Zobacz temat - [R75] Zawieszenie tył - niestabilność
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zawieszenie tył - niestabilność

tommsz - Sob Maj 19, 2012 16:09
Temat postu: [R75] Zawieszenie tył - niestabilność
Witam, problem z zawieszeniem uaktywnia się przy wiechaniu np. na studzienkę, lekkie zagłebienie w asfalcie. W tym momencie następuję lekkie zachwianie tyłu samochodu na boki. Mylę, że to nie sprawa amortyzatorów, jak sprawdzam na postoju to działają prawidłowo.
Pozdrawiam
Tomek

sknerko - Sob Maj 19, 2012 18:50

pęknięta sprężyna, mam to samo i sprężyna leży już w bagażniku i czeka na montaż
TeDI - Sob Maj 19, 2012 21:21

też mi się wydaje że to sprężyna mam to samo i zabieram się do wymiany w najbliższym czasie ale raczej należy wymienić obie.
encor - Sob Maj 19, 2012 21:40

Dołączę się do tematu, tak samo jest u mnie, gdy wjadę na jakąś studzienkę czy coś, to czasami odczuwalne jest uczucie "pływania" samochodu. Podczas przeglądu wyszło, że zawieszenie osiąga wartość 70% czyli chyba bardzo dobrze jak na limuzynę ? A tuleja wahacza ma coś do takiego "pływania" na drodze ?
sknerko - Nie Maj 20, 2012 00:31

Cytat:
ale raczej należy wymienić obie.

na nowe owszem, na używaną można jedną. Mam tym autem na tyle małe przebiegi ze nie opłaca mi się inwestować w dwie nowe sprężyny, a mechanik powiedział że jak używana będzie w miarę młoda i nie skatowana to można tylko ta jedną pękniętą wymienić.

tommsz - Nie Maj 20, 2012 15:34

Sprawdzę sprężyny, choć spodziewałem się raczej odpowiedzi, że to wina tuleji metalowo gumowych, których w tylnym zawieszeniu jest kilka. Dzięki za odpiowiedzi.
dorotamax1 - Sob Maj 26, 2012 08:35

Ja miałem podobny problem pływał ni na zakrętach tył wymnie nilem tuleje gumowo stalowe na tylnych wahaczach i mam spokój.