Zobacz temat - [Rover200] Obroty silnika względem klimy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover200] Obroty silnika względem klimy?

lukasz18 - Czw Cze 21, 2012 14:39
Temat postu: [Rover200] Obroty silnika względem klimy?
pytanko odnośnie klimy dziś nabijałem i nie trybiła elektro magnes na krótko się załanczał no i do elektryka jazda okazało się że czujnik koło czujnika oleju jest walnięty który niby załancza klimę ale pytanie odnośnie obrotów silnika przy włączeniu klimy wszyscy piszą że obroty wzrastają a u mnie jest odwrotnie obroty spadają a silnik chodzi jakby miał ciężej co jest winą żę te obroty nie rosną Posiadam R200 97r SD 86KM
brkzzz - Czw Cze 21, 2012 15:06

Słaba elektryka, w pierwszej kolejności sprawdź przewód masowy.
lukasz18 - Czw Cze 21, 2012 19:53

i to by było problemem zapomniałem dodać że czujnik posiada 2 piny i są zwarte aby się załączala klima nie dziś ale jutro sprawdzę masy
mirwin - Pią Cze 22, 2012 07:40

W moim SD też tak jest po załączeniu klimy. Widocznie w SDI jest inaczej bo jest inna pompa i inny komputer. Te słabsze silniki tak mają ale może ktoś jeszcze z SD potwierdzi to. Jest nas dwóch i nie możliwe, że mamy ten sam problem z masami.
chudson - Pią Cze 22, 2012 08:21

W moim SD również obroty nie rosną , a co dziwniejsze klima nie załącza się na wolnych obrotach .. dopiero jak lekko musnę gaz i obroty wskoczą na 950-1000 to sie załącza a jak puszcze gaz to sie wyłącza. Dziwiło to kiedyś gościa od klimy jak mi nabijał po zmianie spręzarki ale oprócz tego klima działa dobrze i nie wiem co to powoduje.
tronsek - Pią Cze 22, 2012 08:26

lukasz18 napisał/a:
ale pytanie odnośnie obrotów silnika przy włączeniu klimy wszyscy piszą że obroty wzrastają a u mnie jest odwrotnie obroty spadają a silnik chodzi jakby miał ciężej co jest winą żę te obroty nie rosną Posiadam R200 97r SD 86KM
To normalne zjawisko w silnikach SD, gdyż pompa jest mechaniczna, czyli sterowana linką. Po włączeniu klimy, zwiększa się obciążenie silnika więc obroty delikatnie spadają. Natomiast w SDi pompa jest sterowana przez komputer. i po włączeniu klimy komputer podnosi automatycznie trochę obroty silnika.