Zobacz temat - Przejśćie graniczne Polska Ukraina: jakie dokumenty?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Przejśćie graniczne Polska Ukraina: jakie dokumenty?

The_Baca - Wto Maj 08, 2012 19:08
Temat postu: Przejśćie graniczne Polska Ukraina: jakie dokumenty?
Witajcie, jakie dokumenty muszę posiadać, by przekroczyć granicę z Ukrainą? Dowód rejestracyjny, prawo jazdy, paszport to podstawa ale słyszałem o "zielonej karcie" lub "karcie pojazdu" od ubezpieczyciela (?). I druga sprawa, samochód nie jest zarejestrowany na mnie tylko na członka rodziny, czy potrzebne upoważnienie od niego? Jak je ewentualnie zdobyć? Im więcej stron przeglądam tym bardziej się w tym gubię. Nie chcę pojechać i narobić sobie nieprzyjemności, każdy wie jak to jest na Ukraińskiej granicy..
Ciufa - Wto Maj 08, 2012 19:10

The_Baca,
nie wiem jakie dokumenty ale na pewno dolary pomogą :D

The_Baca - Wto Maj 08, 2012 19:30

Dolary jak dolary, kilka Hrywien w paszporcie zawsze musi być, inaczej cofają na koniec kolejki albo biorą samochód "na kanał" -_-
haszczyc - Wto Maj 08, 2012 19:52

ja co jakiś czas jestem we Lwowie to powiem ci tyle że Zielona kartę wyrobisz bez problemów u Ubezpieczyciela ja bynajmniej tak zrobiłem, co do auta to sam nie wiem bo jeżdżę autem które jest na mnie ale pamiętam kiedyś jak jechałem autem rodziców wraz z mama to czepiał się kto jest właścicielem auta ale to było parę lat temu dostajesz też kartkę w której musisz napisać po co jedziesz do kogo itp ...
machi12 - Wto Maj 08, 2012 19:56

Zielona Karta obowiązkowo :) Dostaniesz jąbezpłatnie lub za drobną opłatą u ubezpieczyciela :)
haszczyc - Wto Maj 08, 2012 20:06

The_Baca, tak jak kolega pisał weź dolary ale kup je u siebie bo przy granicy są droższe, no i jeździj zgodnie z przepisami gdyż Milicja bardzo lubi zatrzymywać Polaków i stwarzać problemy i wmawiać że złamałeś przepisy, mnie parę razy zatrzymali, np 2 razy miałem kontrole przed miejscowością Horodok, i jedną kontrolę przy wylocie z Lwowa zatrzymał mnie nieoznakowany radiowóz który jechał za mną od paru kilometrów tylko czekał aż mnie złapię na jakiejś drobnostce
The_Baca - Wto Maj 08, 2012 20:12

Właśnie chodzi mi głównie o to co napisałeś haszczyc to nic, że parę lat temu, tam nic się raczej nie zmienia ;) Kartę wyrobię, zapytam też ubezpieczyciela, może on się orientuje czy będą się czepiać o właściciela. Może jakieś upoważnienie?
haszczyc - Wto Maj 08, 2012 20:13

The_Baca, najlepiej zadzwoń na przejście graniczne z Ukraina i się dowiesz coś więcej od Polskich pograniczników
Lysy_ - Wto Maj 08, 2012 20:30

2 lata temu w Hrebennem mnie cofnęli bo nie miałem upoważnienia potwierdzonego notarialnie ! (nie byłem właścicielem auta).
bolcik - Sro Maj 09, 2012 13:20

dolary wez nie tylko na przejscie ale tez na strefe graniczna :) bo bywa ze zatrzymuja zeby dorobic
llygas - Czw Maj 10, 2012 06:52

The_Baca, musisz miec upowaznienie potwierdzone notarialnie na uzywanie pojazdu nie bedac jego wlascicielem. Niestety mocno sie tego czepiaja. Czasami przejedziesz ale kosztuje to duzo wiecej niz normalnie. Czasami nie chca dyskutowac i dowidzenia.
rovek - Czw Maj 10, 2012 10:56

bolcik napisał/a:
dolary wez nie tylko na przejscie ale tez na strefe graniczna :) bo bywa ze zatrzymuja zeby dorobic
Hehe i dobrze oblicz, czy ten wyjazd będzie ci się opłacał.
The_Baca - Pon Maj 14, 2012 16:47

A dużo zachodu jest z dopisaniem jako współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia? Jakieś dodatkowe opłaty?