Zobacz temat - [R75] Kolanko intercoolera - ile oringow
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kolanko intercoolera - ile oringow

dawidd - Pią Sie 31, 2012 21:50
Temat postu: [R75] Kolanko intercoolera - ile oringow
Dziś rozbierając mojego R dotarłem do intercooolera. Z prawej strony (stojac na wprost) byl caly w oleju. Okazalo sie ze jeden oging lata luzno na kolanku które wchodzi w intercooler a drugi oring jest w środku caly poszarpany. Pytanie - czy na tym złączu inter - kolanko powinien byc jeden oring czy 2? I czy to powinny byc jakieś specjalne, czy dowolne o średnicy 50 mm?
21matys - Pon Wrz 03, 2012 10:59

dawidd napisał/a:
Dziś rozbierając mojego R dotarłem do intercooolera. Z prawej strony (stojac na wprost) byl caly w oleju. Okazalo sie ze jeden oging lata luzno na kolanku które wchodzi w intercooler a drugi oring jest w środku caly poszarpany. Pytanie - czy na tym złączu inter - kolanko powinien byc jeden oring czy 2? I czy to powinny byc jakieś specjalne, czy dowolne o średnicy 50 mm?

powinny być dwa, ja osvboście poszedłem z kolankiem do sklepu z częściami i mi dopasowali zeby ładnie na wcisk wchodził

szemet33 - Sro Wrz 12, 2012 07:52

ja założyłem jeden, bo drugi ciągle wypadał. Jeden z nich powinien być chyba jakiś specjalny
21matys - Sro Wrz 12, 2012 21:10

szemet33 napisał/a:
ja założyłem jeden, bo drugi ciągle wypadał. Jeden z nich powinien być chyba jakiś specjalny

nie nie... spokojnie żaden specjalny, fakt ze ciężko złożyć, ale najważniejsze to ściągnąć zderzak i wedy dostep jest o wiele lepszy i nie tylko jeden a i dwa oringi załozysz, ja juz drugi raz to robiłem ale za drugim razem jeszcze spiełem cybantami i drutem zeby znów nie wyskoczyło

dawidd - Sro Wrz 12, 2012 21:40

ja tez założyłem standardowe olejowe 50mm 2 szt bez problemu, zderzak miałem zdjęty
szemet33 - Czw Wrz 13, 2012 10:21

tak tylko w moim kolanku na jednym miejscu w którym ma siedzieć oring jest tak jakby wybrzuszenie i oring nierówno siedzi, drugi zaś siedzi idealnie ( gdyż nie ma wybrzuszenia). Po jakimś czasie jazdy poprostu go wydmuchuje, mimo wszystko nie ma żadnych wycieków