Zobacz temat - [r75] Wymiana gum stabilizatora przedniego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Wymiana gum stabilizatora przedniego

thorgalxxx - Nie Maj 06, 2012 13:23
Temat postu: [r75] Wymiana gum stabilizatora przedniego
Witam

Mam problem z wymianą przednich gum stabilizatora. O ile z tyłu nie ma problemu z odkręceniem zacisków, o tyle z przodu jest to trochę skomplikowane. Tylne śruby jeszcze jakoś dałbym radę chociaż nie ma ruchu za dużo. Ale tych przednich od strony silnika to już raczej nie widzę jak je odkręcam.

Ktoś ma na to jakiś patent???

Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Maj 06, 2012 13:23 ]
Nikt nie wymieniał gum stabilizatora???

apples - Nie Maj 06, 2012 19:56

thorgalxxx napisał/a:
Nikt nie wymieniał gum stabilizatora
Ja wymieniałem. Odkręcałem kluczami nasadowymi ... było trochę kombinacji ale poszło.
thorgalxxx - Pon Maj 07, 2012 13:38

Witam. Dzieki za odpowiedz. Nasadówkę da rady założyć ale gorzej z rączką. Powiedz mi jeszcze tylko czy walczyłeś od strony nadkola czy z kanału od spodu.

Pozdrawiam.

21matys - Pon Maj 07, 2012 14:24

thorgalxxx napisał/a:
strony nadkola czy z kanału od spodu.
nie radze ci od strony nadkola bo mimo ze wuydaje sie ze małe nakrętki to jednak mogą napsuc krwi. u mnie jak tylne wymieniałem to 5 godzin mi to zabrało mimo ze z kanału bo 3 z 4 srób musiałem odcinac i przewiercać. a miała to być max godzina zabawy :mrgreen:
haszczyc - Pon Maj 07, 2012 15:00

jakie są objawy zużytych tylnych stabilizatorów oprócz pękniętej gumy?
thorgalxxx - Pon Maj 07, 2012 20:39

Z przodu jak stabilizator wywalony to perfidnie puka jak jedziesz prosto, a z tyłu pojęcia nie mam ale chyba też puka. Zresztą poszarp stabilizatorem z kanału i będziesz czuł czy ma luz czy nie.

Dzięki za rady. Jak znajdę chwilkę czasu to spróbuję jeszcze raz z kanału tylko krótką grzechotkę muszę dorwać. Zrobię to napiszę co i jak .