Zobacz temat - [620Ti] Nakrętka szpilki turbiny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620Ti] Nakrętka szpilki turbiny

antonio3 - Sob Maj 12, 2012 22:08
Temat postu: [620Ti] Nakrętka szpilki turbiny
Witam;

Potrzebuję pomocy. Kupiłem ostatnio zapasową turbinę. Problem polega na tym, że moja "stara" ma na wylocie szpilki z gwintem normalnym, a ta nowa, którą zamierzam zamontować ma szpilki z gwintem drobnozwojnym. Moje nakrętki kołnierzowe M8 (miedziowane) siłą rzeczy nie pasują na drobny gwint.

Gdzie mogę takowe dostać? Czy ktoś ma w tym doświadczenie?
Potrzbuję nakrętkę z kołnierzem na szpilkę M8 z gwintem najprawdopodobniej 1,25.

Może komus zostały 4 sztuki?

Darek

karolj - Sob Cze 09, 2012 00:35

1.25 to jest ten najpopularniejszy skok gwintu dla M8. Drobniejszy to pewnie 1mm.

Nie wiem zupełnie czy to by się w ogóle nadawało... ale piasty w rowerach (tych na dwóch kółkach ;) ) zawieszone są na osiach z właśnie takim drobnozwojowym gwintem.

antonio3 - Sob Cze 09, 2012 10:36

Witam;

dostałem nakrętki z gwintem drobnozwojnym i po temacie. Trochę się naszukałem, ale problem rozwiązany.

Darek

BorysOpole - Wto Cze 12, 2012 22:52

super że dostałeś to moze się podzielisz co gdzie i jak ? dla innych ? na przyszłość ?
antonio3 - Wto Cze 12, 2012 23:29

Moze komus będzie przydatne.

Szukałem nakrętek drobnozwojnych (tak się prawidłowo ten typ nazywa) M8 na szpilki turbiny. Przeszukałem i obdzwoniłem kilkadziesiąt firm w sumie w całej Polsce. Potem juz tylko w regionie śląskim. Nikt nie miał.
Zupełnie przypadkiem natrafiłem zrezygnowany na adres w Sosnowcu - zadzwoniłem i "gol" :)
Firma niepozorna, ale skuteczna i pomocna.

Kupiłem klasy 10.8 i do tego bardzo dobre podkładki nacinane obustronnie. Gwint drobnozwojny 1.0

Z tymi nakrętkami to była naprawdę wieeelka przygoda i wyzwanie.
Podaję namiary. Gość ma sporo różności a co najwazniejsze - może sprowadzić.
Całość kosztowała mnie paręnaście złotych.

http://www.maximet.eu

Pozdrawiam
Darek

BorysOpole - Wto Cze 12, 2012 23:33

super dzięki :)