Zobacz temat - [MG ZR] HGF czy uszczelka pokrywy zaworow?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] HGF czy uszczelka pokrywy zaworow?

donell - Pon Maj 21, 2012 18:31
Temat postu: [MG ZR] HGF czy uszczelka pokrywy zaworow?
Witam
Swiezo po kupnie samochodu. Niestety mam wyciek oleju w lewym rogu na laczeniu blokow silnika. Poczatkowo myslalem ze pewnie HGF sie zbliza wielkimi krokami, ale dzis kolega mechanik troche poglowkowal i zasugerowal ze byc moze to uszczelka pokrywy zaworow, o wiele tansza i latwiejsza naprawa.
Samochod ma 132 tys km przejechane, regularnie serwisowany ale brak informacji kiedy uszczelka i rozrzad byly wymieniane. Na trasie powrotnej do domu (400 km) spisywal sie ok, mocy nie brakuje, plyn w zbiorniczku wyrownawczym ok,ubytek jest sladowy, olej ok, zadnych skokow temperatury, zadnych dymow z tylu.
Bede wdzieczny za sugestie.
Pzdr

leszczu - Pon Maj 21, 2012 18:38

Albo wspomniana wyżej, uszczelka pokrywy zaworów puszcza albo uszczelniacz wałka.
Adrian - Pon Maj 21, 2012 18:39

donell napisał/a:
brak informacji kiedy uszczelka i rozrzad byly wymieniane
W takim razie rozrząd do wymiany. Przy okazji ogarniesz ten wyciek. Istnieje sporo prawdopodobieństwo, że cieknie z uszczelniaczy wałków.
rovek - Pon Maj 21, 2012 19:18

Strasznie upierniczona głowica, a nad nią widać, że czyszczone.
donell - Pon Maj 21, 2012 19:51

Dzieki za odpowiedzi
Rovek - rzeczywiscie widac ze czyszczone- sam czyscilem 2 dni temu:-) , zeby dokladnie zobaczyc gdzie jest ten wyciek oleju.

Gonia - Wto Cze 05, 2012 21:55

To może być wyciek zarówno w uszczelniacza wałka rozrządu, jak i z rozpołowienia głowicy (ta warstwa, która trzyma wałki).

[ Dodano: Wto Cze 05, 2012 21:55 ]
Na głowicę za wysoko.

waldemar0223 - Sro Cze 06, 2012 14:53

zobacz czy na świece też nie wycieka olej bo mój kolega też miał podobny problem i jak zajrzał do świec to do połowy był zatopione w oleju. Ale uszczelki powymieniał i wszystko było ok :wink:
Gonia - Sro Cze 06, 2012 16:00

waldemar0223 napisał/a:
zobacz czy na świece też nie wycieka olej bo mój kolega też miał podobny problem i jak zajrzał do świec to do połowy był zatopione w oleju. Ale uszczelki powymieniał i wszystko było ok :wink:


nie w tym modelu. Takie przypadki są w Hondach ale tam jest inna konstrukcja głowicy.