Zobacz temat - [R45 Diesel] Słabo odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 Diesel] Słabo odpala

MARQS - Czw Maj 17, 2012 19:08
Temat postu: [R45 Diesel] Słabo odpala
Witam, ostatnimi czasy mój rowerek słabo pali. Wymieniłem świece żarowe, wężyki dopływu paliwa a pomimo to muszę podgrzewać świece dwa, trzy razy. Inaczej muszę troszkę pomęczyć akumulatorek. Co waszym zdaniem powinienem jeszcze sprawdzić? Pozdrawiam MARQS.
tronsek - Czw Maj 17, 2012 19:51

MARQS napisał/a:
Co waszym zdaniem powinienem jeszcze sprawdzić?
Przekaźnik świec żarowych sprawdzałeś. Zmierz napięcie na świecach podczas grzania.
Kąt wtrysku także do sprawdzenia.
Użyj opcji "szukaj". Było bardzo dużo tematów o takim problemie.

bizon - Czw Maj 17, 2012 21:28

Dodam jeszcze filtr paliwa i zapchane wtryski jako mozliwosc.
MARQS - Pią Maj 18, 2012 16:02

Dziękuję za podpowiedź, gdy tylko uda m się ustalić usterkę z pewnością podzielę się tą informacją. Mam tylko nadzieję że nie jest to słaba kompresja. Pozdrawiam MARQS :cry:
redcloud - Pią Maj 18, 2012 16:28

Ja miałem kiedyś tak samo, wymieniłem aku i problem zniknął, sprawdz moze jaki prąd Ci podaje akumulator.
MARQS - Pią Maj 18, 2012 16:53

Akumulator Centra Futura 1,5 roku. Kontrolka świeci na zielono. W pracy mierzony profesionalnym miernikiem elektronicznym wykazuje 85%, Niestety nie ma możliwości sprawdzenia go AEROMETREM, nie dz się go rozebrać i sprawdzić poziomu płynu, tak jak w poprzednim Centra Plus. A w tej sytuacji boję się go doładowywać by go nie dowalićć do końca. Pozdrawiam MARQS
redcloud - Pią Maj 18, 2012 21:49

MARQS, nie ma opcji żeby to był aku, wiesz zawsze dobrze sprawdzić (u mnie się to sprawdziło. Sprawdz to o czym wspominali bardziej doswiadczeni koledzy
MARQS - Nie Maj 20, 2012 18:42

redcloud napisał/a:
MARQS, nie ma opcji żeby to był aku, wiesz zawsze dobrze sprawdzić (u mnie się to sprawdziło. Sprawdz to o czym wspominali bardziej doswiadczeni koledzy


Po wielu za i przeciw zacznę od wymiany przekaźnika :smile: Mam nadzieję że to tylko to.
Pozdrawiam MARQS.

[ Dodano: Nie Maj 20, 2012 18:42 ]
Witam ponownie, mam pytanie do sympatyków marki Rover co sądzicie o dodatkach do paliwa mających niby czyścić wtryski ? Czy ktokolwiek je stosował ? i czy były jakieś rezultaty ? Pozdrawiam MARQS.

pgrad - Wto Maj 29, 2012 23:02

Ja zawsze wlewałem jedno opakowanie na cały bak zaraz po zakupie samochodu. Poprawa była jeśli wcześniej ktoś tankował syf, lub używał diesla tylko w mieście. Do benzyny bym tego nie wlewał.
Pimpa - Czw Maj 31, 2012 13:42

Przyłączę się do tematu;) Od kilku dni roverek po odpaleniu był słaby i chodził jak by na 3 garach, trzeba było pogazować go 1500 - 2000 obr przez jakieś 20 - 30 sekund i silnik zaczynał pracować równo. W głowie oczywiście milion czarnych myśli od padających wtrysków po awarię pompy albo sterownika. No ale na spokojnie - wizyta w tesco, płyn do czyszczenia wtryskiwaczy STP, i co?? Przejechałem dosłownie po dolewce 15 km i problem się skończył. Zatem złota zasada działa - zawsze zaczynamy od rzeczy najprostszych i najtańszych :rotfl: