Zobacz temat - [r75] zdanie starego akumulatora przy zakupie nowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] zdanie starego akumulatora przy zakupie nowego

21matys - Pon Sie 06, 2012 20:00
Temat postu: [r75] zdanie starego akumulatora przy zakupie nowego
mam takie nurtujące pytanie. ostatnio kupowałem akumulator do skody i nie musiałem zdawac starego, a teraz kiedy mam do wymiany w moim R to musze oczywisciezdac, wszyscy sprzedwcy powołują sie na przepisy ze chodzi o utylizacji i ze trzeba zdac stary a jak nie to trzeba zapłacic 30zł ale ja sam bym go sobie sprzedał bo kazdy złomowiec mi go przyjmie i to nawet po 1zł za kilo wiec zaoszczesził bym troche grosze bo jednak nowy aku kosztuje, a nurtuje mnie jakie przepisy bądz rozporzadzenia to regulują??? przez co jeden nie chce akumulatora na wymanę a inny wymga
Boncky - Pon Sie 06, 2012 21:55

ten który wymaga ma co z nim zrobić:)
21matys - Pon Sie 06, 2012 22:04

Cytat:

ten który wymaga ma co z nim zrobić:)
chyba wie na którym złomowcu dają najwięcej :)
kris-tofer - Pon Sie 06, 2012 23:03

cuś tam pewnie jest w przepisach o ochronie środowiska rozporządzone, o odzyskaniu ołowiu i utylizacji kwasu

21matys, wywal stary akumulator pod płot to zaraz życzliwy sąsiad zadzwoni gdzie trzeba i dowiesz się za co i ile to kosztuje :D

Boncky - Wto Sie 07, 2012 16:34

tak w przepisach jest, bo kiedyś to sprawdzałem... ja też raz musiałem zdać a raz nie... ogólnie jestem zwolennikiem zostawiania aku, bo zazwyczaj jeszcze trochę działa i albo jest prąd na działce albo jak znalazł do odpalania czy krótkich tras do jakiegoś grata mojego:)