Zobacz temat - [R75] Zgasł podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zgasł podczas jazdy

turkini - Pon Maj 07, 2012 21:33
Temat postu: [R75] Zgasł podczas jazdy
Nie potrafiłem znaleźć tematu który by przybliżył mi mój problem więc muszę napisać:)

Jechałem drogą szybkiego ruchu i przy prędkości około 140 km/h nagle przestał mi przyśpieszać. Prędkość oraz obroty zaczęły spadać, przy około 100km/h auto się wyłączyło i od tego czasu nie udało mi się go już zapalić. W sumie żadnego stukania pod maską przy tej prędkości nie słyszałem. Po 15 minutach od kiedy zaparkowałem przy drodze zacząłem odpalać. Kontrolki standardowo te same mi się świeciły ale kiedy przerkęcałem kluczyk dalej to nic się nie działo. Mechanik powiedział że to rozrząd poszedł i należy wymienić silnik.

Proszę o jakieś sugestie oraz wzięcie pod uwagę że nie jestem wyjadaczem w takich sprawach;)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)

wojtekg1981 - Sro Maj 09, 2012 12:39

sprawdz czujnik polozenia wałka rozrzadu czujnik polozenia walu pierwszy jest kolo wtruskow zamontowany drugi nadole pod rozrusznikiem
mimo66 - Sro Maj 09, 2012 14:11

Mechanik oglądał samochód, czy to tylko informacja telefoniczna?
Czujnik wałka rozrządu nie ma znaczenia, on tylko "działa" przy odpaleniu silnika.

SeniorA - Sro Maj 09, 2012 14:21

wojtekg1981 napisał/a:
sprawdz czujnik polozenia wałka rozrzadu czujnik polozenia walu
czujnik położenia wałka CMP nie bierze udziału w pracy silnika ( potrzebny jest tylko do rozruchu), a przy awarii czujnika wału CPK podczas jazdy,silnik powinien pracować na domyślnych nastawach z ograniczeniem obrotów do 2000;

[ Dodano: Sro Maj 09, 2012 14:21 ]
turkini napisał/a:
kiedy przerkęcałem kluczyk dalej to nic się nie działo.
napisz więcej , np. czy rozrusznik kręci , obrotomierz się odzywa przy kręceniu silnikiem , czy należy rozumieć ,że totalna cisza.
turkini - Sro Maj 09, 2012 20:44

Co do pierwszego pytania to mechanik oglądał auto, nie była to rozmowa tylko przez telefon.

Odpowiedz na drugie pytanie to totalna cisza, jedynie podświetlenie zaczęło słabiej świecić ale to normalne

SeniorA - Sro Maj 09, 2012 21:19

turkini napisał/a:
mechanik oglądał auto,
no ale co sprawdzał , czy kręcił wałem, na podstawie czego powiedział , że to rozrząd.