Zobacz temat - [K-series] Rezonator powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [K-series] Rezonator powietrza

sknerko - Sro Wrz 19, 2012 12:20
Temat postu: [K-series] Rezonator powietrza
Rozwalił mi się podczas kolizji rezonator powietrza i mam pytanie do czego on jest potrzebny?
co jak będę jeździł bez niego? Czy może on jest niezbędny i koniecznie musi być założony?

Remigiusz - Sro Wrz 19, 2012 12:39

Mozna bez śmigać, w środku w nim nic nie ma ale bez niego jest utrata mocy :grin: Czemu to nie wiadomo ale tak jest :mrgreen:
sknerko - Sro Wrz 19, 2012 13:48

Właśnie tego potrzebowałem wiedzieć, już zacząłem się martwić że jakiś dziwny jestem bo czuje, że auto osłabło po kolizji i to dziadostwo mam rozwalone a nie wiedziałem ze to ma jakiś wpływ.
Zamówiłem już nowe.

Harry - Sro Wrz 19, 2012 22:33

Cytat:
Rezonator ma na celu, jak sama nazwa wskazuje, wywołanie efektu rezonansu (napełnianie cylindrów odbywa się cyklicznie, a nie w sposób ciągły - struga powietrza ma charakter fali, przez co możliwe jest wykorzystanie tego zjawiska) przy pewnych obrotach, tj. wprawienie dostarczanego powietrza w drgania o stosunkowo dużej amplitudzie. Dzięki rezonatorowi silnik zyskuje na elastyczności,

sknerko - Sro Wrz 19, 2012 22:39

Harry napisał/a:
Dzięki rezonatorowi silnik zyskuje na elastyczności,

O to to to , przestał sensownie wyprzedzać nie wiem jak na PB (nie sprawdzałem)ale na LPG osłabł

etm - Sro Wrz 19, 2012 22:58

a jak ten rezonator wygląda? Gdzie go znajdę pod maską?
sknerko - Sro Wrz 19, 2012 23:16

http://allegro.pl/freelan...2635381050.html
U mnie w nadkolu lewym na rurze przed filtrem powietrza

Harry - Sro Wrz 19, 2012 23:29

etm napisał/a:
a jak ten rezonator wygląda? Gdzie go znajdę pod maską?


pod akumulatorem tzn. pod podstawą plastikową. Jak odkręcisz puszkę filtra powietrza to bedziesz miał pod nią 2 śruby na klucz 8 i jak je odkręcisz to wyjmiesz rezonator. Taka plastikowa puszka

Markzo - Czw Wrz 20, 2012 17:25

w kv6 bez rezonatora miałem spadki mocy :) takze zakladajcie to :)
brkzzz - Pon Paź 22, 2012 17:00

W całym zakresie obrotów odczuwaliście brak rezonatora?
Gdzieś wyczytałem, że jego brak jest odczuwalny jedynie w środku skali, tak ~4 krpm, coś à la taka mini-turbo-dziura.

sknerko - Wto Paź 23, 2012 08:50

brkzzz napisał/a:
W całym zakresie obrotów odczuwaliście brak rezonatora?

Nie.
Czuć było właśnie powyżej 2700 tak do 4500 obrotów, najbardziej przy wyprzedzaniu nawet jak zredukowałem to jakby siły nie miał.