Zobacz temat - [Rover 200] Silnik nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] Silnik nie odpala

karolina13 - Sro Wrz 12, 2012 14:13
Temat postu: [Rover 200] Silnik nie odpala
Witajcie,
opiszę pokrótce moją sytuację. Auto jest z sekwencyjną instalacją LPG. Wczoraj ładnie rano odpalił i po przejechaniu kilkunastu km nagle podczas jazdy na gazie samochód zgasł. Bez żadnych stuków, szarpania itp. Po zatrzymaniu odpalił od ręki i nawet kawałek pojechał, po czym zgasł znów. Tak działo się kilka razy, teraz jednak auto nie odpala ani na gazie ani na benzynie. Gazu powinno jeszcze być w butli, zwłaszcza, że na wskaźniku świecą się wszystkie światełka. Dodam, że tankowałam ostatnio awaryjnie gaz na podrzędnej stacji i niekoniecznie był dobrej jakości. Ale od tego czasu przejechałam bez problemu jakieś 150km. Benzyny też jest wystarczająco. Objawy są takie: silnik kręci się po przekręceniu kluczyka i od razu zaskakuje, więc chyba pompa paliwo podaje (słychać jak się pompa załącza). Tak samo zaskakuje przy odpalaniu na gazie. Jednak po sekundzie silnik gaśnie. Raz udało mi się utrzymać obroty po odpaleniu na gazie i przytrzymaniu pedału gazu. Jednak po jakiś 2 minutach silnik samoczynnie zgasł. Dolałam oleju, bo faktycznie już było mało, ale to nie była przyczyna. Co może być powodem tej usterki?
Proszę o pomoc, pozdrawiam