Zobacz temat - [R400] szarpanie po rozgrzaniu się silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R400] szarpanie po rozgrzaniu się silnika


chudybrd - Czw Kwi 19, 2012 14:53
Temat postu: [R400] szarpanie po rozgrzaniu się silnika
Witam forumowicze, mam problem z moim 414si kanciak. Mianowicie, jak go odpalam delikatnie szarpie, po chwili jazdy zaczyna pracować w miarę równo ale jak już rozgrzeje się to zaczyna po mału przerywać mniej więcej do 1500rpm. Jak stanę w korku i rozgrzeje się jeszcze bardziej to zaczyna się tragedia bo szarpie strasznie. w momencie jazdy z prędkością 60 km/h i wciśnięcia gazu do podłogi tak szarpie jakby jechał po kocich łbach. Straszne. 4 miesiące temu wymieniłem świece, wszystkie przewody, kopułkę i palec. Czy ktoś z was ma może jakiś pomysł co go boli? Jeździ tylko na benzynce. Brak gazowni. Może dodam jeszcze że wszystko było ok dopóki nie zacząłem nagminnie jeździć na prawie braku paliwa. Gdzieś słyszałem że te pompy mają tendencję do zapowietrzania się, czy to może być wina tego szarpania?
sknerko - Nie Kwi 22, 2012 00:59

Te pompy maja tendencję do zacierania się, a już nagminnie lubią dawać za niskie ciśnienie i to powoduje podobne objawy do twoich i najczęściej jest to spowodowane wyjechaniem baku do 0
chudybrd - Nie Kwi 22, 2012 12:28

Myślę że zacznę od tej pompy. Nie wiesz może czy ją trzeba jakoś specjalnie montować czy wystarczy zamienić i uruchomić auto? Już jej szukałem w bagażniku i znalazłem jakiś dekielek prawie na końcu bagażnika, pod oparciem. Tylko nie wiem jak ją wymienić. Czy może trzeba ściągać cały bak?