Zobacz temat - [R75] Puknięcie przy hamowaniu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Puknięcie przy hamowaniu.

mimo66 - Sro Lip 04, 2012 17:29
Temat postu: [R75] Puknięcie przy hamowaniu.
Wiem ze mam do wymiany końcówkę drążka kierowniczego po lewej stronie.
Część już mam tylko jakoś czasu brakuje na wymianę.
Ostatnio zauważyłem że gdy jadę powoli i energicznie wcisnę hamulec słyszę/wyczułam pojedyncze stukniecie z lewej strony.
Gdy zahamuję delikatnie nic takiego się nie dzieje.
A jeszcze jedno ten stuk jest wyczuwalny na kierownicy i powoduje minimalny jej ruch w lewo.

Czy jest to spowodowane zużytą końcówka i luzie na jej sworzniu?
:wink:

kris-tofer - Sro Lip 04, 2012 23:02

lub luz na gumowej tulei wahacza
mimo66 - Czw Lip 05, 2012 07:59

Komplet wahacz, tuleja wymieniany rok temu.
Nie chce mi się wierzyć że to może być przyczyna, ale jeszcze dokładnie sprawdzę.
Jest to trochę denerwujące, ale za kilka dni będę miał trochę wolnego czasu to wymienię końcówkę i dokładnie sprawdzę resztę.

MaReK - Czw Lip 05, 2012 18:47

Mnie też wahacz poddał się po niecałym roku - sworzeń ;)
Masz hamulce od 2.5V6? Te większe, może spadła blaszka z zacisku i stąd stuknięcie przy przyhamowywaniu?

kris-tofer - Czw Lip 05, 2012 22:24

tam te tuleje gumowe to się nadają o kant dupy potłuc... strasznie szybko się zrywają, bywa, że cała potrafi się na śrubach poluzować.
Dziadek - Pią Lip 06, 2012 07:47

U mnie po dwóch tysiącach km tuleje gumowe są wyrąbane,a kupiłem rzekomo najlepsze.Luzy są chyba takie same jak w starych po prawie 200 kkm. Początkowo też myślałem że śruby poluzowało.
21matys - Pią Lip 06, 2012 07:54

a jaj pytanie co to moze być ze podczas kiedu jadąc powoli skręcam w prawo i to nie zawsze strasznie mi kierownicą rzuca na lewo i prawo jak choćby mi ktoś wziął i kołami n siłe skręcał w lewo i prawo, koncowki drążków i tuleje mam wymienione, diagnosta powiedział ze mam lekki luz na środkowym sworzniu po lewej stornie czy to moze być przyczyną?? jeszcze podejzewam maglownice ale nie wiem jakie są objawy uszkodzonej maglownicy lub kiedy ma luzy. dodam ze jak jade 130-140km to nic sie nei dzieje zadnego drgania