Zobacz temat - [Rover 214] łożysko oporowe czy linka do regulacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214] łożysko oporowe czy linka do regulacji

Tommek - Sro Lip 11, 2012 19:08
Temat postu: [Rover 214] łożysko oporowe czy linka do regulacji
Witam,
jakieś 17000 km temu wymieniałem sprzęgło (cały zestaw). Wszystko chodziło ok, lecz po zimie zauważyłem, że przy otwartych oknach słychać szum (coś w stylu jakiegoś lekkiego ocierania). Po wciśnięciu sprzęgła nic nie słychać. Pedał łapie w połowie i jest jakieś 2 cm nad pedałem hamulca. W sumie jak lekko na nim położę nogę i się zrówna z pedałem hamulca to już nic nie słychać.
Szukałem na forum i znalazłem, że to może być wina zużytego łożyska oporowego, lecz niby miałem wymieniany cały zestaw. W takim razie czy da coś regulacja samej linki?

Edit:
Może to jakieś łożysko w skrzyni biegów? Biegi raczej wszystkie wchodzą bez problemów. Może trzeba wymienić olej w skrzyni?

rovek - Sro Lip 11, 2012 22:05

Diagnoza jest jedna - łożysko oporowe, ponieważ kiedy nie jest pod naciskiem szumi, założone albo stare albo marne, olej w skrzyni też jak najbardziej możesz wymienić, nawet powinieneś jeśli ma już duży przebieg. Łożysko w skrzyni wykluczam, ponieważ wyłoby podczas użycia, a nie podczas rozłączania skrzyni.