Zobacz temat - [roverek 200 ] gdzie jest filtr kabinowy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [roverek 200 ] gdzie jest filtr kabinowy?

Mia - Sob Lip 07, 2012 16:37
Temat postu: [roverek 200 ] gdzie jest filtr kabinowy?
Bardzo ważne pytanie.... gdzie w roverze 200 jest filtr kabinowy? Bo na pewno go nie ma w kabinie za schowkiem... tam go brak.... mechanicy co prawda nie serwis ale znający się na autach nie mogą go zlokalizować i pytanie czy możliwe jest aby go nie było?
Dodatkowo mam problem z biegami czasem wyskakują... tzn. wrzucam "1" lub wsteczny wciskam gaz i auto w miejscu stoi bo jest luz ....

kzrr - Sob Lip 07, 2012 16:42

Filtr kabinowy na pewno jest za schowkiem pasażera tzn na pewno jest miejsce na niego, ale samego filtra może tam nie być, wystarczy go włożyć i będzie :D
Mia - Sob Lip 07, 2012 17:11

Bardzo mądre to to nie było... za takie rady to ja dziękuje...
Raptile - Sob Lip 07, 2012 17:34

Mia, wlasnie kolega kzrr, Bardzo dobrze Ci napisał. Nie kazdy R miał "wsadzony" filtr kabinowy" . I znajduje sie on dokladnie w miejscu gdzie podał kolega.
Mia - Sob Lip 07, 2012 17:49

Hmm no dobrze szanowni koledzy, źle opisałam to... skoro uważacie, że tam na pewno jest filtr kabinowy... otóż gdyby za schowkiem pasażera dało się wsadzić filtr kabinowy nie pisałabym na forum o tym, ale TAM NIE MA MOŻLIWOŚCI WŁOŻENIA FILTRU PONIEWAŻ NIE MA TAM MIEJSCA. za schowkiem jest jakaś blacha, która uniemożliwia zainstalowanie tam czegokolwiek.... więc kolejne "mondrości" błagam zachowajcie dla innych... :/
robsson78 - Sob Lip 07, 2012 18:07

Wrzuć może fotkę tego miejsca i wtedy stanie się jasność.
kzrr - Sob Lip 07, 2012 18:09

Mia, faktycznie, filtr kabinowy jest w bagażniku należy go tam poszukać, prawdopodobnie będzie koło koła zapasowego. Rover to o tyle dziwna marka że np u mnie nie było filtra za schowkiem i co dziwne żadnej blaszki też nie (szaleństwo z ich strony) (dołożyłem sobie ten filtr w to miejsce ale pewnie ja mam jakaś dziwną wersje) , a u Ciebie może być właśnie w bagażniku.

Powodzenia w szukaniu :ok:

Raptile - Sob Lip 07, 2012 18:14

Mia, KAZDY CI PISZE JAK POWINNO BYC ! NIKT NIE JEST WROZKĄ JESLI MASZ JAKIES DRUCIARSTWO TO JEST PROBLeM I NIKT NIE BEDZIE SIE DOMYSLAL CO ZOSTALO NADrUtOWANE. I Swoje "mondrosci" zostaw dla siebie :lol: bo ludzie chcą Ci pomoc, a Ty uwazasz ze ktos Ci wciska kit sorry :lol:
kzrr - Sob Lip 07, 2012 18:18

No chyba ze masz tą blaszkę zrobioną z amelinium to wtedy faktycznie może być problem :rotfl:
robsson78 - Sob Lip 07, 2012 18:22

Znalazłem taką fotkę w sieci. Gdzie dokładnie jest ten filtr, czyżby za tą blaszką przykręconą śrubką ? Coś za mało miejsca z tego co pamiętam (a dawno tam nie zaglądałem) filtr ma wymiary 211x211x31.
Mia - Sob Lip 07, 2012 22:52

No właśnie robsson78 u mnie jak się wyjmuje schowek to jest blacha której nie da się odkręcić nie rozkręcając pół auta z przodu:/

kzrr oraz raptile uważacie, że jesteście najmądrzejsi bo jesteście facetami a kobieta jest na tyle głupia, że nie zobaczy tego co oczywiste? Na prawdę darujcie sobie te wypociny... poszukajcie rozumu bo chyba wam gdzieś uciekł...

Raptile - Nie Lip 08, 2012 00:22

Mia napisał/a:

kzrr oraz raptile uważacie, że jesteście najmądrzejsi bo jesteście facetami a kobieta jest na tyle głupia, że nie zobaczy tego co oczywiste?


Serio chcesz znać odpowiedz na to pytanie ? :roll:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Ktoś widze ma kompleks rozumu... i chyba jest zazdrosny ..

Mia napisał/a:
kobieta jest (...) głupia


:lol:

Wszystko w temacie :lol: powodzenia w poszukiwaniu rozumu i z aleminiową blachą :lol:

Joa - Nie Lip 08, 2012 00:44

Mia, Kzrr, Raptile-

Mia- chłopaki próbują Ci pomóc, jeśli uważasz, że rady nie są pomocne, to napisz to w inny, grzeczniejszy sposób.

Kz, Zaba- nie podkręcajcie jej. nie podobają się rady, to nie uszczęśliwiajcie na siłę ;)

pelson91 - Nie Lip 08, 2012 09:17

Ja już wiem jak Kzrr z Raptile'm by ją mogli uszczęśliwić :rotfl: :mrgreen:
kzrr - Nie Lip 08, 2012 10:09

pelson91, jesteś w błędzie i to dużym ;)
leszczu - Nie Lip 08, 2012 10:45

Mia, ważne pytanie, czy posiadasz w ogóle klimatyzację ??
Mia - Nie Lip 08, 2012 11:41

Tak posiadam, jest sprawna, nabita i funkcjonuje bardzo dobrze....
leszczu - Nie Lip 08, 2012 11:44

Mia napisał/a:
Tak posiadam, jest sprawna, nabita i funkcjonuje bardzo dobrze....

To powinno pomóc. :wink:
www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1082k.pdf

Mia - Nie Lip 08, 2012 11:46

No i właśnie jak wyjmuje się schowek to nie mam tak jak na zdj. nr 3 tylko jest u mnie blacha. Jest tak zabudowane, że nie da się tego rozkręcić.
leszczu - Nie Lip 08, 2012 11:50

Mia napisał/a:
No i właśnie jak wyjmuje się schowek to nie mam tak jak na zdj. nr 3 tylko jest u mnie blacha. Jest tak zabudowane, że nie da się tego rozkręcić.

No to wygląda, że ktoś zrobił jakąś rzeźbę. Jak będziesz miała czas to zrób fotkę tej blachy. Może da się ją jakoś ominąć. :wink:

Adrian - Nie Lip 08, 2012 11:50

Masz oryginalną klimę czy dokładaną? W R400 w przypadku zamontowania niefabrycznej klimatyzacji Diavia, filtr kabinowy nie występował. Podobnie może być w R200...
Mia - Nie Lip 08, 2012 11:58

Moi mechanicy też to podejrzewają.... ale dla pewności zadałam pytanie na forum i wypociny mądrych ludzi można przeczytać na pierwszej stronie....
Wracając do tematu ja mam autko od niedawna i jak mam to sprawdzić czy to jest oryginał czy nie ?

leszczu - Nie Lip 08, 2012 12:06

Mia napisał/a:
Wracając do tematu ja mam autko od niedawna i jak mam to sprawdzić czy to jest oryginał czy nie ?

Sprawdzisz po umieszczeniu włącznika klimy. Gdzie masz włącznik ??

kzrr - Nie Lip 08, 2012 12:14

Jak byś jasno opisała swoją sytuację to i odpowiedzi były by inne - ale oczywiście wszyscy wiedzą z góry czy masz czy nie czy ori czy nie....
Mia - Nie Lip 08, 2012 12:28

Włącznik mam na desce rozdzielczej/ kokpit obok włącznika do ogrzewania szyb tak jak w większości roverach
leszczu - Nie Lip 08, 2012 12:31

Cytat:
Włącznik mam na desce rozdzielczej/ kokpit obok włącznika do ogrzewania szyb tak jak w większości roverach

No to wygląda na oryginał.

Mia - Nie Lip 08, 2012 12:35

kzrr wybacz, ale co było nie jasne w tym, że za schowkiem nie mam filtra kabinowego i mechanicy nie mogą go również znaleźć? Tzn. że pojechałam do przedszkola i pytałam się dzieci? Czytaj ze zrozumieniem a mniej będzie dziwnych sytuacji. Poza tym jak na prawie 4 lata bycia tutaj pomogłeś tylko 24 razy... tzn. że niewiele wiesz.

[ Dodano: Nie Lip 08, 2012 12:35 ]
Skoro mam oryginalną klimę to dlaczego nie mam filtra kabinowego na swoim miejscu? Czy na serwisie po nr VIN będę w stanie określić się czy mam ten filtr i gdzie jest ?

tronsek - Nie Lip 08, 2012 12:37

Mia napisał/a:
Poza tym jak na prawie 4 lata bycia tutaj pomogłeś tylko 24 razy... tzn. że niewiele wiesz.
akurat to, to nie jest wyznacznikiem wiedzy.
kzrr - Nie Lip 08, 2012 12:40

Nie mam więcej pytań :D

Nie masz filtra to go tam wsadź i będzie po problemie :D

Mia napisał/a:
Skoro mam oryginalną klimę to dlaczego nie mam filtra kabinowego na swoim miejscu?


Zapytaj swoich mechaników, pewnie sobie dla żartów go wykręcili :D

leszczu - Nie Lip 08, 2012 12:47

Mia napisał/a:
Czy na serwisie po nr VIN będę w stanie określić się czy mam ten filtr i gdzie jest ?

Nie. :wink:
Mia napisał/a:
Skoro mam oryginalną klimę to dlaczego nie mam filtra kabinowego na swoim miejscu?

Po zdjęciu schowka zostajesz taki obrazek ??

Czy taki ??

ArO - Nie Lip 08, 2012 12:52

może ma jakiegoś roverka po przekladzce z angola i nic sie kupy nie trzyma ; o
leszczu - Nie Lip 08, 2012 12:54

ArO napisał/a:
może ma jakiegoś roverka po przekladzce z angola i nic sie kupy nie trzyma ; o

Nie, były takie przypadki już na forum, że auto miało klimę, a nie miało filtra. :wink:

ArO - Nie Lip 08, 2012 13:00

ale miejsce na ten filter mialy :P
brkzzz - Nie Lip 08, 2012 13:05

Sprawa jest prosta, Mia ma dokładaną klimę i dlatego nie ma filtra kabinowego.
Włącznik klimy fabrycznym guziczkiem na desce rozdzielczej nie jest wyznacznikiem. Część R200 wyjechała z fabryki bez klimy, ale salon dołożył ją jeszcze za nowości "na życzenie" pierwszego właściciela, więc jest taka "pół-fabryczna".
Tak jest w przypadku mojego egzemplarza, pochodzi z Włoch.

leszczu - Nie Lip 08, 2012 13:07

brkzzz napisał/a:
Włącznik klimy na desce rozdzielczej nie jest wyznacznikiem. Część R200 wyjechała z fabryki bez klimy, ale salon dołożył ją jeszcze za nowości "na życzenie" pierwszego właściciela, więc jest taka "pół-fabryczna".

Przeważnie tak dokładana klima miała włącznik pomiędzy dolnymi suwakami regulacji nawiewu, ale oczywiście nie każdy egzemplarz tak musiał mieć. :grin:

kzrr - Nie Lip 08, 2012 13:08

Ale przecież o tym wszyscy wiedzą bo to bardzo jasno wynika z pierwszego posta :D :D :D
brkzzz - Nie Lip 08, 2012 13:14

leszczu napisał/a:
brkzzz napisał/a:
Włącznik klimy na desce rozdzielczej nie jest wyznacznikiem. Część R200 wyjechała z fabryki bez klimy, ale salon dołożył ją jeszcze za nowości "na życzenie" pierwszego właściciela, więc jest taka "pół-fabryczna".

Przeważnie tak dokładana klima miała włącznik pomiędzy dolnymi suwakami regulacji nawiewu, ale oczywiście nie każdy egzemplarz tak musiał mieć. :grin:


Też słyszałem, że dokładane miały włącznik niżej i z tego też powodu prawie kupiłem filtr kabinowy, na szczęści wcześniej zajrzałem za schowek.
Mechanik, gdy pierwszy raz oglądał mój model od razu powiedział, że mam klimę taką właśnie pół-fabryczną, dołożoną przez producenta, ale samochód wyjechał z fabryki bez niej.

[ Dodano: Nie Lip 08, 2012 13:14 ]
ArO napisał/a:
ale miejsce na ten filter mialy :P


Nie do końca. Ktoś tu chyba na forum wspominał, że te dokładane jakoś tak są skonstruowane, że miejsca na filtr po prostu brakło.

Mia - Nie Lip 08, 2012 13:55

Do leszczu po wyjęciu schowka nie mam żadnego z tych zdjęć.
Do brkzzz ciesze się, że masz tak jak ja. Czyli nie musze rozkręcać całego auta aby znaleźć filtr... super.

Dziękuje wam bardzo za pomoc :wink:

leszczu - Nie Lip 08, 2012 14:50

Mia napisał/a:
Do leszczu po wyjęciu schowka nie mam żadnego z tych zdjęć.

No to chyba masz jakiś unikatowy egzemplarz. :grin:

Mia - Nie Lip 08, 2012 17:21

Nie wiem czy się cieszyć czy płakać...
tronsek - Nie Lip 08, 2012 17:40

W takim razie może ktoś coś rzeźbił, albo to przełożony anglik.
leszczu - Nie Lip 08, 2012 18:07

Mia napisał/a:
Nie wiem czy się cieszyć czy płakać...

Bez filtra kabinowego, da się żyć. :grin:

ArO - Pon Lip 09, 2012 08:56

tronsek napisał/a:
W takim razie może ktoś coś rzeźbił, albo to przełożony anglik.

tez jestem tego zdania

PTE - Pon Lip 09, 2012 09:35

tronsek napisał/a:
W takim razie może ktoś coś rzeźbił, albo to przełożony anglik.


To nie jest żaden anglik ani inna rzeźba. To jest po prostu dokładana klimatyzacja. Do swojego R25, który z fabryki wyjechał bez klimatyzacji montowałem zestaw firmy Alex Original. Aby zamontować parownik, trzeba było usunąć część układu ogrzewania tuż za wentylatorem - właśnie tą, w której oryginalnie znajdował się filtr kabinowy. W jego miejsce wstawiłem moduł z parownikiem, czujnikiem i regulatorem temperatury; na filtr konstruktor nie przewidział już miejsca. Moduł jest podobny do tego, który zamieścił na pierwszym zdjęciu leszczu (dokładane zestawy dla Rovera robiły wytwarzało ci najmniej dwóch producentów, dlatego wygląd poszczególnych komponentów może być różny).

Włącznik klimatyzacji zamontowałem tam, gdzie posiadały go Rovery wyposażane w klimatyzację już na etapie montażu w Longbridge.

Można spróbować dołożyć filtr albo chociaż założyć kawałek pończochy (co powinno zatrzymać zanieczyszczenia typu liście, kulki styropianu itp.) na wlot powietrza pod plastikową osłoną podszybia.

Robertus74 - Pon Lip 09, 2012 13:45

leszczu napisał/a:
Mia napisał/a:
Do leszczu po wyjęciu schowka nie mam żadnego z tych zdjęć.

No to chyba masz jakiś unikatowy egzemplarz. :grin:

Leszczu, tak z ciekawości się włączę. A o czym świadczy, że ktoś ma obrazek taki jak na górnym zdjęciu, a o czym taki jak na dolnym?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

leszczu - Pon Lip 09, 2012 13:47

Robertus74 napisał/a:
A o czym świadczy, że ktoś ma obrazek taki jak na górnym zdjęciu, a o czym taki jak na dolnym?

Wersja z filtrem(górny) i bez filtra(dolny obrazek). :wink:

Robertus74 - Pon Lip 09, 2012 13:50

Dzięki za odpowiedź.
Przy okazji pytanie związane z dolnym zdjęciem, które, mam nadzieję, za bardzo nie odbiega od tematu.
Do czego służy ten gruby czarny kabel, którego widać po prawej stronie dolnego zdjęcia? Skąd i dokąd on prowadzi?

PTE - Pon Lip 09, 2012 15:25

To linka dźwigni zamykającej dopływ powietrza z zewnątrz samochodu.