Zobacz temat - [R220SDi] Samochód nie zbiera się przy ruszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDi] Samochód nie zbiera się przy ruszaniu

predatoraf - Sro Kwi 11, 2012 18:19
Temat postu: [R220SDi] Samochód nie zbiera się przy ruszaniu
Witam,
mam następujący problem: Gdy ruszam, to zazwyczaj poprzez powolne puszczanie sprzęgła (bez dodawania gazu) jednak czasami sytuacja wymaga, żeby ruszyć bardziej agresywnie, choćby spod świateł, czy włączając się do ruchu. Popuszczając sprzęgło samochód zbiera się powolutku, więc wypada dodać gazu i tu pojawia się problem, otóż, gdy dodam gazu, mniej czy więcej to samochód zaczyna się tak jakby troszeczkę dławić, zbiera się odrobinę szybciej ale nie dostaje tzw. buta. Kolega ma golfa II 1.7 benzyna i jak doda gazu to aż słychać pisk opon.

I tak się zastanawiam, czy ktoś spotkał się z owym problemem, czy też ja nie umiem jeździć :)

szoso - Sro Kwi 11, 2012 18:35

predatoraf napisał/a:
Kolega ma golfa II 1.7 benzyna

w golfie nie ma takie silnika, jest albo 1,6 albo 1,8
może ci się wydaje, sdi zaczyna jechać od 2tyś obrotów
kiepskie porównanie z tym golfem i to benzyną

predatoraf - Sro Kwi 11, 2012 20:46

Mój błąd, silnik 1.6 ok 70km. No kiepskie porównanie, ale jak by nie było to ja mam silnik 2.0 105km, powinien zbierać się o wiele lepiej. Oczywiście jak go podkręcę do ok 2,5tyś obr to ruszając palę gumę, ale mi chodzi przede wszystkim o to dławienie.
tronsek - Sro Kwi 11, 2012 20:52

predatoraf napisał/a:
ale jak by nie było to ja mam silnik 2.0 105km, powinien zbierać się o wiele lepiej.
Niestety, te silniki (wszystkie turbodiesle) tak mają, że do 2000obr/min auto praktycznie nie jedzie. Dopiero jak turbina zacznie pompować do cylindrów to dopiero czuć tę moc. Musisz się do tego przyzwyczaić i brać na to poprawkę.
pelson91 - Sro Kwi 11, 2012 20:54

mi turbina załącza się trochę przed 2000obr, dokładnie czuć "odejście" od 1800obrotów, wtedy już ładnie idzie
predatoraf - Sro Kwi 11, 2012 22:44

Ok, dziękuję za odpowiedzi.
mirwin - Czw Kwi 12, 2012 11:49

tronsek napisał/a:
predatoraf napisał/a:
ale jak by nie było to ja mam silnik 2.0 105km, powinien zbierać się o wiele lepiej.
Niestety, te silniki (wszystkie turbodiesle) tak mają, że do 2000obr/min auto praktycznie nie jedzie. Dopiero jak turbina zacznie pompować do cylindrów to dopiero czuć tę moc. Musisz się do tego przyzwyczaić i brać na to poprawkę.

Nie wszystkie diesle tak maja (chyba że piszesz o Roverkach). Jesli jest turbina ze zmienna geometria łopatek (np w golfach czy audi) to autko zbiera się odrazu.

bociannielot - Czw Kwi 12, 2012 12:55

predatoraf, to ustaw się z kolegą z golfa na lini prostej i zobaczcie co lepiej odejdzie :wink:

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2012 12:55 ]
mirwin, fajny przykład podałeś, praktycznie tych samych silników :wink: dodajmy chociażby renault do tej listy :wink: