Zobacz temat - [R75] czy to blokada stacyjki czy co?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] czy to blokada stacyjki czy co?

markozalko - Pon Kwi 30, 2012 08:53
Temat postu: [R75] czy to blokada stacyjki czy co?
Powiedzcie mi proszę co to jest bo się zastanawiam. Jak siędze w aucie wyłaczonym i słucham muzyki (jakieś kilka czy kilkanaście minut) i potem jak chcę odpalić auto to po przekręceniu kluczyka jest zero reakcji - jakby akumulator wogóle nie kręcił choć kontrolki się palą. Jak wrócę kluczykim i znów chcę odpalić nie ma problemu. Czy to jakaś blokada taka? Może ze 2-3 razy zdarzyło mi się takie coś nawet bez słuchania radia, choćby dziś.
automechanik - Pon Kwi 30, 2012 09:04

Rozumiem,że kluczyk cały czas w stacyjce w położeniu pierwszym, bo jeśli tak to jest to zabezpieczenie przed uruchomieniem przez np. teściową :razz:
markozalko - Pon Kwi 30, 2012 09:07

automechanik napisał/a:
Rozumiem,że kluczyk cały czas w stacyjce w położeniu pierwszym, bo jeśli tak to jest to zabezpieczenie przed uruchomieniem przez np. teściową :razz:


Tak kluczyk w pozycji 1. Tylkom czemu takie coś się zdarzyło 2-3 razy jak kluczyka wogóle nie było w stacyjce?

automechanik - Pon Kwi 30, 2012 09:40

Nie wiem , może kostka w stcyjce zaczyna szwankować
markozalko - Pon Maj 21, 2012 15:55

No i dziś znów mi się to pojawiło. W dzień jeździłem trochę i potem za 2 godziny chcę odpalić i pipa. Nic, zero kontaktu jakby aku zdechł. Przekręcam kluczyk do tyłu i potem za drugim razem normalnie odpala. Żeby tylko kiedy całkiem nie zdechło, co za ciort!