykładzie R400, ale u Ciebie będzie tak samo.

jrdarus1 - Sob Kwi 07, 2012 16:42

Przed rozbrajaniem poduszki należy odłączyć akumulator jakieś 15 min. przed operacją, po czym odkręcić ją od spodu, trzyma się na 2 śrubach torx już nie pamiętam jaki numer, po czym odłączyć ją od przewodu, później już pozostaje główna śruba trzymająca kierownice. najlepiej sobie w jakiś sposób zaznaczyć położenie kierownicy a później to już chyba wiadomo co robić :) . Jeśli coś pomieszałem proszę poprawić sam nie wymieniałem kierownicy ale tak mi się wydaję że bym tak robił :) Pozdro
plemaster - Sob Kwi 07, 2012 16:59

ok wielkie dzięki...wygląda dość łatwo ;)
tronsek - Sob Kwi 07, 2012 17:07

plemaster napisał/a:
wygląda dość łatwo
Bo to jest łatwe.