Zobacz temat - [ R200]rolka napinająca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ R200]rolka napinająca

alek65 - Sro Sie 01, 2012 21:40
Temat postu: [ R200]rolka napinająca
mam do wymiany obie rolki ? tak mówi mechanik ? Szukam i widzę ceny od 80 zł do 200 zł i każda się nadaję . Proszę " speca "od R o podanie konkretnych namiarów na te rolki ( rolkę ) są dwie ponoć Po nagrzaniu silnika i dłuższej jeździe , słychać coś jakby wycie .
cena tez gra rolę

PTE - Czw Sie 02, 2012 08:55

1. Rolka napinającą pasek napędzający pompę wspomagania układu kierowniczego - PQR10027 (nr 18).



W przypadku automatycznego napinacza (taki zapewne masz) rolka nie występuje jako osobna część - należy wówczas zastosować PQG100180 (nr 12 - koszt około 400zł). Być może da się rozebrać starą rolkę i wymienić samo łożysko.



2. Rolka napinająca pasek napędzający alternator i sprężarkę klimatyzacji (występuje tylko gdy pojazd wyposażony jest w fabryczną klimatyzację) - PQR10028 (nr 15).


alek65 - Czw Sie 02, 2012 16:39

oki , zapewne chodzi o rolkę napinającą pasek napędzający alternator i sprężarkę klimy
I tu moje pytanie ponawiam bo chodzi mi o kogoś kto to robił , wymieniał - ma jakieś doświadczenie Wyłoży mi gdzie i jaką mam kupić etc.
dzięki kolego i czekam na dalsze propozycje

PTE - Pią Sie 03, 2012 07:59

A jakież tu doświadczenie jest potrzebne? W środku każdej rolki siedzą zapewne łożyska od jednego producenta, inne są tylko opakowania. Sama wymiana również nie nastręcza nadmiernych trudności. Zresztą z Twego pierwszego postu wynika, iż będzie to robił mechanik. Jeśli zamierzasz się jednak zabrać za to sam, opis znajdziesz w Rave.

Rolki możesz nabyć w poniższych miejscach:

1

2

3

4

albo

5

To oczywiście tylko przykłady. Większość sklepów motoryzacyjnych to sprowadzi.

alek65 - Pią Sie 03, 2012 09:53
Temat postu: rolka
dzięki . klikam pomógł :)