Zobacz temat - [R75] Amortyzatory - kombi / tourer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Amortyzatory - kombi / tourer

phuss - Pon Lip 30, 2012 16:51
Temat postu: [R75] Amortyzatory - kombi / tourer
Witam, muszę wymienić tylne a moze i przednie amorki w moim kombiaku i tu moje pytanie sedan i kombi mają te same amorki?
sknerko - Wto Lip 31, 2012 12:09

tylne od kombi i sedana się różnią na pewno. przednie, nie wiem
phuss - Wto Sie 07, 2012 09:52

Jeżeli to możliwe i ktoś ma to niech wrzuci fotki tylnych amorów od kombiaka i od sedana.
chdn - Nie Sie 12, 2012 22:22

SALOON:
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001548

ESTATE:
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001549

[ Dodano: Nie Sie 12, 2012 21:22 ]
przednie amorki są identyczne :)

Gonia - Nie Sie 12, 2012 23:35

Da się zastosować amorki z sedana do kombi.
phuss - Pon Sie 13, 2012 10:44

Z rysunków wynika , że są identyczne. Dzięki
lipekk - Wto Sie 20, 2013 21:18

Witam,
czy tylne amortyzatory z R75 kombi pasują do MG ZT-T? W sklepowych katalogach chłopaki nie mogą znaleźć amorków konkretnie do ZT-T, są tylko do R75.

Proszę o odpowiedź, jeśli ktoś wie.

Pozdrawiam

zedziczek - Wto Sie 20, 2013 22:37

lipekk napisał/a:
Witam,
czy tylne amortyzatory z R75 kombi pasują do MG ZT-T? W sklepowych katalogach chłopaki nie mogą znaleźć amorków konkretnie do ZT-T, są tylko do R75.

Proszę o odpowiedź, jeśli ktoś wie.

Pozdrawiam


Orginalne były inne na 100% MG ma twardsze zawieszenie i niżej obsadzony jest cały samochód. Nie pamiętam jakie różnice wizualne są tylnich ale przednie sa znacznie któtsze od R 75, rodzaje amorków były dobierane względem charakterystyki sprężyn w danym samochodzie i dlatego charekterystyki pracy amortyzatorów też się różnią, pod tylną kanapą jest chyba naklejka mówiąca jakie amorkima ma twoje auto powinno też być oznaczenie na amortyzatorach jeśli są orginalne, a o to jakie były stosowane w MG ZT i MG ZT-T:

1. wczesne modele - standard GB RPD000150
2. standard wersja komfortowa GC RPD000151
3. wersja sportowa GD RPD000530

Z uwagi na to, że znacznie mniej było MG niż R75, tak mi się wydaje, nikt chyba nie robi amortyzatorów do MG po za orginalnym producentem jakim był Delphi ale nawet ta firma ma juz chyba zamienniki. Ja wsadziłem do swojego Monroe które są przeznaczone do R75 i jak narazie jestem zadowolony ale to dopiero kilka miesięcy, jeśli chcesz orginalne to musisz polować na ebayu czasami sie pojawiają lub kupić te które robi Delphi.

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-RPD000151
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-RPD000530

http://www.allcarpartsfas...-assembly-rear/
http://www.allcarpartsfas...-assembly-rear/

lipekk - Sro Sie 21, 2013 16:23

Dzięki wielkie za informacje, mógłbyś dać jakieś oznaczenia tych, które masz u siebie?
zedziczek - Sro Sie 21, 2013 18:59

Moje to MONROE E1301 ponieważ obie strony są takie same więc tylko jeden numer części. Możesz także sprawdzić innych producentów bo jest kilku. Najlepszą reputacją cieszą się chyba amorki firmy Bilstein, model dla R75 to 19-214658 ale wybór należy do Ciebie. Wymieniając amorki sprawdź czy osłony od kurzu są nieuszkodzone oraz czy poduszki masz w dobrym stanie.


PS. poszukałem po forach i niktórzy ludzie piszą, że niby są inne do kombi ale nigdzie w sklepach nie widziałem wszędzie podają takie same jak do sedana.

lipekk - Pon Sie 26, 2013 15:18

Jeszcze raz dzięki za informacje, u mnie są amorki Delphi GB RPD 000150, i teraz pytanie do Forumowiczów, czy ktoś oprócz kolegi zedziczek posiadający ZT-T wymieniał amorki tył na amorki z Rovera 75? Czy faktycznie pasują? Rozmawiałem z jednym sprzedającym, który powiedział, że z R75 niby nie pasują do ZT-T.... i teraz już nie wiem, czy zamawiać do R75, czy nie...
zedziczek - Pon Sie 26, 2013 17:38

Na twoim miejscu jeśli obawy kupiłbym orginalne, cena może troche wyższa (770PLN za dwa), ale będą podobne do tych co masz czyli które znasz a oprócz z racji tego że są nowe to i pracować będą lepiej.
lipekk - Pon Sie 26, 2013 21:11

Obaw nie mam, chodzi mi tylko o to, czy z R75 pasują do ZT-T. Jeśli tak, to nie będę przepłacał.

Jeszcze raz dzięki za informacje.

[ Dodano: Pon Sie 26, 2013 21:11 ]
P.S. W jakim sklepie bym nie pytał, to mogą zamówić tylko KYB od R75. Są podobno twardsze od standardowych w R75 - czy można wnioskować, że (skoro pod kątem budowy można je zamontować w ZT-T) będą się spisywać porównywalnie do seryjnych (w ZT-T są twardsze od tych w R75) ?

zedziczek - Pon Sie 26, 2013 22:00

Jeśli chodzi o rozmiary powinny być identyczne lub prawie identyczne i nie powinno być problemu z ich zamontowaniem, wersja kombi samochodu jest cięższa ale bespośrednio nie ma to wpływu na amortyzator bo od przenoszenia ciężaru jest sprężyna, która jest twardsza przy kombi zazwyczaj. Zadaniem amortyzatora jest wyłapanie a raczej wychamowanie ruchów nadwozia, nowsze technologie amortyzatorów będą szybciej reagowały na zmiany a przez to ich praca będzie zazwyczaj skuteczniejsza niż tych starych zaprojektowanych 10 lat temu. Po za tym taki nowy nawet bez względu na charakterystyke powinnien lepiej pracować niż taki który już 10 lat podskakiwał sobie w aucie jak już pisałem:) bo z tego co mówisz to masz pierwsza wersje. Ale komfort jazdy będzie i tak dla każdego inny w zależności od upodobań więc puki nie sprawdzisz sam, nie będziesz wiedział :p . Możesz umówić się ze sprzedawcą że jak nie będziesz z nich zadowolony to je zwrócisz bo po kilkuset metrach nie powinno być widać że były używane, ale musisz uważać aby nie porysować, no i dobrym nawykiem jest przepompowanie czyli wciśnięcie kilka razy amorka rękami za nim założysz go do auta.
dawidd - Wto Sie 27, 2013 07:15

zedziczek napisał/a:
Możesz umówić się ze sprzedawcą że jak nie będziesz z nich zadowolony to je zwrócisz bo po kilkuset metrach nie powinno być widać że były używane,
ze świeca szukać sprzedawcy który sie na to zgodzi. Zreszt zawsze bedzie ślad na montowanym amorku od nakrętek
lipekk - Pon Wrz 02, 2013 19:26

Amorki wymienione na KYB, pasują idealnie i twardość jest ok. Jak na razie jest ok.
urzendnik - Czw Kwi 23, 2015 14:50
Temat postu: [r75] tourer - kombi amotyzator - wznowienie
Odświeżę trochę temat bo zrobił się duży problem. Nie mogę do mojego kombiacza kupić tylnych amorków!!!. Ktoś próbował z tymi od sedana? Wiem że było ale jedni piszą że absolutnie nie pasuje, inny że pasuje. A może ktoś próbował?
sTERYD - Czw Kwi 23, 2015 17:21

Pasują, tylko sa ciensze tuby i osłony chodzą luźno.
Sandman - Pią Maj 01, 2015 12:55

EDIT: Okazało się, że tych amortyzatorów, które podawałem wcześniej nie da się u mnie zamontować - pomimo identycznych danych katalogowych. :/


Przodu będę szukał dopiero za kilka miesięcy ale gdyby ktoś coś znalazł to proszę ładnie o info :D

longer86 - Pią Maj 01, 2015 13:22

Sandman,

na przód powinny pasować z e46, trzeba by tylko sprawdzić średnice amorków i inne jest mocowanie łącznika stabilizatora, ale wtedy zakładasz łączniki z BMW.

ale to tylko domysły nie miałem styczności, żeby pomierzyć i porównać

saiien - Pon Lut 01, 2016 15:31
Temat postu: [R75] Amortyzatory - kombi / tourer
Witam,
chciałbym odświeżyć post.
Mam MG ZT-T i szukam amortyzatorów na tył.
Dowiedziałem się, że zaprzestano produkować.
Ile w tym prawdy to nie wiem, wiem na pewno, że na rynku brak.
Czy stosował może ktoś z sedana amorki na tył do Tourera?
A może ma ktoś jakieś gotowe rozwiązanie?
Z chęcią kupię komplet na tył :)
Proszę o pomoc.

longer86 - Pon Lut 01, 2016 15:36

Poszukaj sprężyn z bmw e46, kolega prebenny ma u siebie zdaje sie z vectry C
prebenny - Pon Lut 01, 2016 15:38

longer86 o amory chodzi nie sprężyny ;)

Z BMW powinno pasować tylko tulejkę trzeba rozwiercić z 12 do 14 mm z tego co kojarzę. A amorki z sedana chyba na forum ktoś pisał, że pasują (poszukaj dla pewności).

saiien - Pon Lut 01, 2016 15:47
Temat postu: [R75] Amortyzatory - kombi / tourer
Przeglądałem forum i widzę, że teoretycznie się da zamontować amorki z sedana w kombi.
A może ktoś już to przetestował? :)

longer86 - Pon Lut 01, 2016 16:03

Zgadza sie beny amorki z bmw trzeba tylko dolną tulejkę rozwiercić. I można montować, dodatkowo są zdaje sie tańsze niż amory z rovera, kwestia tylko sprawdzenia długości amortyzatora i dobrać dlugoscia do tych z zt. Bo o ile kojarzę ZT ma krótszy smortyzator
saiien - Wto Lut 02, 2016 09:58
Temat postu: [R75] Amortyzatory - kombi / tourer
A z jakiego modelu BMW wg Was będą pasowały amorki na tył do MG ZT-T?
prebenny - Wto Lut 02, 2016 09:59

E46 (tylko tę tulejkę trzeba rozwiercić - w BMW ma 12mm u nas 14 mm o ile pamiętam).
saiien - Czw Lut 04, 2016 19:08
Temat postu: [R75] Amortyzatory - kombi / tourer
Reasumując, amortyzatory na tył do MG ZT-T będą pasowały od BMW E46.
Teraz tylko pytanie, czy z wersji kombi, czy również z wersji sedan, bo nie wiem, czy w E46 w obu wersjach nadwozia są takie same, czy też inne?

longer86 - Czw Lut 04, 2016 20:08

Możesz tez zastosować amory od r75, jedyne i najważniejsze, przed zakupami zmierz długość swoich amorow
zedziczek - Czw Lut 04, 2016 20:57

kupujac amorki od BMW musisz rozwiercić dolną tuleje bo w naszych jest wieksza śruba, nie czytałem od początku, czy już ktoś o tym pisał, jeśli tak to przypomnieć nie zaszkodzi :p , druga sprawa musisz też kupić podkładkę którą wkładasz na trzpień amortyzatora, podstawa gwintu jest innaczej wyprofilowana podobnie jak sam otwór w podkładce, bo może być tak, że kiedyś przy uderzeniu trzpień przejdzie na wylot ;) w BMW podstawa gwintu jest stożkowa, ja nie miałem przy wymianie i dałem z nierdzewki grube, mimo to, jak zmieniałem po kilku tygodniach to amorek sobie drogę do wolności wyrabiać zaczął ;) a nierdzewka nie jest mięka :)
longer86 - Czw Lut 04, 2016 23:04

zedziczek, a masz jakieś foto różnic? Bylo by to przydatne na przyszłość
zedziczek - Pią Lut 05, 2016 01:56

niestety nie mam, ale jak już mówiłem wystarczy wziąć podkładke od BMW którą można kupić oddzielnie lub jak ktoś ma znajomego mechanika, który takowe samochody serwisuje,

tu przykład takiej

http://bmwcentrum.pl/mobi...-z1,id1206.html

tylko na zdjęciu nie widze tej różnicy, w sobote może odkręce to zrobie zdjęcie, narazie się wstrzymajcie :p bo jestem pewien na 100% że musiałem wymienić podkładkę.

Dobra sprawdzone:

BMW 33526762325 taką ja kupiłem, ale występuje ona też z innym numerem, poniżej zdjęcie pokazujące jak wygląda trzpień gdzie jest jest osadzana podkładka, podkładkę uniosłem aby wykonać zdjęcie, w moim przypadku jest ona lepiej dopasowana niż ta od R75 dlatego sama nie opada ale można ją bez problemu przesunąć.

sylwiatyk - Wto Sty 31, 2017 16:09

zedziczek, witam szukam pomocy w sprawie amorkow do mg ztt tyl
sTERYD - Wto Sty 31, 2017 16:24

Jakiej pomocy potrz3bujesz?
sylwiatyk - Czw Lut 02, 2017 13:46

sTERYD, sprawie amorkow jakie kupic do mg ztt tyl ktore kupic czy ktos moze polecic
i powiedzie mi ktore kupic bo cieszko jest

[ Dodano: Wto Sty 31, 2017 17:35 ]
sTERYD, temat ciezki amorki sie rozlaly i nie wiem co kupic czy podejda te kyb 343475
dedykowane do 75

[ Dodano: Czw Lut 02, 2017 13:44 ]
prebenny, zmieniales amoerki moze z tylu

[ Dodano: Czw Lut 02, 2017 13:46 ]
witam szukam amortyzatorow jakie moga mi pasowac do MG ZT-T tyl moze ktos pomoc

sTERYD - Czw Lut 02, 2017 14:46

zmieniałem. Mam wstawione od sedana.
zedziczek - Czw Lut 02, 2017 23:26

sylwiatyk napisał/a:
zedziczek, witam szukam pomocy w sprawie amorkow do mg ztt tyl


ja u siebie mam amorki przeznaczone dla BMW wybrałem model o podobnej masie i silniku, pozostaje jeszcze kwestia sprężyn ( charakterystyka) którą sobie odpuściłem bo za sumę jaką chcą za amorki do mg zt, kupić można dwie pary lub więcej innych :) ,
albo zestaw Bilstein B6 i tak taniej wyjdzie.

sylwiatyk - Nie Lut 05, 2017 14:53

zedziczek, super czyli rozumiem ze podejda mi te z r75 bo czekam na paczke i chcem montowac bo wiecej niz 90km/h nie da sie jezdzic z rozlanymi ,,

[ Dodano: Nie Lut 05, 2017 14:53 ]
sTERYD, dzieki za pomoc bo mialem co zamowic

zedziczek - Nie Lut 05, 2017 15:45

[quote="sylwiatyk"]zedziczek, super czyli rozumiem ze podejda mi te z r75 bo czekam na paczke i chcem montowac bo wiecej niz 90km/h nie da sie jezdzic z rozlanymi ,,

mocowanie takie samo ale nie wiem jakie będą wrażenia z jazdy

sylwiatyk - Sro Lut 08, 2017 18:07

zedziczek, wziolem kyb bo mg milo nieco twardsze wiec wnioskowalem po forum ze ludzia te kyb pasowaly

[ Dodano: Nie Lut 05, 2017 15:54 ]
dobre jest to forum bo mozna sie poradzic bo katalogi w tych sklepach i hurtowniach nic nie mowia na temat tylnych amortyzatorow do MG ZT-T .... podziele sie po zamontowaniu wrazeniami .... dzieki wszystkim ktorzy mi pewnych odpowiedzi udzielili

[ Dodano: Nie Lut 05, 2017 16:10 ]
zedziczek, wrazenie tylko moga byc lepsze niz na tych 13 letnich

[ Dodano: Sro Lut 08, 2017 18:07 ]
amorki wymienione na KYB 343475 moje ZTT zachowuje fajnie sztywniutko super sie trzyma ,,,, tak ze jak ktos szuka amortyzatorow do MG ZT-T to polecam KYB 34347

szela81 - Pon Kwi 10, 2017 20:50

sylwiatyk napisał/a:

amorki wymienione na KYB 343475 moje ZTT zachowuje fajnie sztywniutko super sie trzyma ,,,, tak ze jak ktos szuka amortyzatorow do MG ZT-T to polecam KYB 34347


Mówisz o tyle czy przodzie? Czy trzeba było coś przerabiać czy pasują?

marecki6 - Pon Cze 03, 2019 14:36

Panowie to jak to w końcu jest z tymi tylnymi amorami do kombi? Pasują od sedana czy nie bo muszę pilnie zamówić i już głupieję.
sTERYD - Wto Cze 04, 2019 20:27

Jak pilnie to pasują, nic nie trzeba przerabiać, tylko są miękciejsze.