Zobacz temat - [R420] Wyciek oleju...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Wyciek oleju...

Turc - Sob Cze 09, 2012 11:17
Temat postu: [R420] Wyciek oleju...
Witam,
ostatnio zauważyłem, źe podczas jazdy świżdże i gwiżdże, a jak skręcam lub robię głębsze ruchy kierownicą to maleje lub rośnie hałas przy kole lewym tylnym więc doszedłem do wniosku, że to łożysko tylko jest pytanie do was czy samo łożysko wymienić czy razem z piastą, i jak moge sprawdzić czy piasta do wymiany też ?

Jugol - Sob Cze 09, 2012 11:50

Zwal koło, zwal piastę i sam oceń czy piasta jest ok, czy też nie :taa:
Turc - Wto Cze 12, 2012 19:35

Razem z piastą idzie do wymiany tylko pytanie bo są 2 rodzaje piast z łozyskami do bebna lub tarcz, tylko jakie posiada R420 SDi '97 ? :P
tronsek - Wto Cze 12, 2012 19:40

Turc napisał/a:
pytanie bo są 2 rodzaje piast z łozyskami do bebna lub tarcz, tylko jakie posiada R420 SDi '97 ?
To zobacz co masz z tyłu, czy tarcze, czy bębny. Generalnie sedany miały bębny a hatchbacki tarcze.
Turc - Czw Lip 05, 2012 17:29

Słuchajcie panowie i panie mam problem bo ciężko mi zdiagnozować przyczynę kapiącego oleju. Otóż po 30 minutowej pracy silnika na luzie zrobiła się plama wielkości dłoni. Zaglądnąłem pod autko na kanale i zdiagnozowałem że jest to pomiędzy pompą oleju a blokiem silnika (pod rozrządem) wycieka olej. Wcześniej były wymieniane simeringi na wałku rozrządu ale tam jest sucho bo sprawdzałem dzisiaj, więc inna przyczyna musi być. Miał ktoś podobny problem lub mniej więcej może powiedzieć co może być przyczyną ? Aby się tam dostać i zobaczyć z bliska to musiał bym zwalać rozrząd i odsunąc pompkę więc trochę zabawy będzie.

[ Dodano: Czw Lip 05, 2012 17:28 ]
@up.

etm - Czw Lip 05, 2012 18:01

tronsek napisał/a:
Turc napisał/a:
pytanie bo są 2 rodzaje piast z łozyskami do bebna lub tarcz, tylko jakie posiada R420 SDi '97 ?
To zobacz co masz z tyłu, czy tarcze, czy bębny. Generalnie sedany miały bębny a hatchbacki tarcze.

U mnie z tyłu są tarcze, no ale Ja mam 416 ale myślę, że w 420 jest tak samo

monia - Czw Lip 05, 2012 18:25

tronsek napisał/a:
To zobacz co masz z tyłu, czy tarcze, czy bębny. Generalnie sedany miały bębny a hatchbacki tarcze.


etm napisał/a:
U mnie z tyłu są tarcze, no ale Ja mam 416 ale myślę, że w 420 jest tak samo


W mojej 420 SDI (sedan) były z tyłu tarcze :hmm:

Turc - Czw Lip 05, 2012 19:29

Tarcze to już temat przestażały, nie chciałem zakładac nowego więc dopisałem do tego(ps. z tyłu także miałem tarcze, dzięki) :)

Teraz mam problem z wyciekiem oleju... :

Turc napisał/a:
Słuchajcie panowie i panie mam problem bo ciężko mi zdiagnozować przyczynę kapiącego oleju. Otóż po 30 minutowej pracy silnika na luzie zrobiła się plama wielkości dłoni. Zaglądnąłem pod autko na kanale i zdiagnozowałem że jest to pomiędzy pompą oleju a blokiem silnika (pod rozrządem) wycieka olej. Wcześniej były wymieniane simeringi na wałku rozrządu ale tam jest sucho bo sprawdzałem dzisiaj, więc inna przyczyna musi być. Miał ktoś podobny problem lub mniej więcej może powiedzieć co może być przyczyną ? Aby się tam dostać i zobaczyć z bliska to musiał bym zwalać rozrząd i odsunąc pompkę więc trochę zabawy będzie.

kadzaf - Czw Lip 05, 2012 19:44

jedynym wyjsciem bedzie umycie,wytarcie miejsca wycieku,uruchomic silnik i obserwowac z kanału najlepiej miejsce w którym bedzie wyciekał olej
Turc - Czw Lip 05, 2012 20:00

Cytat:
jedynym wyjsciem bedzie umycie,wytarcie miejsca wycieku,uruchomic silnik i obserwowac z kanału najlepiej miejsce w którym bedzie wyciekał olej



silnik był wytarty i miejsce umyte, zdiagnozowane w kanale, zobacz napisałem tak kadzaf:

Turc napisał/a:
Otóż po 30 minutowej pracy silnika na luzie zrobiła się plama wielkości dłoni. Zaglądnąłem pod autko na kanale i zdiagnozowałem że jest to pomiędzy pompą oleju a blokiem silnika (pod rozrządem) wycieka olej.

haxigi - Pią Lip 06, 2012 15:38

tronsek napisał/a:
Turc napisał/a:
pytanie bo są 2 rodzaje piast z łozyskami do bebna lub tarcz, tylko jakie posiada R420 SDi '97 ?
To zobacz co masz z tyłu, czy tarcze, czy bębny. Generalnie sedany miały bębny a hatchbacki tarcze.

a ja mam hatchbacka 420 96 rok i z tyłu mam bębny -.-