Zobacz temat - [MG ZR 160] Układ wydechowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] Układ wydechowy

Szakal - Czw Sie 02, 2012 18:42
Temat postu: [MG ZR 160] Układ wydechowy
Witam

Chciałbym wymienić układ wydechowy zaczynając od tłumika środkowego kończąc na tłumiku tylnym. Problem polega na tym, że u mnie w mieście nie bardzo mam jak zdobyć te części a chciałbym je kupić nowe. Czy znacie może jakiś sklep internetowy czy jakikolwiek gdzie mógłbym takowy zestaw zakupić. I nie wiecie ile to może kosztować?

Z góry dziękuję

rieger - Czw Sie 02, 2012 21:01

W polsce raczej trudno, ostatnio to przerabialem z moim. Niestety wg fachowca to raczej rzezba w gównie bo jakis tam dedykowany koncowy plus spawanie a ze srodkiem to nie wiem co moze od innego silnika, ale ogolnie koles mi powiedzial ze to bedzie ostra rzeź.
Na alegro masz koncowy dedykowany firmy bodajze proex za 450 zl wiem ze pare osob ma i nie narzekaja o ile dobrze kojarze to marcinmarcin ma cos od niego a na pewno aliciamg ma.

U mnie skocznylo sie: ebay.co.uk i kompletnym zestawie na zamiennikach jakiejs tam blizej nieokreslonej firmy razem wyszlo mnie to jakies 130,98 funtow czyli 727,02 zl. Plus montaz 132 zl poniewaz z lewarka nie dalo rady hehe

Jesli chcesz to masz tu linka: http://www.ebay.co.uk/itm...=item3371c807a1 tu masz koncowy

http://www.ebay.co.uk/itm...=item4ab4ad609c a tu srodek

Ogolnie chodzi prawie identycznie jak oryginal wiec jestem zadowolony. Generalnie zwyciezyla u mnie logika gdyz jedyny dedykowany jaki znalazlem to ten za 450 plus jakis srodek ze 130-150 to juz masz 600 plus spawanie mysle ze 200 najbidniej a tu masz plug&play jak masz kanal to sam zalozysz a na przyszlosc mozesz zmienic bez wiekszych problemow, ciecia itp


Pozdro600

PTE - Pią Sie 03, 2012 08:08

Proszę bardzo.
pulinek - Czw Lis 29, 2012 11:56

Właśnie, właśnie czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą PROEX ?

http://allegro.pl/tlumik-...2809715088.html

Interesuje mnie jakie ślady zużycia widać po jakim czasie? Czy końcówka jest faktycznie z nierdzewki? Czy farba obłazi i wychodzi rdza? Wreszcie czy nie było problemów z montażem? Czy jest za głośny, za cichy i inne cenne uwagi mile widziane :)

leszczu - Czw Lis 29, 2012 12:14

pulinek napisał/a:
Właśnie, właśnie czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą PROEX ?

http://allegro.pl/tlumik-...2809715088.html

Interesuje mnie jakie ślady zużycia widać po jakim czasie? Czy końcówka jest faktycznie z nierdzewki? Czy farba obłazi i wychodzi rdza? Wreszcie czy nie było problemów z montażem? Czy jest za głośny, za cichy i inne cenne uwagi mile widziane :)

Z tego co pamiętam ten użytkownik miał tłumik z tej firmy i sobie chwalił.
http://forum.roverki.eu/p...profile&u=10339

rieger - Czw Lis 29, 2012 16:02

Aliciamg ma tez taki tlumik, zapytaj jej na priv. Ona go zakladala jakos chyba w zeszlym roku albo w tym w kazdym badz razie juz dawno :wink:
scorpion - Czw Lis 29, 2012 21:45

a ty masz tłumik koncowy z dwiema końcówkami?oryginaly? ale co wysypał sie czy co? bo ZR nie naleza do cichych aut
pulinek - Pią Lis 30, 2012 09:02

Tak z dwiema oryginalny. Jest w nim już dziura ewidentnie, ale tylko w zewnętrznym poszyciu, bo tam w środku jest jeszcze widoczny drugi i nie wiem właśnie czy go wymienić czy nie. Wydaje się jakby tak "charczał" co mi się nie podoba. Nie mam pewności czy takie powinien wydawać dźwięki.
scorpion - Pią Lis 30, 2012 10:08

a ten tłumik jest z przepustnica?bo jesli bys go wyrzucał to chetnie bym kupił przepustnice:)
ADI-mistrzu - Pią Lis 30, 2012 10:13

Przepustnica w tłumiku?
scorpion - Pią Lis 30, 2012 10:44

tak przepustnica wydechu w 1.8vvc
pulinek - Pią Lis 30, 2012 10:52

Czy o to Ci chodzi scorpion ??
scorpion - Pią Lis 30, 2012 11:45

tak dokładnie o taka przepustnice :mrgreen: :mrgreen:
pulinek - Pią Lis 30, 2012 11:53

A co ona daje? Lub co powinna dawać? Bo rozumiem, że jak sama nazwa mówi powinna "przepuszczać" mniej lub więcej. tylko po co? A ona chyba jest ciągle w takim samym położeniu :hm:
czy nie ?
Może on przez nią tak właśnie mi "charczy" ...

scorpion - Pią Lis 30, 2012 12:54

powinna byc zamknieta a powyzej 4 tys obrotów sie otwierac służy do tego zeby lepiej ciagnał na niskich obrotach a jak trzeba na wysokich obrotach otwiera sie co powoduje szybsze pozbywanie sie spalin czyli lepiej dla silnika i kucy:) i dzieki temu spełnia normy hałasu
ADI-mistrzu - Pią Lis 30, 2012 13:09

Ona jest otwierana pod wpływem jakieś natężenia strumienia gazów? Bo chyba raczej nie elektronicznie.
leszczu - Pią Lis 30, 2012 13:43

ADI-mistrzu napisał/a:
Ona jest otwierana pod wpływem jakieś natężenia strumienia gazów? Bo chyba raczej nie elektronicznie.

http://forum.roverki.eu/v...=elektrozaw%F3r

pulinek - Pią Lis 30, 2012 14:03

ale jak to sprawdzić jak ona się zamyka czy otwiera ... chyba w masce przeciwgazowej :lol:
... już nie mówiąc, że ktoś tam się wypowiadał, że na jałowym ona jest otwarta zawsze ... no to szukam odważnego co się położy w bagażniku z głową na dół i będzie obserwował jej zachowanie na wysokich obrotach na 5 tym biegu np :rotfl:

:lol2:

ADI-mistrzu - Pią Lis 30, 2012 14:18

Na postoju można go wykręcić do odcinki i zobaczyć jak się zachowuje "machadełko", nie trzeba jeździć :wink:
pulinek - Pią Lis 30, 2012 14:40

ADI-mistrzu,

kolega radekgks1971 napisał w tamtym temacie, że próbował tak zrobić na postoju :

Cytat:
Czyli działa to tylko wtedy gdy auto jedzie i silnik ma obciążenie ;) u mnie na parkingu klapka jest otwarta niezależnie od tego czy mam niskie czy wysokie obroty :P

scorpion - Pią Lis 30, 2012 15:49

działa na podciśnienie jak zawór EGR badz turbo:)
BigBoyPL - Pią Lis 30, 2012 19:36

Może się ktoś pochwali numerem tego sterownika i schematem instalacji z Rave ? :D
toksyn - Pon Maj 27, 2013 17:09

Zabawię się w archeologa ponieważ potrzebuje rady doświadczonych :)

http://www.motocentrum.pl...9,pr#numery-oem co myślicie o tym? miał ktoś może styczność?

a druga sprawa to czy ktoś może ma pojęcie gdzie znajdę wymiary układu wydechowego tak aby zrobić go ew na zamówienie? ;)

Kozik - Pon Maj 27, 2013 17:16

Toksyn, jeśli chcesz go do 214i to średnice rur Ci nie spasują, u Ciebie będzie około 50mm po zewnątrz a w 160 jest 60mm po zewnątrz
toksyn - Pon Maj 27, 2013 17:38

Wiem wiem, istnieje opcja pojawienia sie mg zr160 w roodzinie i stad pytanie :)
Kozik - Pon Maj 27, 2013 17:48

Toksyn, podchodzi tłumik końcowy z diesla ZR, podejrzewam że uda się wyrwać go taniej, a końcówkę klapniętą zawsze można obciąć, ja mam końcowy z diesla, dźwiękowo i mocowo wychodzi tak samo jak w ZR 160
doktor_who - Sob Cze 01, 2013 09:50

Witam wszystkich,ja też polecam tłumik z diesla dospawać kawałek nierdzewki na koniec i wygląda to nieżle,coś takiego miał chyba Boomelant.Ja ściągłem z UK środkowy i końcowy z Janspeeda poza większym wyciem nie widzę różnicy...więc jak po co przepłacać.Jak by ktoś chciał końcówkę z klapką z oryginału to na pw
BigBoyPL - Sob Cze 01, 2013 13:57

Kolego to było od razu kit Janspeeda brać to różnica by była ;]
Vaticinator - Sob Lut 28, 2015 00:37
Temat postu: TWIN CAT BACK EXHAUST
Czy ktoś montował u siebie taki wydech i może polecić, albo odradzić?

http://www.ebay.co.uk/itm...=item483d6e5839

Markzo - Sob Lut 28, 2015 00:52

wątpliwe :) czy auto z avatara to Twój ZR?
Vaticinator - Sob Lut 28, 2015 12:30

Tak, mój :) Kojarzysz go z Rzeszowa? Stamtąd przyjechał.

Właśnie nie wiem co o tym wydechu sądzić. Niby Cat Black, ale te co znam wyglądają nieco inaczej i kosztują sporo więcej. Niemniej może to i tak lepsza opcja niż inne zamienniki. Oryginalnego z przepustnicą póki co nie znalazłem. Jeszcze poczekam, może ktoś ma i odpisze.

Markzo - Sob Lut 28, 2015 14:12

Vaticinator napisał/a:
Tak, mój Kojarzysz go z Rzeszowa? Stamtąd przyjechał.

znam go bardzo dobrze ;) auto kolegi - Kuby. Jak śmiga?

Vaticinator napisał/a:
Właśnie nie wiem co o tym wydechu sądzić. Niby Cat Black, ale te co znam wyglądają nieco inaczej i kosztują sporo więcej. Niemniej może to i tak lepsza opcja niż inne zamienniki. Oryginalnego z przepustnicą póki co nie znalazłem. Jeszcze poczekam, może ktoś ma i odpisze.

pogadaj z uzytkownikiem jrdarus1, on miał jakis custom w PL roboiony w swoim zr160, może coś podopowie ;)

NoPE - Sob Lut 28, 2015 18:50

Jakim cudem pasuje też do 105 skoro jest inna średnica rury?
Vaticinator - Nie Mar 01, 2015 00:47

Markzo napisał/a:
znam go bardzo dobrze ;) auto kolegi - Kuby. Jak śmiga?


Śmiga jak trzeba :D Już tak przywykłem, że działamy z ZRkiem jak jeden organizm. Prezentuje się trochę gorzej teraz, bo mi go jakieś nieudaczniki na parkingu poobcierali :/ Ale nie zostawię tak tego.

NoPE napisał/a:
Jakim cudem pasuje też do 105 skoro jest inna średnica rury?


Może jakieś "przejściówki" dodają? Fakt, że podejrzane.

Markzo - Nie Mar 01, 2015 09:49

Vaticinator napisał/a:
Śmiga jak trzeba Już tak przywykłem, że działamy z ZRkiem jak jeden organizm. Prezentuje się trochę gorzej teraz, bo mi go jakieś nieudaczniki na parkingu poobcierali Ale nie zostawię tak tego.

pakuj mu 2,0t tak jak planował Kuba :P ten zderzak aż się prosi o dużego fmica :P

btw kiedyś cyknąłem mu taką fotkę ;)

Kozik - Nie Mar 01, 2015 10:25

Vaticinator,
Markzo napisał/a:
pakuj mu 2,0t tak jak planował Kuba :P


planował a w końcu sprzedał, autko było mega dopieszczone, odnosiłem wrażenie że jeździło tylko jak była słoneczna pogoda :)

NoPE - Nie Mar 01, 2015 14:43

Prawie jak Predator bez maski :)
Vaticinator - Pon Mar 02, 2015 14:57

Markzo, dzięki za fotkę :)

NoPE napisał/a:
Prawie jak Predator bez maski :)

Też miałem to skojarzenie. W zasadzie tym mnie urzekł.

Silnika jak na razie nie planuję zmieniać. Obecnie trochę innych części wymaga wymiany.

Już nie chciałem robić offtopu, ale naprawdę miło się czyta o swoim aucie :D