Zobacz temat - [R214 1.4Si 16v] filtr kabinowy w kanciaku?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R214 1.4Si 16v] filtr kabinowy w kanciaku?


ZZ55 - Wto Lip 17, 2012 10:24
Temat postu: [R214 1.4Si 16v] filtr kabinowy w kanciaku?
Witam forumowiczów!

Posiadam Roverka 214, 1.4 16v Si, z 1995 roku, kanciaka, bez klimatyzacji. I mam takie pytanie - czy jest w nim możliwość zamontowania filtra kabinowego? Z tego co się orientuję to fabrycznie go tam nie ma, ale może da się mimo to jakoś go zamontować? Czy ktoś z Was próbował :?:

Odkręcałem już schowek i patrzyłem się tam, ale nic nie wymyśliłem. :/

Pytam, bo jak prawie każdy, spędzam czas w ruchu miejskim i bardzo nie lubię wdychać spalin. :???:

pozdrawiam, :smile:

leszczu - Wto Lip 17, 2012 11:57

ZZ55 napisał/a:
Pytam, bo jak prawie każdy, spędzam czas w ruchu miejskim i bardzo nie lubię wdychać spalin. :???:

A myślisz, że jak zamontujesz filtr, to nie będzie czuć spalin ?? Filtr przeciwpyłkowy jest, jak sama nazwa wskazuje, od pyłków, kurzu itd. A jeśli w korku nie chcesz czuć spalin to otwierasz obieg wewnętrzny wentylacji. :wink:

sobrus - Wto Lip 17, 2012 12:17

Ja raz wjechałem w takiego smroda, że nawet na obiegu wewnątrzym poczułem :shock:
Do tej pory myślałem ze to niemożliwe...i w 99% nie jest to możliwe.
Filtr węglowy też nic nie pomaga na smrody, IMO szkoda na niego kasy, zwykłe mechaniczne filtrowanie pyłków to raczej max co sie uzyska.

ZZ55 - Sro Lip 18, 2012 13:29

Dzięki za odpowiedzi. Tak, chyba dam sobie spokój z grzebaniem tam, szkoda czasu. Na obiegu wew. nawet jest nieźle, używam, ale czasem jak długo można...:)

Co do filtrów to nie mam doświadczenia,wydawało by mi się, że węglowy powinien wyłapać część zanieczyszczeń, zapachu...z drugiej strony widząc co wychodzi czasem z rur wydechowych to nie wiem jaki by trzeba mieć filtr żeby to oczyścić ;)

A co do pyłków, z tego co czytałem filtry mogą wyłapywać też cząstki stałe ze spalin diesla, bo kurz to mało przeszkadza poza tym że jest brudniej.

rovek - Czw Lip 19, 2012 21:03

Co zrobisz, ja unikam jak moge stania/jechania za starymi samochodami z lpg i traktorami bo tego, co z nich wylatuje żaden filtr nie przefiltruje.