Zobacz temat - [R75] Syczenie podczas przyspieszania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Syczenie podczas przyspieszania

slawek_wegner - Nie Kwi 15, 2012 17:59
Temat postu: [R75] Syczenie podczas przyspieszania
Witam mam pytanie ponieważ od jakiegoś czasu słysze podczas przyspieszania syk przypominajacy zasysanie fałszywego powietrza w dawnych gaźnikowcach, dodam ze sprawdziłem już wszystkie węże łącznie z tym kolankiem pod przepływką, IC też jest OK , ma ktoś jeszcze jakieś pomysły dodam żę łacznik elastyczny wydechu wyglada Ok nie ma sadzy swiadczacej o nieszczelnościach.
automechanik - Nie Kwi 15, 2012 21:59

Jeśli sprawdziłeś wszystkie węże dolotu to pozostaje do sprawdzenia uszczelnienie kolektora ssącego i intercooler.
Kolektor mozesz sprawdzić na wolnych obrotach natryskując samostart w okolice uszczelek (nie za dużo, bo typowy samostart nie jest wskazany do diesli) możesz użyć równiez np. Plak-a. Wzrost obrotów wskaże nieszczelność.
W przypadku intercoolera w miejscu nieszczelności występuje wyciek,pocenie olejem.

slawek_wegner - Nie Kwi 15, 2012 22:20

To juz przerobiłem i nic a nie jest to turbina?
automechanik - Pon Kwi 16, 2012 03:28

Turbina raczej będzie gwizdać. Zrób pomiar parametrów a zwłaszcza ciśnienia doładowania i porównaj parametry wymagane z rzeczywistymi
21matys - Pon Kwi 16, 2012 19:55

automechanik, a jakie powinno być cisnienie doładowania ??
automechanik - Pon Kwi 16, 2012 22:59

Od około 1000mB na wolnych obrotach do 1900-2000mB przy obrotach mocy maksymalnej.
Chodzi mi jednak o odczyt parametrów real time, może to być wykonane komputerem diagnostycznym którym jest taka możliwość.
Komputer diagnostyczny odczytuje np. wartość ciśnienia doładowania rzeczywistego z czujnika ciśnienia w dolocie i wartość ciśnienia wymaganego które jest zapisane w mapie silnika.