Zobacz temat - [R75] Umarły kierunkowskazy POMOCY!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Umarły kierunkowskazy POMOCY!!!

Nicpek24 - Nie Maj 06, 2012 11:10
Temat postu: [R75] Umarły kierunkowskazy POMOCY!!!
Witam, zacznę od początku. Dwa dni temu zauważyłem, że świeci się lewa lampa postojowa - przód i tył (samochód zaparkowany, pozamykany).
Pomyślałem, że zostawiłem włączony lewy kierunek, otworzyłem auto - pozycje zgasły - zaświeciły się ponownie po kilku sekundach.
Po przekręceniu stacyjki na zapłon okazało się, że dźwignia od kierunkowskazów jest w położeniu środkowym a miga lewy kierunek :/ Po przesunięciu dźwigni w dół nadal miga lewy kierunek, po przesunięciu jej do góry przestaje migać. Dodam jeszcze, że mam problem z lewym przednim kierunkowskazem, pojawia się i znika - przeczyszczenie styków nic nie dało.
Wracając do tematu jedyne co przyszło mi do głowy to zdjęcie klemy z akumulatora - po kilku godzinach założyłem ją ponownie i......... kierunkowskazy przestały działać - żadnej reakcji na ruchy dźwigienką od kierunków. Po około dobie z podpiętym akumulatorem ponownie włączył się lewe pozycje i objawy jak wyżej :( w tej chwili auto odpoczywa ze zdjętą klemą.

Jeśli ktoś wie co jest przyczyną takich anomalii proszę o pomoc

Boncky - Nie Maj 06, 2012 11:17

moduł świateł czy nie zalało i potem grodź do sprawdzenia czy nie zalało, wygląda jak By ci woda narobiła bigosu
Nicpek24 - Nie Maj 06, 2012 19:14

w którym miejscu znajduje się ten moduł??
rtoip69 - Nie Maj 06, 2012 19:16

tam gdzie włącznik świateł