Zobacz temat - [Rover 25 1.4 16v] Klocki i tarcze hamulcowe <przód>
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25 1.4 16v] Klocki i tarcze hamulcowe <przód>

Lukasz08 - Wto Cze 19, 2012 19:18
Temat postu: [Rover 25 1.4 16v] Klocki i tarcze hamulcowe <przód>
Witam.
Wciąż zwlekałem z wymianą klocków bo jakoś czasu braknie a poczytałem sobie dużo na ten temat. No i nie wiem już sam jakie kupić klocki i gdzie. Myślę o klockach za 150zł żeby było coś porządnego. No i jest problem z tarczami naczytałem się że ludzie tarcze przetaczają jak zakłada się nowe klocki ale kolega mechanik w moim wieku powiedział że nie przetaczać bo jakieś bicia będą i problem potem. No i ja bym się raczej nie zgodził. Na chłopski rozum jeśli założę nowe klocki na stare tarcze które są wyrobione klocek będzie się nierówno ścierał no i na pewno żywotność będzie krótsza a także jakość hamowania słabsza. ja już nie wiem co mam myśleć bo szkoda dobrego klocka na stara tarcze. Więc myślę o nowych tarczach za jakieś 220zł. Tarcze lite oczywiście. Może ktoś się wypowie na ten temat co o tym wszystkim MYŚLEĆ :bezradny:

bogdan75 - Wto Cze 19, 2012 20:39

no co ty,tarcze masz wyrobione w 25? ja wymieniałem ostatnio komplet kosztował 75 pln.są tansze ale wybór należy do ciebie,wymiana dziecinnie prosta,samemu,w razie problema na pw albo gg pozdro
PTE - Sro Cze 20, 2012 10:06

Zmierz suwmiarką grubość tarcz (jeśli masz na nich ranty, to zrób to np. przez 2 monety - potem odejmiesz od wyniku pomiaru ich grubość). Jeżeli wynik będzie się mieścić w granicach zużycia eksploatacyjnego i jeśli tarcze nie biją przy hamowaniu, to możesz je zostawić. Klocek po kilkuset km się do nich dostosuje. Wieczorem podam Ci grubości tarcz z Haynes'a.
szoso - Sro Cze 20, 2012 10:18

minimalna grubość to 11mm
Lukasz08 - Pią Cze 22, 2012 21:48

No jak zwykle jak coś się dzieje to nie miałem dostępu do neta przez te piękne burze. To kupie same klocki i już. Zobaczę tylko w jakim stanie tarcze są. W tym momencie jest wszystko ok tylko klocki są już cieniutkie. A gdzie kupujecie w internecie takie rzeczy. Na stronie tomateam.pl ?? ??
bogdan75 - Pią Cze 22, 2012 23:13

ja kupuje w autopartnerze
kamilosbos - Sob Cze 23, 2012 00:13

Popatrz u siebie w sklepach moto a jak nie to szukaj na allegro.
Polecam kolcki ATE.
Ja płaciłem coś ok.140zł.

Lukasz08 - Sob Cze 23, 2012 23:25

Ja to na stronie Toma kupowałem ostatnio część bo nigdzie nie mogłem takiej dostać a 30zł kosztowało a ważna gumka była he. Popatrzę w necie na stronach moto bo w sklepach to zawsze ceny wygórowane są. Już się przekonałem na sklepach oni też z neta kupują jak nie mają w hurtowni i jeszcze podniosą cenę żeby zarobić.

Co myślicie o tym sklepie i tych klockach:
KLOCKI

No i o tych tarczach: TARCZE

Myślę że dobrze patrzyłem i wszystko rozmiarem pasuje. Niech ktoś troche doswiadczony luknie.

milky - Sro Lip 04, 2012 10:04

Wszystko powinno pasować, ale popatrz jeszcze tu - klocki hamulcowe Rover. Również znajdziesz klocki dedykowane do Twojego modelu.
PTE - Sro Lip 04, 2012 14:36

Lukasz08, dałeś dwa razy link do tarcz ;)

Zaraz op zakupie R25 wymieniłem zwichrowane tarcze na Brembo a do tego dołożyłem klocki TRW. Do momentu sprzedaży samochodu nie miałem z tym zestawem problemów (przejechałem 30tys. km).

Biernik20 - Sro Lip 04, 2012 22:27

a ja powiem tak poz zmianie silnika miałem no stop ten sam problem tarcze i klocki.
kupiłem do 200 tarcze nowe wytrzymały dwa lata nigdy nie toczone itp. klocki zawsze najlepsze w intercars za 129 zł. a teraz zrobiłem zmianę kupiłem tarcze wentylowane (od starych 200 wentylowane od środka) z jarzmami i zaciskami. po kompletnym wyczyszczeniu i zamoczeniu w kwasie tarcz, założyłem ten komplecik i na razie naprawdę nie mogę narzekać hamulec trochę lepszy bo i tarcza chłodniejsza. koszta takiego zestawy w bardzo dobrym stanie używany wyniósł mnie 200 zł, plus ewentualnie 5 litrów kwasu solnego, szczotka na szlifierkę kontową i lakier wysokotemperaturowy do wydechów czarny, w sumie około 300 zł. jak to się bedzie dalej zachowywać zobaczymy. ale wiem że jeżeli tarcze sie przegrzeją i nie wystudzą to sobie później można je wsadzić w d... .