Zobacz temat - [Rover 200] Brak Mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] Brak Mocy

Pytusss - Pon Lip 30, 2012 14:35
Temat postu: [Rover 200] Brak Mocy
Witam. Mam problem ze swoim roverkiem, problem wygląda następująco.
Od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy w swoim aucie, wydaje się być "zamulony". Przy dodawaniu gazu łapie dopiero po kilku sekundach. Również pojawia się biały dym z wydechu.
Po kilku dniach chciałem pojechać z tym do mechanika i tutaj zonk, auto nie chciało odpalić nawet nie kręciło. Kiedy miał już być holowany rover nagle odpalił. Mechanik stwierdził, że to wina sondy lambda oraz do wymiany świece. Co o tym myślicie ?
Zauważyłem również wyciek płynu chłodniczego.

leszczu - Pon Lip 30, 2012 15:52

Pytusss napisał/a:
Zauważyłem również wyciek płynu chłodniczego.

Skąd ??
Pytusss napisał/a:
Również pojawia się biały dym z wydechu.

Obstawiam puszczająca uszczelkę kolektora ssącego. Po nocce stania wykręć świece 1 i 4 i zobacz czy nie są mokre.

Pytusss - Pon Lip 30, 2012 16:07

Przyczyną wycieku był niby termostat, który został wymieniony. Po wymianie auto jeździło lepiej. Jak brakowało mocy to po kilku sekundach było już ok. Ale dzisiaj rano wychodzę chcę odpalić i nic nawet nie kręci. A wyciek jest po prawej stronie blisko pojemnika na płyn chłodniczy.

[ Dodano: Pon Lip 30, 2012 16:07 ]
leszczu, ale czy uszczelka od kolektora jest przyczyna braku mocy ?

leszczu - Pon Lip 30, 2012 16:17

Pytusss napisał/a:
A wyciek jest po prawej stronie blisko pojemnika na płyn chłodniczy.

Najlepiej to zrób fotę tego wycieku.
Pytusss napisał/a:
leszczu, ale czy uszczelka od kolektora jest przyczyna braku mocy ?

Pewnie, że może. Płyn chłodniczy ścieka na po kanałach dolotowych w głowicy na świece i już iskra jest za słaba, albo w ogóle jej niema.

Pytusss - Pon Lip 30, 2012 16:26

Ok. Ale jak wytłumaczyć to, że raz zapala raz nie. A jak już zapali to brakuje mu mocy. Może to być wina sondy albo świec. Dokładnie nie wiem gdzie jest ten wyciek, plama jest jakos z przodu silnika po lewej.
leszczu - Pon Lip 30, 2012 16:37

Pytusss napisał/a:
Ale dzisiaj rano wychodzę chcę odpalić i nic nawet nie kręci

Może padł aku ?? Sprawdź go miernikiem, powinien pokazywać 12.6 V Przy okazji sprawdź połączenie masy z karoserią.

Pytusss - Pon Lip 30, 2012 16:40

Nie wydaje mi się, żeby to był aku bo taka sytuacja już miała miejsce. Nie odpalał przez jakiś czas a na następny dzień już bez problemu z odpalaniem. Nie ma jak tego wszystkiego sprawdzić.