Zobacz temat - [R600] Moje wątpliwości działania sprężarki klimatyzaci.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Moje wątpliwości działania sprężarki klimatyzaci.

bazyl1218 - Pią Maj 11, 2012 17:51
Temat postu: [R600] Moje wątpliwości działania sprężarki klimatyzaci.
Witam.

Mam kilka pytań o sprężarkę klimy.Czy to normalne że sprzęgło sprężarki po załączeniu klimy
bardzo długo chodzi.Tzn Po włączeniu klimy załancza się klima,widzę na liczniku że podniosło mi obroty na ponad 1000 i bardzo długo tak to trwa.Niby wszystko OK,klima chłodzi itd.ale jak miałem starą sprężarkę, która mi się zatarła to trwało to cyklicznie, tzn.załanczała się i wyłanczała obroty spadały.Tutaj trwa to bardzo długo.Co jest odpowiedzialne za to załanczanie i włanczanie ?

Remigiusz - Sob Maj 12, 2012 00:09

bazyl1218, Dlatego się twoja stara zatarła :D :razz: Sprzęgło ma być tak długo zaciągnięte na kompresorze aż nie wzrośnie ciśnienie w układzie za wysoko (np przy braku chodzenia wentylatorów) odpowiedzialny za to jest czujnik na osuszaczu :wink: Druga sprawa w parownika i przed parownikiem jest takie cos ze jak klima tak schłodziła się ze to przymarznie to się wyłącza aż to znów odmarznie i tak w kolko.
bazyl1218 - Sob Maj 12, 2012 15:15

Dzięki.
Ale czy tak powinno być aby tak długo się nie wyłanczała ?jestem w stanie to sprawdzić tylko jak stoję na światłach i widzę to po obrotach.U mnie jest to ponad 1000 obrotów.Pytałem znajomego.On ma Toyotę i u niego się załancza na kilkanascie sekund i wyłancza.
Dzisiaj zauważyłem jeszcze coś.Czy sprężarka powinna się załączyć jak dam nawiew gorącego powietrza ?bo u mnie w tej chwili tak jest.Na starej się nie załanczała.

Remigiusz - Sob Maj 12, 2012 15:50

bazyl1218 napisał/a:
Czy sprężarka powinna się załączyć jak dam nawiew gorącego powietrza ?


Tak a czemu nie :wink: W tedy masz fajne wilgotne cieple powietrze :ok:

bazyl1218 - Sob Maj 12, 2012 15:55

Dzięki Remigiusz.
Pomału rozwiewasz moje wątpliwości.

Remigiusz - Sob Maj 12, 2012 15:58

Ja jakoś ani w 220 ani w 25 lub 45 nie widziałem różnicy w obrotach jak klima chodziła :wink: Jedynie był większy opór przy ruszaniu i wyprzedzaniu :wink:

Mi się w 220 tak tylko włączało i wyłączało jak mi się stopiła Dioda w układzie wentylatorów i nie było chłodzenia chłodnicy klimy :wink:

bazyl1218 - Sob Maj 12, 2012 21:38

U mnie ponosi na ponad 1000.Potrafi go zamulić przy ruszaniu.
Balas87 - Sob Maj 12, 2012 21:45

mi też zmula przy ruszaniu, ogólnie klima jednak tych parę km zabiera.